Hořkosladká láska aneb James Arthur znovu v Praze

Britský zpěvák James Arthur se 22. 2. znovu – po dlouhých deseti letech – podíval do Prahy v rámci své probíhající evropské Bitter Sweet Love Tour, kde pro své fanoušky vystoupil ve Fóru Karlín.

Jako předskokana si na tuto tour zvolil irskou zpěvačku Neve, která čekající fanoušky rozproudila svou rytmickou pop hudbou. Mezi písně, které během večera zazněly, patřily mimo jiné její nejznámější hit Want U Back,  guy friends nebo třeba její nejnovější singl Midnight. Nechyběl ani cover písně What Was I Made For, který přešel do písně Happier Than Ever zpěvačky Billie Eilish. Lidé v publiku zpívali spolu se zpěvačkou a interagovali s ní pomocí tleskání či doprovodného pokřiku.

Pak přišel čas na hlavní hřeb večera, tedy samotného Jamese. Už od začátku bylo jasné, že fanoušci se na zpěvákovo navrácení přímo třásli nedočkavostí. Pár minut před devátou se už celým Fórem ozývaly nedočkavé výkřiky a skandování zpěvákova jména, které se ještě ztrojnásobilo poté, co zhasly světla – indikátor, že samotná show během pár vteřin začne.

Celou show otevřel písní Bitter Sweet Love, která nese stejný název jako jeho nejnovější album, a i samotná tour, v rámci které k nám dorazil. Z nového alba během večera zazněly i New Generation nebo třeba Comeback Kid. Ačkoliv se jedná o poměrně nové písně, fanoušky to nijak neodradilo od toho, aby znali všechna slova a zpívali je spolu se zpěvákem.

Ten byl v průběhu celého večera ve výborné náladě – stále se usmíval a s fanoušky stále interagoval. Kdykoliv někdo z publika vykřikl „Miluji Tě!", James neváhal a hned zvolal zpět „Díky, taky Tě miluju!" Došlo dokonce i na blahopřání k narozeninám, kdy se jedna z fanynek rozhodla své narozeniny strávit s Jamesem i jeho fanoušky ve vyprodaném Karlíně, což byl fakt, kterého si sám zpěvák velice vážil.

Mimo ty nejnovější písně zazněly i ty starší, včetně jeho největších a nejznámějších hitů. Z alba YOU zazněla píseň Car’s Outside nebo Empty Space. Z alba Back from the Edge pak pro fanoušky Arthur zazpíval oblíbený Train Wreck, Can I Be Him – o této písni sám zpěvák prohlásil, že je jeho nejoblíbenější na hraní živě – a samozřejmě nesměl chybět ani jeho nejpopulárnější hit, který obletěl celý svět a získal několik platinum, gold i diamond ocenění Say You Won’t Let Go.

Během večera došlo i na dva profláknuté covery, které jsou ve zpěvákově repertoáru známé. Prvním byl cover písně Rewrite The Stars, která původně zazněla ve filmu The Greatest Showman. Jelikož se jedná o duet, na stage si k sobě Arthur přizval předskokanku Neve, se kterou ho společně odzpívali. Druhým byl pak cover písně Impossible, který stojí za jeho vítězstvím v soutěži X Factor a dá se považovat za píseň, kterou to vlastně „vše začalo".

V průběhu celé show mimo zpěvu fanoušci zpěvákovi ukázali svou lásku i podporu jejich velice hlasitým tleskáním, máváním rukou do rytmu, i svícením baterkami na telefonech, které celé Fórum Karlín zalily do měkkého světla. Zpěvák si této podpory samozřejmě všiml a nezapomněl ji okomentovat, zejména právě jejich společný zpěv „Jste dobří zpěváci, opravdu dobří zpěváci!"

Nakonec zazněly ještě i oblíbené Lasting Lover nebo třeba Naked, při které se znovu objevily v publiku malá světélka baterek telefonů, která se odrážela v očích plných slz dojatých fanoušků. Mnoho z nich v publiku brečelo dojetím, nejen kvůli tomu, že čekali dlouho na to, až si budou moct své oblíbené písně vyslechnout naživo, ale i kvůli samotné nátuře většiny písní, která je smutná a srdcervoucí, ale zároveň i plná naděje a lásky.

Za ohlušujícího křiku a potlesku se nakonec celá kapela v čele s Jamesem publiku uklonila, stihli se na památku ještě vyfotit, a jak tomu bylo i na začátku celé show, světla zhasla a byl konec. Celá show utekla příliš rychle a mnoho z fanoušků se nechtělo z místa odtrhnout. Všechny interakce mezi publikem i samotným zpěvákem vytvořily a dodaly celému koncertu opravdu nádhernou atmosféru. Nejen fanoušci, ale podle jeho vlastních slov i samotný zpěvák, budou na tento večer jistě ještě dlouho vzpomínat. My jen teď můžeme doufat, že to nebude dalších deset let, než k nám James Arthur znovu zavítá.


fotky Natálie Velebilová

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru