FOTOreport: Encyklopedie vrahů a obětí v podání Skynd

Ačkoliv by se mohlo zdát, že osud nejspíš nechce, aby zde v Česku SKYND vystoupila, tak se nakonec vždycky koncert povede víc než na výbornou. Po již jednom fiasku na Rock for People, kde vypadl proud přesně vypočítaný na první refrén písně „Richard Ramirez" a chvíli to vypadalo, že poslední set na festivalu nebude vůbec, se muselo stát i něco v pražském MeetFactory, protože to by asi jinak nebylo ono.

SKYND se rozhodla, že nechce žádnou předkapelu, ale bude před jejich samotným koncertem audiovizuální projekce. Člověk by si řekl, že u téhle kapely, se před koncertem podívá dejme tomu na nějaký dokument o sériovém či masovém vrahu nebo vlastně cokoliv spojené s vraždami.  Minuty ubíhaly, čas do projekce se blížil, ale nakonec nepřišlo nic, co by zabavilo plnící se klub. I přes omluvu pořadatelů, kteří s tím neměli nic společného se čekalo dál.


Výhoda SKYND je taková, že je přesná jako hodinky. Padl čas a měli jsme je tu, svůj set začali klasiky písničkou „Richard Ramirez", asi není žádné tajemství, že SKYND s fanoušky moc nekomunikuje, sypali proto jednu písničku za druhou, člověk neměl pomalu ani šanci si odpočinout a mohl jen obdivovat, jak SKYND nepřichází o dech a stále do každé nové písničky dává 100 % energie a emocí. Mnozí mohli být překvapeni, že SKYND není sdílná a komunikativní k fanouškům. Patří to k jejich stylu, i přesto, že večer poděkovala nespočetněkrát.
SKYND nejen zpívá o strašných událostech, ona je přímo prožívá. Místo komunikace vrhala do obecenstva pohledy (občas lehce vražedné, ale to k tomu myslím patří), s pár lidmi z první řady si i podala ruku. Atmosféra i přes počáteční problémy byla dech beroucí, člověk si řekl, že se vlastně to čekání vyplatilo, i přes to, že se koncert kryl s Parkway Drive, který byl ve stejný čas ve Fórum Karlín, ale i tak se našli tací, kteří stihli oba koncerty!

Dav zpíval z plného hrdla, jako kdyby už neměl být zítřek. Ke konci koncertu zazněla poměrně čerstvá písnička „Chris Watts", která byla po skončení provázena neskutečným potleskem a jásáním. Nejen fanoušci, ale i SKYND uronila i pár slz, ale oklepala se a koncert pokračoval dál. Většině z nás bylo jasné, že se blížíme do finále. Samozřejmě nemohla chybět ani dosud nejnovější vydaná tvorba a to písnička „Armin Meiwes" u které se dav skoro zbláznil. Všichni skákali, křičeli a užívali si celý koncert každou buňkou svého těla. Opětně zazněly tři dosud nevydané písničky, ačkoliv u „John Wayne Gacy", který dostal v set listu třetí pozici, nebudeme čekat dlouho, protože už na sociálních sítí začalo pomalu promo na officiální vydání.

Posledních pár písniček, tónů a byl konec. I přes skandování davu se nevrátili. Opětně někteří byli překvapeni, ti věrnější věděli, že tohle SKYND (zatím) nedělá a tak se rovnou přesunuli ven. Pro ty trpělivější, co vydrželi na místě, bylo překvapení v podobě focení a povídání si u merche. Věříme tomu, že SKYND nás nenechají dlouho čekat a opět nás poctí svou návštěvou, snad už to příště bude bez jakýchkoliv problémů.


 

Setlist:

Richard Ramirez

Elisa Lam

John Wayne Gacy – dosud nevydáno

Bianca Devins – dosud nevydáno

Michelle Carter

Robert Hansen– dosud nevydáno

Katherine Knight

Columbine

Chris Watts

Jim Jones

Armin Meiwes

Tyler Hadley

Gary Heidnik


Text: Martina Sládková
Fot: Nat Havelková

 

GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Holly Humberstone proměnila Rock Café v dívčí pokoj
23.02.

Holly Humberstone proměnila Rock Café v dívčí pokoj

Ve středu 21. února se Rock Café proměnilo v dívčí pokojíček s černě vymalovanými stěnami. Tedy, skoro. Svou...


Warneři i letos pokračují ve vydávání reedic zásadních alb
23.02.

Warneři i letos pokračují ve vydávání reedic zásadních alb

V reedicích významných titulů devadesátých a nultých let bude vydavatelství Warner Music Czech Republic pokračovat...


Klip ještě prohloubil vyznění písně Janka Ledeckého Nedotýkejte se andělů
23.02.

Klip ještě prohloubil vyznění písně Janka Ledeckého Nedotýkejte se andělů

Nedotýkejte se andělů je název nového videoklipu zpěváka Janka Ledeckého. Vznikl k singlu, který...


Balaton Sound vítá na festivalové pláži druhou vlnu hvězd
22.02.

Balaton Sound vítá na festivalové pláži druhou vlnu hvězd

Adam Beyer, Amelie Lens, Stephan Bodzin (live), Reinier Zonneveld (live), Maceo Plex, Mathame, FJAAK, Mind Against, Miss Monique...


Světová hvězda Akon vyráží na evropskou tour
22.02.

Světová hvězda Akon vyráží na evropskou tour

AKON je senegalsko-americký multiplatinový umělec, zpěvák, producent, podnikatel, herec a filantrop. Jeho hudba má jedinečný...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Co my víme
23.02.

Co my víme

» Bratři Ebenové

Nová nahrávka Co my víme je 6. řadovým albem kapely Bratři Ebenové....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru