Dead Poet Society si podmanili pražské Futurum

Narvané Café V lese jim nestačilo, a tak teď téměř vyprodali Futurum Music Bar. Bostonští Dead Poet Society předvedli stabilní výkony, přesto se pondělní show nevyrovnala jejich červnové pražské zastávce.

 

Na předskokany jsem se tentokrát těšila snad více než na samotné DPS. Kanadské trio Ready The Prince nabízí rockovou smršť plnou kytar. Škoda, že většinu jejich setu byly slyšet převážně bubny. Nutno však podotknout, že co do kvality výkonu, byl to právě bubeník, který držel kapelu nad vodou. Ani jeho kouzlení za bubny ale bohužel nepomohlo tomu, aby si kapela fanoušky získala. Ready The Prince tak zůstávají na seznamu kapel, které si ráda poslechnu na streamovacích platformách, naživo tomu nicméně stále něco chybí.

Odbyla devátá hodina a na stage se vrhli Dead Poet Society. Za doprovodu neskutečně hlasitého řevu publika odstartovali set songem Hard To Be God z nové desky FISSION (2024). Zpěvák Jack Underkofler na sebe nenechal dlouho čekat a hned z kraje písničky zamířil do publika. Chvíli držel ruce fanoušků a s refrénem se po břiše vrhnul do davu.

S novinkami se ale rozhodně nekončilo. Hned jako druhá zazněla skvělá Running In Circles, kterou měli fanoušci perfektně naučenou. Basák se chvíli potýkal s technickými potížemi, naštěstí však netrvalo dlouho a večer nadupaný největšími hity kapely mohl pokračovat. Underkofler několikrát za večer vyzdvihnul počet příchozích, vzpomněl na jejich začátky v Café V lese a ocenil aktivitu pražského publika. Jestli nám totiž dali DPS všechno co v sobě měli, Futurum jim to mnohonásobně víckrát vrátilo.

Jak je zvykem, zazněla i očekávaná pecka .SALT. Song plný špičkového kytarového umění ve svůdném kabátku dostal do kolen nejednoho návštěvníka koncertu. Velká škoda, že pro její pomyslnou sestru KOET z nového alba se na setlistu místo nenašlo. Budiž odpuštěno, stará známá .CoDA. potěšila a rozezpívala celý klub. „Tohle je už několikátá zastávka na tomhle turné, ale Praho, zatím jste moje nejoblíbenější show," děkoval Underkofler.

Oddaní fanoušci roztáčeli moshpity, dívky zpívaly z plných plic na ramenou svých drahých poloviček a o zábavu tak rozhodně nebyla nouze. Upocení účastníci moshpitu vybíhali z pitu se slovy „Tykráso, to byl masakr" a na chvíli jsme si tak připomněli červnové Café V lese, kde se kvůli vedru pomalu nedalo dýchat. Něco málo přes hodinu dlouhý set kapela zakončila peckami My Condition (2024) a starší, ale nejznámější .intoodeep.

Pondělní koncert Dead Poet Society je ukazatelem, že tahle bostonská partička je u nás vždy vítána. Přesto se nemohu zbavit pocitu, že červnové Café V lese mělo úplně jinou atmosféru a „šmrnc", který jsem ve Futuru postrádala. 

Tak kde kluky uvidíme příště? Meetfactory, Roxy, nebo něco ještě většího…?


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru