Formálně dokonalá, ale trochu studená show Muse

Recenze alba :

Album:
Interpret: Muse
Celkový čas:
Vydavatel:
Rok vydání:
Typ nahrávky:
Medium:

Na svém komerčním vrcholu, ale z vrcholné skladatelské formy už sestoupivší anglické trio Muse, se ve čtvrtek večer představilo v Praze vůbec poprvé na svém samostatném koncertu. Stalo se tak více než dva roky poté, co úspěšně headlinovali ročník 2010 královehradeckého megafestivalu Rock For People.

Navzdory avizovanému časovému harmonogramu začal celý večer v takřka naplněné O2 Areně nejspíš už o něco dřív, neboť před půl devátou v čase mého příchodu už měla odehráno jediná předkapela večera Everything Everything. Pár minut před devátou jsem tak byl spolu s tisící dalšími návštěvníky svědkem odpálení dvouhodinové show, která dodává slovu megalomanská pompéznost nový rozměr a rozhodně to není v tomto případě myšleno pejorativně.

Atmosféra kolísala

Hlavně příznivci starší kytarovější a syrovější tvorby kapely byli znechucení novým albem The 2nd Law a přesně věděli, jak bude tento koncert vypadat. Z hlediska setlistu byla odehrána takřka polovina novinky a v přímém porovnání tak vyšlo zcela zřetelně najevo, jak jsou nové věci pod vším tím aranžérským pozlátkem o dost slabší než starší kusy, během kterých také publikum reagovalo úplně jinak.

Zatímco nové vály spíš pozorovalo a soustředilo se na vizuální dojem neuvěřitelné pódiové show, u starších vypalovaček skákalo, zpívalo a celkově to v těchto chvílích vypadalo jako na velkém rockovém večírku. Vše sice zahalovala aura majestátnosti načančané popové produkce, ale nutno uznat, že takový vizuální zážitek nedostanete každý den.

Orgastická vizuální show

Místo klasických dvou velkoplošných projekcí tu byl masivní půlkruh za bubeníkem, na který se vysílaly jak živé záběry natáčených muzikantů, tak různé projekce. Nechyběly ani oblíbené lasery, ale hlavní úžas padal na multifunkční promítací zařízení nahoře nad pódiem. To se během večera všemožně měnilo až v obrovskou světélkující pyramidu, která se na nějakou dobu snesla přes celou stage a muzikanti hráli uvnitř ní jako by se nechumelilo.

Zmínit musím i jeden z nejlepších zvuků (alespoň na tribuně), jaký jsem zatím v O2 Areně zažil. Ten v kombinaci se zmíněným dechberoucím vizuálem a bezchybnými muzikantskými výkony koncertní čtveřice tvořil formálně naprosto dokonalý celek. Kapela ale v posledních letech až příliš povýšila formu nad obsah a podobně ve výsledku působilo i toto koncertní vystoupení. Jaksi už tam chybělo to energické srdíčko a pravý rocknrollový zápal. Komu ale stačí jen dokonalé rozmazlování svých smyslů, ten mohl odcházet navýsost spokojen.

Setlist: The 2nd Law: Unsustainable, Supremacy, Map Of The Problematique, Panic Station, Resistance, Supermassive Black Hole, Animals, Monty Jam, Explorers, Sunburn, Time Is Running Out, Save Me, Madness, Follow Me, Undisclosed Desires, Plug In Baby, Stockholm Syndrome, The 2nd Law: Isolated System, Uprising, Knights of Cydonia, Starlight, Survival

DISKOGRAFIE

RECENZE
Muse mají svůj druhý zákon

Muse mají svůj druhý zákon

Už u minulé desky britské téměř kultovní kapely Muse jsem si říkal, jestli...


Muse se postavili kritikům na odpor

Muse se postavili kritikům na odpor

Britští Muse prorazili celosvětově s deskou Black Holes and Revelations a tudíž byla následující...Související obsah:

» Muse mají svůj druhý zákon   (Jakub Fritsche, 04. 11. 2012)
» Oficiální song Olympiády bude od Muse   (David Malý, 30. 06. 2012)
» Muse plánují rozsáhlé koncerty v Evropě   (David Malý, 17. 11. 2012)
» The Resistance - recenze   (Jakub Fritsche, 21. 09. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Mikuláš odtajnil čtvrtého headlinera RfP
09.12.

Mikuláš odtajnil čtvrtého headlinera RfP

Adventní kalendář festivalu Rock for People přinesl na Mikuláše další pecku, když odtajnil posledního z headlinerů....


Rapper Macklemore se stává druhou velkou hvězdou festivalu Colours of Ostrava
09.12.

Rapper Macklemore se stává druhou velkou hvězdou festivalu Colours of Ostrava

Americký raper Macklemore byl oznámen jako druhý headliner vítkovického festivalu Colours of Ostrava, po boku pop rockové kapely...


BESEDA oslaví třicetiny a hlásí první kapely
08.12.

BESEDA oslaví třicetiny a hlásí první kapely

Legendární festival BESEDA (dříve u Bigbítu) který se zaměřuje na hudbu mimo meinstream, bude příští rok slavit...


Po sedmi letech přichází Vyjakomy s novým albem plným beatů
08.12.

Po sedmi letech přichází Vyjakomy s novým albem plným beatů

Před sedmi lety jsme pěli chválu na album Oni indie popové kapely Vyjakomy. Nyní přichází českolipská formace...


The Weeknd se společností Swedish House Mafia se stali hlasem dlouho očekávaného pokračování megafilmu Avatar: The Way Of Water
08.12.

The Weeknd se společností Swedish House Mafia se stali hlasem dlouho očekávaného pokračování megafilmu Avatar: The Way Of Water

Legendární film Avatar přichází po třinácti letech s pokračováním originálního příběhu, odehrávajícího...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Dividing Lines
27.11.

Dividing Lines

» Threshold

Dividing Lines je název již dvanáctého studiového alba, se kterým...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru