Zpívá o světových vrazích či obětech, jejichž případy se nikdy nevysvětlily. Australské duo Skynd se vrací do České republiky

Skynd (stylizovaný jako SKYND) je industriální rocková kapela složená z hlavního zpěvačky Skynd a multiinstrumentalisty jménem Father.
Jsou průkopníky žánru skutečné kriminální hudby s ponurou estetikou a písněmi převážně založenými na znepokojivých úmrtích a vraždách. Jejich múzou je svět nevysvětlitelných a brutálních kriminálních případů a záhad kolem nevyřešených vražd. Jejich vyprávění ve formě písní nám připomíná temnotu v lidské psychice, přičemž dbají na to, aby nevyvyšovali případy, ze kterých tvoří své umění.

Skynd se do české republiky vrací už potřetí, tentokrát do Meet Factory 10. září 2022. Poprvé jsme Skynd mohli zaregistrovat na nočním setu na zmenšené verzi Rock for People Hope v roce 2021. Její druhá zastávka byla na letošním Rock for People 2022. I přes výpadek hned na počátku setu si získala mnohá srdce návštěvníků a díky tomu se její třetí koncert v České republice rychle vyprodává.

Proto není žádným překvapením, že se dvojice s těmito písněmi a videoklipy ponoří do jednoho z nejvíce znepokojujících, ale fascinujících skutečných zločinů naší doby. Vydali písně o tématech, jako je smrt Elisy Lam, zabití Conrada Roye, masová sebevražda v Jonestownu, masakr na Columbine High School či vrazi jako Gary M. Heidnik, Armin Meiwes, Chris Watts a Katherine Knight, ale i proslulý Richard Ramirez.

Skynd je známá svými rozmanitými vokálními styly – od vysokých po nízké a často s nelidským prvkem. Pozoruhodné je, že Jonathan Davis z Korn je také fanouškem skutečného zločinu a připojil se ke Skynd v její písni „Gary Heidnik". Davis se objevil také v hudebním videu.

První hlavní vystoupení Skynd bylo na Electrowerkz v roce 2019, kde se oblékla do pestré kombinace mrtvolných barev a oblečení ve viktoriánském stylu. Fanoušci byli uvítáni poháry Kool-Aid jako odkaz na její píseň o masakru v Jonestownu. Krátce poté se Skynd dostala do užšího výběru jako finalista Heavy Music Awards 2020.

Skynd mají venku tři EP, která jsou pojmenová dle kapitol. Tedy Chapter I, Chapter II a Chapter III. Na čtvrté kapitole se pracuje. Venku už je první vlaštovka v podobě příběhu o kanibalu „Arminovi Meiwesovi".


"Tohle je opravdu bizarní příběh." říká Skynd. „Když jsem případ vyšetřovala, sledovala jsem s ním rozhovor. Meiwes nevypadal jako typická bestie, kterou si představíte, když pomyslíte na ‚kanibala‘. Ale zase se můžete zeptat sami sebe: ‚Jak vůbec vypadá kanibal?‘ Je to příběh, který mě neopustil roky a mám pocit, že jsem to konečně převedla do hudby."

Navenek to zní šíleně, ale je to také opravdu smutný příběh o osamělosti a zapojení se do vnitřního boje fantazie versus realita. Meiwes nenechal své vnitřní zvíře zkrotit.

Video režíroval kritikou uznávaný a na Grammy nominovaný režisér PR Brown (Korn, Slipknot, Motley Crue, Audioslave, Miley Cyrus, Green Day, Alicia Keys), který také poskytl video k předchozímu singlu „Chris Watts".

Brown se také vyjadřil k samotnému klipu: „Mezi námi žijí monstra. Můžeme buď žít v popírání a představovat si, že neexistují, nebo se můžeme hlouběji ponořit do toho, co je vede k tomu, abychom věděli, co hledat. V tomto videu jsme opravdu chtěli prozkoumat šílenství, onu nutkavou energii za Arminovou myslí. Na myšlence, že je závislý na kuchařských pořadech, bylo něco obzvlášť zvráceného. Jsem tak vděčný, že Skynd přijala tento koncept a podpořila vizi něčeho, co bylo skutečně nepříjemné i pro filmování, natož pro přemýšlení. Pořád se na to koukám špatně, hlavně kvůli vůni, kterou vykouzlí, když jsme to natáčeli, a věrohodnému stavu, který náš herec dokázal promítnout. Připadalo mi to příliš skutečné."

V roce 2021 jsme Skynd dokonce vyzpovídali! Rozhovor si můžete přečíst, jak taková hudba vůbec vzniká.

 

Související obsah:

» Skynd: Nejtěžší je naše skladby napsat tak, aby byli uctivé k obětem   (David Malý, 21. 08. 2021)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
39. narozeniny kapely Tři Sestry s UK Subs – den první
19.05.

39. narozeniny kapely Tři Sestry s UK Subs – den první

Letošní 39. narozeninová oslava kapely Tři sestry připadla na 17. a 18. května. Spousta fanoušků oželela sledování...


Caligula's Horse v Praze ukázali vyhlášenou australskou slušnost i hudební tvořivost
18.05.

Caligula's Horse v Praze ukázali vyhlášenou australskou slušnost i hudební tvořivost

Jeden z progresivně metalových a rockových leaderů Caligula's Horse vyrazil na evropské turné k podpoře aktuální...


Kapely Domkraft a Sunnata uspaly Brno chmurným metalem
18.05.

Kapely Domkraft a Sunnata uspaly Brno chmurným metalem

Brněnský klub Kabinet Múz si na polovinu května připravil další lahůdku pro milovníky melancholických a zádumčivých...


Trio Mandili v Brně dávalo lekci gruzínštiny
18.05.

Trio Mandili v Brně dávalo lekci gruzínštiny

Na přelomu týdne Českou republiku procestovala trojice dívek, které v uplynulých pěti letech sbírají vavříny...


Poly, frontman INSANIE, přichází s novým dark country/noir western projektem
17.05.

Poly, frontman INSANIE, přichází s novým dark country/noir western projektem

Poly, zpěvák a kytaristy crossoverové, čtveřicí Andělů oceněné stálice INSANIA, se vydal cestou...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
To nejlepší
27.04.

To nejlepší

» Kryl Karel

Karel Kryl by letos 12. dubna oslavil osmdesáté narozeniny. Těsně před...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru