Halloween letos přišel brzy aneb Ice Nine Kills přivezli do Prahy svůj Horrorwood

Sotva jsme se zbavili zimy a vzduch se konečně začíná oteplovat, v Holešovicích to ve středu 24.5. viděli trochu jinak. Halloween se sice slaví až v říjnu, ale proč si ho tak trochu nepřipomenout? Do Prahy totiž zamířili Ice Nine Kills a přivezli s sebou vskutku hororovou show.

Ale to bychom předbíhali. Jako první se natěšenému publiku, v kterém nechyběli fanoušci s různými maskami a výrazným makeupem, představila thajská alternativní metalová kapela Defying Decay. Ti se vůbec nedrželi zpátky a rozehřáli publikum opravdu kvalitně. 28. června jim bude vycházet druhé studiové album a chlapci se za reklamu, kterou mu udělali, vůbec nemusí stydět.

Pouhých dvacet minut poté, co dohráli Defying Decay, už nás čekal další nářez v podobě kapely Lansdowne. Tihle Američani zahráli 6 songů a roztančili publikum svým heavy-rock-metalem.

Jako třetí v pořadí na pódium nastoupili českému publiku dobře známí Skynd. Když hodiny ukrajovaly poslední minuty před jejich vystoupením, bylo znatelné, že atmosféra v sále zhoustla a očekává se úplně jiný druh vystoupení. Skynd u nás dostali první šanci na Rock for People Hope 2021, následně se vrátili v roce 2022 a potřetí jsme si je mohli užít v MeetFactory v září 2022. Jejich set byl o trochu delší, zahráli osm písní, a samé velké hity, jako Richard Ramirez, Columbine nebo Tyler Hadley. Publikum se také dočkalo dvou nevydaných songů, a to Robert Hansen a Edmund Kemper. Po koncertu se potom ochotně fotili s fanoušky u stánku s merchem.

Poté následovala další asi dvacetiminutová pauza, při které připravili pódium pro hlavní hvězdy večera. Ice Nine Kills se objevili přesně podle harmonogramu deset minut před devátou. A hned začali servírovat svoji show naplno!

Tahle heavy metalová banda, která se ráda inspiruje různými kultovními horory, naservírovala 13 písní a nedala publiku vydechnout. Během jednotlivých songů si zpěvák Spencer Charnas nosil na pódium jednotlivé rekvizity typické pro kultovní horory. Mohli jsme tedy vidět například rukavici Freddieho Kruegera, lopatu či obří nůž, nebo také menší scénku, kdy po pódiu pobíhal člověk ve žluté pláštěnce s balónkem a Spencer se pro změnu stylizoval do podoby klauna.

Ke konci show se na pódiu dokonce objevil zamaskovaný člověk a výhružně se díval do davu, popřípadě mu vyhrožoval nožem.

Jak je u headlinerů obvyklé, kapela se nechala chvíli vytleskávat, než se vrátila na stage a přidala jednu písničku, Welcome to Horrorwood.

Diváci si ve středu večer poslechli nejen kvalitní hudbu, ale dostali i velmi kvalitní a neotřelý vizuální zážitek, ať už v neopakovatelném stage projevu Skynd, tak energií a easter eggy nabité show INK.

Ice Nine Kills u nás byli poprvé, ale zapsali se na jedničku. Celý večer byl nezapomenutelný a my můžeme doufat, že se brzy vrátí (Skynd mi to dokonce osobně slíbili, ale pst!).

text Alex Hájková
fotky Adele Horelicová
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Judas Priest se vrací do České Republiky
05.06.

Judas Priest se vrací do České Republiky

Dorazí se svou „Metal Masters 2024" tour do pražské O2 Arény 29. března 2024 a potěší tak své...


Italské operní trio Il Volo bude mít v Čechách premiéru
05.06.

Italské operní trio Il Volo bude mít v Čechách premiéru

Mezinárodně uznávaná hudební skupina Il Volo si konečně naplánovala zastávku v Čechách. Její první pražský koncert...


Jeleni oslaví narozeniny novou deskou a koncertem v O2 areně
04.06.

Jeleni oslaví narozeniny novou deskou a koncertem v O2 areně

Vygradovaná, melodická, silně emotivní, Takový je nový singl kapely Jelen s názvem Touha a pláč, jehož vyznění...


Mötley Crüe po čtrnácti letech zněli Prahou. Fanoušky vzali na cestu časem
04.06.

Mötley Crüe po čtrnácti letech zněli Prahou. Fanoušky vzali na cestu časem

Legendy amerického glam metalu Mötley Crüe se poprvé od roku 2009 vrátili do Česka v rámci...


Kosheen roztančili Riegrovy sady v Praze
04.06.

Kosheen roztančili Riegrovy sady v Praze

Britská skupina Kosheen se letos opět vydala na turné a jeho začátek byl naplánován na 3.6. v Praze. Letní scéna...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Bazilišek
31.05.

Bazilišek

» Divokej Bill

Čekání na nové album Divokýho Billa je u konce. Na den přesně po šesti...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru