Čáry života zpívají o anonymitě života ve městě a chystají druhé album

Zoufalci je název nového singlu kapely Čáry života. Jedná se o první píseň z připravovaného druhého alba Sluníčko, které kapela kolem zpěváka a songwritera Jana Boroše plánuje vydat na podzim. K napsání skladby autora inspirovala cesta pražským metrem a v režii Romana Přikryla k ní vznikl také klip. Snímek založený na záběrech ze sociální sítě Omegle TV zachycuje pohledy lidí, kteří se snaží předstírat, že jsou šťastní. 

Zoufalci jsou první skladbou, kterou Jan Boroš napsal po přestěhování z Berlína do Prahy před šesti lety. Jedná se o o vůbec první aktivitu Čar života od posledního koncertu kapely k oceňovanému debutu Stínítko v roce 2019. „Inspiroval mě obraz lidí v pražském metru, jejichž cesta do zaměstnání vede přes podzemí, kde je každý víc sám. Písnička je pro mě trochu o anonymitě života ve městě a trochu kritikou vysokých pracovních nároků současné doby. I kdyby ti zoufalci lásku našli, stejně by na ni neměli čas," říká Jan Boroš

Videoklip k písni vytvořil hudebník a filmař Roman Přikryl (Fiordmoss). Při jeho tvorbě využil záběry ze sociální sítě Omegle TV, kde jsou všichni uživatelé snímáni webovými kamerami svých počítačů a propojováni s jinými, zcela náhodnými uživateli. „Mladí lidé používají tuto platformu k seznámení nebo k nezávazné konverzaci s neznámým protějškem odkudkoliv z celého světa. Podobně jako v pražském metru se tu setkávají pohledy demograficky různorodých lidí. Každý jinak daleko od štěstí," upřesňuje autor klipu Roman Přikryl.Materiál na druhou dlouhohrající desku Čar života vznikal průběžně od roku 2018. Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu, ale také evergreeny jako láska, smrt a rock'n'roll. 

Album Sluníčko Jan Boroš na počátku jara natočil společně se Štěpánem Růžičkou, Janem Janečkou a Mikolášem Růžičkou. Hudebníci skladby nahrávali dohromady a naživo ve studiu Tropical Cell v pražských Kasárnách Karlín. Mixu se ujal Jan Boroš, master měl na starosti Ondřej Ježek. Deska vyjde na podzim digitálně a na vinylu u labelu Bumbum Satori.
Foto: Gabrielle Wildfeuer
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice
17.07.

Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice

Groovy metalová kapela Hemlock odstartovala na začátku července své evropské turné. Tahle parta muzikantů...


Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu
17.07.

Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu

Během letošního léta přivítá Praha zbrusu nový festival. Nese název BadBoy Fest a uskuteční se 24. srpna na malebné Prague...


Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra
17.07.

Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra

V rámci koncertní série Prague Open Air vystoupí kytarista, hudební skladatel, uznávaný autor symfonické...


Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba
17.07.

Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba

Euforie z návratu na koncertní pódia i do studia v případě rockové kapely Imodium stále trvá. Po singlech Lampy, Tuláci a...


Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album
16.07.

Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album

„Země je kulatá a Bůh není. Vakcíny fungujou, klima se mění. Elvis už nežije, Měsíc byl dobyt, je prostě dobrý...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru