Holly Humberstone proměnila Rock Café v dívčí pokoj

Ve středu 21. února se Rock Café proměnilo v dívčí pokojíček s černě vymalovanými stěnami. Tedy, skoro. Svou pražskou sólo premiéru u nás odehrála anglická zpěvačka Holly Humberstone. Intimní prostory legendárního klubu potěšila svou nejnovější deskou Paint My Bedroom Black, a lepší tuzemskou premiéru jsme si my, a nejspíš ani Holly, nedovedli představit.

 

 

Předskokanské role se sebevědomě chopil zpěvák Medium Build. Jak sám zmínil, kapelu nechal doma, pochází totiž až z Aljašky. Na první pohled si většina z nás nedokázala představit, jestli (a jak) dokáže zaujmout. Na stage nastoupil v čepici, kraťasech, a pozor - s ponožkami v sandálech. Za svůj výběr oblečení se předem omluvil s tím, že takové módní prohřešky v Evropě nepraktikujeme. Zřejmě dodnes netuší, že právě volba obuvi v kombinaci s ponožkami byla pro tuzemskou zastávku jako dělaná. 

Zpět ale k hudbě. Medium Build odehrál půlhodinový set za doprovodu kytary. Velmi příjemný hlas ve spojení s dojemnými a vtipnými texty pražské publikum hltalo. To, čím nás ale zpěvák učaroval, byl paradoxně spíše jeho smysl pro humor. Párkrát si rýpnul do ostýchavého publika, které mu (až na jednoho fanouška) nebylo schopno doporučit jediné místo, kam jít v Praze pít. Jak se ale ukázalo, během večera stihl ještě zaskočit na koncert X Ambassadors. Doufáme tedy, že nějaké to místo kde oslavit středeční koncert nakonec našel.

 

 

Ačkoliv se Holly Humberstone ve světě těší velké oblibě, v Česku zatím tak silnou základnu fanoušku nemá. Počet lidí v obecenstvu ale převážila právě jejich oddanost. Slečny v první řadě měly připravené transparenty, a jen co Holly i s kapelou nastoupila na pódium, celé Rock Café rozezněl hlasitý zpěv. Koncert tématicky odstartovala písní Paint My Bedroom Black ze stejnojmenné desky. Drobná slečna s dlouhými kudrnatými vlasy působila i v černé minisukni a platformách jako okouzlující víla. Velikost pódia využila do posledního centimetru, neustále přecházela z jedné strany na druhou, aby se každému dostalo pohledu. Zpívající fanynky v předních řadách chytala za ruce a člověk si připadal, jako by byl na koncertě kamarádky, a ne slečny, která vymetá pódia největších světových festivalů. 

Následovala pecka Into Your Room, na jejíž studiové verzi se podílela známá indie popová kapela MUNA. Celkovému pocitu z koncertu velmi napomohla kapela, kterou si zpěvačka přizvala na současné turné. Ikdyž je Holly na pódiu jako doma, doprovod dodal koncertu tu správnou šťávu. Jak se dalo čekat, zazněla i novinka Dive. „Ukládám si rozpracované písničky do poznámek v mobilu. Nedávno jsem narazila na demo, a řekla jsem si, že bychom ho mohli vydat," nastínila Holly právě před zmíněnou písničkou. Ačkoliv je venku pouhých pár dnů, některé fanynky už stihly text kvalitně nastudovat. Překvapena jsem byla nejen já, ale i Holly, a to u většiny písniček. Energie, kterou od českého publika dostala, byla až k neuvěření. 

 


Vedle živějších songů došlo i na emotivnější, během kterých půvabná zpěvačka místo elektrické kytary popadla akustiku. „Mám tři sestry, ta nejstarší se odstěhovala do Tokya. Tahle písníčka je o strachu z opuštění. Bojím se, že na mě jednou zapomene," vyprávěla Holly před písničkou Elvis Impersonators, ve které řeší právě vztah se svou nejstarší sestrou a jejich odloučení. Spoustě z nás v tu chvíli tekly slzy po tváři. Podobný efekt vyvolala London Is Lonely, kterou zpěvačka napsala krátce poté, co se přestěhovala do Londýna. 

K obrovskému překvapení zazněl také hit Sleep Tight, na kterém se podílel zpěvák Matty Healy z kapely The 1975. Jelikož se k Holly spoustu posluchačů dostalo právě díky němu, o hlasitý zpěv nebyla nouze. Protože se jedná o song, který se běžně na setlistech neobjevuje, bylo potěšením slyšet ho naživo.

Pražskou zastávku Holly uzavřela nejznámější peckou Scarlett. Nostalgická smršť a chytlavé lyrics rozeskákaly celý klub, a rozloučení s talentovanou zpěvačkou, která se snad i u nás brzy dočká většího úspěchu, bylo fenomenálním zážitkem. Těžko soudit, zda si u nás příště Holly zahraje v něčem větším, je však radost vidět umělce festivalových kvalit, který své zkušenosti zužitkuje na tak malém pódiu. Českým fanouškům se tak dostalo ještě lepšího koncertu, než jaký jsme si vysnili. Děkujeme, už teď se těšíme, co si pro nás Holly Humberstone připraví příště!

 

 ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru