První živé album Lenky Dusilové se bude křtít dva večery

Live at Café v lese, tak se jmenuje první živé album Lenky Dusilové, které natočila společně s kapelou Baromantika a které vyjde na DVD a CD 11. října v Supraphonu. Křest proběhne ještě před oficiálním vydáním 9. a 10. října v prostorách pražského klubu Jazz Dock.

Album Baromantika, které vyšlo před dvěma lety, oslnilo odbornou i laickou hudební veřejnost. Lenka Dusilová si spolupráci s prvotřídními muzikanty, kteří tvoří kapelu Baromantika, pochvaluje. 

„Předcházela léta hledání vlastní formy a hudebně všeschopných kolegů blízkých mé povaze. Taková společnost se mi začala otevírat již s Eternal Seekers. Následující sólový počin Baromantika a více než rok koncertování s týmem jeho spolutvůrců nás proměnil v plnohodnotnou kapelu." 

Formaci Baromantika tvoří hudebníci známí z různých hudebních projektů Beata Hlavenková (Eternal Seekers, Théodóros, Iva Bittová), Viliam Béreš (Toxique, Lanugo), Patrick Karpentski (Toxique, Lake Malawi) a Matin Novák (Lanugo, David Dorůžka).

Za produkcí nového hudebního počinu Lenky Dusilové, který plynule navazuje právě na desku Baromantika, stojí společnost VICE a zvláště pak režisér Tomáš Zilvar. Album vznikalo v intimním prostředí sklepní části vršovického Café v lese, kde Lenka Dusilová s Baromantikou odehrála tři koncerty. Záznam z těchto vystoupení bude tvořit převážnou část alba Live at Café v lese. Na desce se objeví také tři starší skladby, které dostaly nový baromantický kabát. Těšit se můžete na předělávku písně Pro Tebe, Vlčí Oči a Noni Jam.

Koncert u příležitosti vydání DVD/CD začne ve středu i čtvrtek shodně ve 22:00. Od osmi hodin však na pódiu vystoupí britský písničkář Justin Lavash, který se autorsky podílel na skladbě Brother, která bude rovněž součástí novinkové nahrávky. Vstupenky jsou dostání v předprodeji za 350,- Kč k sezení a 270,- na stání. V den konání budou za jednotnou cenu 350,- Kč.

Podzimní zastavení Lenky Dusilové & Baromantiky

09. 10. Praha – Jazz Dock
10. 10. Praha – Jazz Dock
24. 10. České Budějovice – Slávie
02. 11. Košice – Radnice
03. 11. Ostrava – Parník
21. 11. Praha – KC Novodvorská

GALERIE

Související obsah:

» Lenka Dusilová vydává nové živé album   (Jan Vavřík, 18. 09. 2013)
» Dusilové klip Smiluje je ochutnávkou z chystaného DVD   (Karel Souček, 24. 03. 2013)
» Křest nové Baromantiky   (Hudkni, 14. 12. 2011)
» Baromantika   (Joe Stramr, 14. 12. 2011)
» Legendární album Bittová & Fajt vychází v reedici   (Karel Souček, 02. 04. 2013)
» Malá Zoe dokončuje debut a chystá podzimní koncerty   (Karel Souček, 04. 09. 2013)
» Lucie se spojí s Vojtou Dykem a bude lákat mladé k volbám   (Jitka Fialková, 26. 09. 2013)
» Universal na podzim potěší fanoušky kapely Lucie   (Jitka Fialková, 26. 09. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Sombr míří do Prahy: Emoce, indie rock a intimní zpověď ve Fóru Karlín
16.01.

Sombr míří do Prahy: Emoce, indie rock a intimní zpověď ve Fóru Karlín

Sombr je americký zpěvák, skladatel a producent, jehož hudební styl je poměrně široký, ale převážně se pohybuje...


Pam Rabbit a Ewa Farna vzkazují, že je občas v pohodě nevědět co děláme
16.01.

Pam Rabbit a Ewa Farna vzkazují, že je občas v pohodě nevědět co děláme

Výrazné zpěvačky Pam Rabbit a Ewa Farna se chystají tento rok pokořit milníky ve své kariéře. Zatímco...


Machine Gun Kelly v Praze: Divoká atmosféra a rock'n'roll!
16.01.

Machine Gun Kelly v Praze: Divoká atmosféra a rock'n'roll!

Machine Gun Kelly, vlastním jménem Colson Baker, patří k nejvýraznějším a zároveň i nejkontroverznějším umělcům...


Bass Drum of Death představí nové album SIX
15.01.

Bass Drum of Death představí nové album SIX

Syrový rock’n’roll, který na klubová pódia vrací pořádný hluk a vášeň. Americká kapela Bass Drum of Death přiveze...


Lucerna se otřásla v základech: Lionheart za doprovodu Madball rozproudili Prahu
14.01.

Lucerna se otřásla v základech: Lionheart za doprovodu Madball rozproudili Prahu

Kdo se zajímá o hardcore a nebyl v pondělí 12. ledna v pražské Lucerně, přišel o výjimečný večer. Dlouho...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Teď
03.01.

Teď

» Imlauf Jiří

Když v roce 2021 skončila kapela Houpací koně, rozhodl se jejich zpěvák a...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta