Den po svatbě vydává Thom Artway lyrickou baladu

Písničkář Thom Artway se poslední srpnový víkend oženil a při této příležitosti se rozhodl vydat skladbu, kterou napsal pro svou novomanželku Karolínu. Lyrická balada nese název Caroline, produkce a nahrávání se ujal zkušený producent Dušan Neuwerth.   

Skladba Caroline vznikla již před více než rokem a Thom Artway přiznává, že jako první ji slyšela právě jeho nastávající. "Písní Caroline jsem žádal o ruku. Vydat ji den po svatbě byl tedy logický krok. Není ani tak o oznámení této události, spíše o radosti a vděčnosti z protnutí našich cest.” Křehkou baladu opatřil obalem Luke Tomski, který je i autorem přebalu první desky Thoma Artwaye Hedgehog. Z dílny Luke Tomskiho je také lyric video k této skladbě.  

Nahrávání se odehrálo na začátku letošního června. „Na textu jsem pracoval s Alasdairem Bouchem, se kterým spolupracujeme už od mé desky All I Know. S Dušanem Neuwerthem jsem pracoval poprvé a byla to krásná spolupráce,” pochvaluje si Thom Artway.  



„Nahrávání se neslo v pohodovém duchu a šlo jako po másle. Rozhodli jsme se skladbu natočit bez jakýchkoliv samplů. Mimo moji kapelu jsme tedy k nahrávání přizvali, houslistu Adama Pakostu, klarinetistu Vojtěcha Nýdla a Filipa Nebřenského s tubou a flétnou. Výsledný zvuk je dřevní a velmi mě baví!” Mastering skladby obstaral Escon Waldes ze Studia Biotech. Novinka je první Thomovou skladbou po loňské předělávce písně Anděl Karla Kryla a zatím posledním albu All I know (2018, Warner Music).
Foto: Alexandra Hrášková
GALERIE



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Polyphia míří do Prahy
22.06.

Polyphia míří do Prahy

Instrumentální fenomén Polyphia zamíří 28. listopadu 2026 do pražského SaSaZu. Čtveřice z Texasu si získala...


Rock For People 2026: Tuzemská scéna plnohodnotně sekundovala té zahraniční
21.06.

Rock For People 2026: Tuzemská scéna plnohodnotně sekundovala té zahraniční

Letos jsem se rozhodla nectít pravidlo, že každá noc strávená doma se počítá. Na festival totiž vyrážíme o den dřív,...


Hollywoodské hvězdy zazářily v brněnském Sonu
21.06.

Hollywoodské hvězdy zazářily v brněnském Sonu

Večer ve znamení rapu, elektroniky a hip-hopu v podání kalifornských Hollywood Undead naplnil celý sál Sona a značil...


Soundtrack Bára Basiková doprovodí časosběrný film Heleny Třeštíkové
20.06.

Soundtrack Bára Basiková doprovodí časosběrný film Heleny Třeštíkové

Jen několik dní před světovou premiérou (6. července) filmu režisérky Heleny Třeštíkové na 60. MFF Karlovy...


Singl a klip To nemůžu být já ohlašuje nové album kapely Budoár staré dámy
20.06.

Singl a klip To nemůžu být já ohlašuje nové album kapely Budoár staré dámy

S kancelářskou únavou a pracovními stereotypy pracuje nový klip brněnské kapely Budoár staré dámy k singlu...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Ptáci a Draci
18.06.

Ptáci a Draci

» Jinany

Ptáci a draci je EP vydané v červnu 2026. Některé texty pochází...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

PODCAST TŘI DECI
Tři Deci #31: Festivaly 2026
24.05.

Tři Deci #31: Festivaly 2026

V dnešní epizodě se začneme pomaličku připravovat na nadcházející festivalovou...