eggnoise se otevřeli světu, ale zůstali sví
Recenze alba : 4
Tímto stylovým posunem se její produkce stala přístupnější (ne že by ale do té doby byla nějak nesrozumitelná) a určitě přiláká i nové fanoušky. Vstřícnější tedy je, ale zároveň si zachovává všechny své přednosti. Tedy hravost, lehkost, vnitřní propracovanost, špičkové instrumentální i pěvecké výkony, pestrost a nakažlivou energii.
Pro celkové hodnocení není vůbec podstatné, že část skladeb vznikla pro Hřebejkův snímek Svatá čtveřice (mezi námi, ty písně jsou lepší než film sám). Deska drží pohromadě, má jednotnou náladu a určitě by nikdo nepoznal, jaké songy jsou filmové a jaké klasické.
Dokonale sladěné vokály Ondřejů
Album otevírá zvukově bohatá balada Wandering Isle. Vzdušná, vnitřně tepající skladba, která je hravou i naléhavou zároveň. A poprvé představuje dokonalé sladění vokálů dvou frontmanů, Ondry Kopičky a Ondřeje Galušky. Jejich výrazově bohatý zpěv je typický pro celé album i celou tvorbu skupiny.
Kombinaci popu s jazzem přináší propracovaný song To Grow a Head, temperamentnější píseň Houpacího koně pak dokazuje, že zpěváci jsou stejně přesvědčiví v angličtině i do té doby spíše opomíjené češtině. Posmutnělá, melancholická píseň o osamění nápaditě střídá rockové a jazzové pasáže.
Flétna a trumpeta osvěžují pomalejší Enchanté. Stejně jako jiné skladby ráda střídá rytmy, melodie i nálady. Temperamentní Anytime 8 je klasickou koncertní peckou. Bojová nálada, výrazné samply, rocková energie a především silná melodie. V Trouble si formace vyzkouší příjemné reggae, které musí rozpohybovat každého. Má-li hudba sílu zlepšovat náladu, pak právě takovýmito skladbami.
Vzrušující jízda hravosti a fantazie
Důkaz, že kapela zcela neopustila svoji experimentálnější podobu, přináší PAT. Muzikanti si bez ohledu na melodičnost plně vychutnávají všechny možnosti svých nástrojů a dokonale se s nimi vyblbnou. Určitě si všichni PAT náramně užívají, a pokud se posluchač naladí na jejich vlnu, užije si tuto vzrušující jízdu plnou hravosti a fantazie s nimi.
Do kontrastu s tímto „šílenstvím" je postavena přehledná, výrazně melodická a hodně poetická balada Oh Darling. A loučíme se další hitovkou Něco se. Popový song s nesmírně chytlavým refrénem, ale nebyli by to hračičkové z eggnoise, aby ji trochu nezkomplikovali.
Šikovní chlapci z Prahy
Čtyřka nabízí velice pestré a chytré písničky, v nichž se pořád něco děje. Posluchači jsou neustále překvapováni nevšedními aranžemi, rytmickými veletoči či měněním nálad a melodií. Před každou písničkou se těší, cože to zase ti šikovní chlapci z Prahy vymyslí. A ti je nikdy nezklamou.
Související obsah:
» Eggnoise – velký návrat po dvou letech (Karel Souček, 08. 09. 2013)» 4 (Karel Souček, 16. 10. 2013)
» eggnoise (Karel Souček, 16. 10. 2013)
» První živé album Lenky Dusilové se bude křtít dva večery (Jitka Fialková, 08. 10. 2013)
» Dusilové klip Smiluje je ochutnávkou z chystaného DVD (Karel Souček, 24. 03. 2013)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
něco něco vydávají druhý singl z chystané desky majonéza
Nový singl kapely něco něco s názvem noční plán se vrací do období studentských let a velkých lásek, které...
Brod 1995 přivítá Chinaski, Horkýže Slíže i Janka Ledeckého
Již třináctým rokem patří k letní festivalové sezóně festival Brod 1995. V sobotu 22. srpna 2026 nabídne v Českém...
Nová krev na scéně: The Scrambles a Jinany živě v Brně
Bar U Kouřícího králíka, známý jako místo s tradicí kvalitní živé hudby, nabídne 11. května večer dvou...
Balu Brigada rozehřáli Prahu
Dlouho očekávaný, a navíc i vyprodaný, koncert novozélandských Balu Brigada splnil...
Midnight Swimmers debutují albem o chamtivosti, iluzích a nejistotě
Odd Ones Out je název debutového alba pražské indie kapely Midnight Swimmers. Kolekce deseti skladeb propojuje...
» zobrazit více...
RECENZE
» Svět není v pořádku, ale pořád krásný...
» Těžké si představit, že by se The Neighbourhood...
» Legendární Kreator na novince (melodicky)...
» Roll with Punches je čirý rockový klenot...
» Elektrïck Mann zvážněli, ale lehkost...
» Testament letos mocně vítězí na thrashmetalovém...
» zobrazit více...
Jana Uriel Kratochvílová s kapelou Illuminati.ca roztančila fanoušky v Rock Café
V pražském klubu Rock Café zpěvačka s nezaměnitelným hlasem...
Nová krev na scéně: The Scrambles a Jinany živě v Brně
Bar U Kouřícího králíka, známý jako místo s tradicí kvalitní živé...
Balu Brigada rozehřáli Prahu
Dlouho očekávaný, a navíc i vyprodaný, koncert novozélandských Balu Brigada splnil...
Brod 1995 přivítá Chinaski, Horkýže Slíže i Janka Ledeckého
Již třináctým rokem patří k letní festivalové sezóně festival Brod...
BLITZ UNION: Veškerá muzikantská ega stranou. A to je podle mě klíč k úspěchu
Česká formace Blitz Union vydala počátkem letošního roku druhé studiové album...
Co chystá label Indies Scope pro rok 2026?
Label Indies Scope představuje ediční plán pro rok 2026, zatím ne zcela kompletní....
něco něco vydávají druhý singl z chystané desky majonéza
Nový singl kapely něco něco s názvem noční plán se vrací do období...
Vstupenky na koncert WYFE vyhrávají Martin a Jonáš
Kapela WIFE, s níž jsme nedávno přinesli rozhovor, pokřtí své...
Nová krev na scéně: The Scrambles a Jinany živě v Brně
Bar U Kouřícího králíka, známý jako místo s tradicí kvalitní živé...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Tři Deci #28: České remaky
Dnes se vrátíme do minulosti a budeme si povídat o českých a československých...
Hudební knihovna
REPORTÁŽ: Temná elegance - Isabel LaRosa v ROXY
KLIP: Rybičky 48 natočily nový
FESTIVAL:


















