Čím vším by chtěla být písničkářka Kaczi?

Právě vznikající album písničkářky Kaczi s názvem Kněhyně bude o kontrastech. Nasvědčují tomu i dva zatím zveřejněné singly. Port de Soller byl o vyklidnění a zastavení se v čase, aktuální Chtěla bych být má taneční nádech a je jakýmsi protipólem k předchozímu singlu.              

V novince Chtěla bych být beskydská rodačka vyslovuje mnoho přání. Je si však vědoma, že se nemohou splnit. „Píseň vyjadřuje mé pocity, že bych chtěla žít v ideálním světě plném radosti, bez bojů, moci a nespravedlnosti. Tato ideologie je však utopická vzhledem k lidské materialistické povaze. A tak se v písni uklidňuji tím, že vše má svůj řád a vše dobré i zlé se děje z nějakého důvodu," říká o novince Kaczi.           Píseň vznikla během covidu, kdy měla hudebnice čas tvořit a hodně přemýšlet. To se odráží i v tématech, které její text zpracovává. „Skladba je také o víře v naplněný život, o lehkosti a krásách každodenního bytí. Bůh je pro mě vyšší moc, která nás chrání, inspiruje, tvoří to, co vysíláme. Hlavní roli však hraje síla lásky, k sobě samému, k životu, k lidem kolem nás. Každý z nás chce přeci milovat a chce být milován," míní Kaczi.            

Videoklip k singlu Chtěla bych být se natáčel ve zpěvaččiných rodných Beskydech. Cíleně vybrala lokality, které s ní rezonují a kde prožila šťastné i smutné chvíle. Vizuál mají na svědomí talentovaná režisérka, scenáristka a studentka filmové akademie v Holandsku Stella Ševčíková a kameraman Michal Eich. Výsledné dílo ztvárňuje zpěvaččiny emoce, nechybějí ani zhmotněné vzpomínky na její dětství. To vše v kulisách netknuté přírody.            

Při natáčení ale nebylo nouze ani o adrenalin, především během scény, kdy muzikantka padá zády do vody. „Měla jsem fakt strach a cítila jsem enormní dávku adrenalinu. Vyšlo to až na podruhé. Poprvé jsem se neodhodlala se do vody opřít, ale díky podpoře týmu jsem se při druhém nádechu spustila. Nakonec je z toho skvělý zážitek," říká Kaczi.
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze
15.06.

Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze

Australská indie folk country kapela Sons of the East znovu zavítala do Prahy, kde pro své fanoušky vystoupila ve středu...


Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla
14.06.

Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla

Jen pár týdnů po vydání úspěšného songu TU TU TU přichází zpěvák Jan Bendig s další novinkou. Ve skladbě...


Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People
14.06.

Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People

Necelých 24 hodin od zveřejnění nového songu Vlny, který vznikl jako titulní píseň ke stejnojmennému filmu Jiřího...


Keltové z Bostonu nám zahráli punk
14.06.

Keltové z Bostonu nám zahráli punk

Pražskou Lucernou zněl divoký zvuk keltského punku od bandy z Bostonu. Minulý víkend jste mohli být součástí...


Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky
13.06.

Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky

Křehká, jemná, melancholická. Taková je píseň Die Bäume – Stromy, která, stejně jako všechny předešlé...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Je všechno dobrý? Je to složitější.
13.06.

Je všechno dobrý? Je to složitější.

» Kieslowski Marie

Sólové debutové album "Je všechno dobrý?” v digitální podobě...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru