Brněnská Fléda přivítala únor s Longital a Bratry Orffovými

Atmosféru zasněženého prvního února přijely do Brna podpořit dvě elity československé alternativy. Do klubu Fléda dorazili krnovští Bratři Orffové a slovenští Longital. Klub byl téměř zaplněný již půlhodinu před začátkem vystoupení a přestože se zahájení večera o dvacet minut posunulo, na náladě to neubralo.

Hned Bratři Orffové, držitelé ceny Apollo za druhou desku Šero, přilákali svojí melancholickou hudbou zaplněný sál. Zimní náladu podtrhla hned úvodní Na hadím ocase. Celé vystoupení se neslo v poklidném, lehce melancholickém rytmu s niternými texty zpěváka Ivana Gajdoše. Jednou z vyjímek klidného vystoupení byla skladba Vymazán, kterou krnovská pětice dokázala rozhýbat publikum, které se v ten večer možná i trošku překvapivě skládalo hned z několika generací, počínaje teenagery až po zkušenější jedince.

Ačkoliv kapela nekomunikovala výrazněji s publikem (frontman během celého setu promluvil dohromady čtyřikrát, včetně děkujeme), sál byl jednoduše hudbou hypnotizován a nedokázal strhnout oči. Skvěle fungovala Na dně krnovské propasti se sólem na trubku, kvílející kytara klečícího Lukáše Novotného o sobě dávala vědět téměř u každé skladby, potěšila i baladická Nevypínám, naprosté ticho však nastalo u mrazivé Jakoby svět. Jako přídavek byl zvolen Pátek s hostujícím Dano Salontayem z Longital.

Jen po čtvrthodinkové pauze se po desáté hodině na pódiu představili Daniel Salontay, Shina a Marián Slávka a hned od úvodu se pustili do skvěle vyrovnaného setu. Jedna z nejlepších věcí Som modré more se hned od úvodu vznášela celým sálem. Bohužel v tu dobu ještě poloprázdným, jelikož se většina návštěvníků nestačila vrátit z občerstvení ve vedlejší místnosti.


Skvěle zafungovaly i novinky z poslední řadové desky. Bylo slyšet éterické Divoko, skladba o Spokojných a sýtych ženách nebo jemné Krídla samoty. Celkem z poslední kolekce zaznělo pět skladeb, v setu se však rozhodně neztratily a naopak jej příjemně obohatily.

Celé vystoupení drželo pevně pohromadě, písně prolínaly skvělé instrumentální party, ve kterých jednotliví členové předvedli své vysoké kvality. Nechyběla ani klasická hra se smyčci ve skladbě Na horu a dolu, či klasické tančení s šátky. Humorným momentem se stala chvíle, kdy se zpěvačka Shina svým hlasem netrefila správný tón načež se sama nemohla přestat smát ani během zpěvu. Jako závěr před přídavkem byla zvolena epická skladba A to je všetko. Při té jakoby se zastavil čas a člověk pouze dokázal s otevřenou pusou sledovat dění na pódiu až do závěrečného úderu bicí.

I přes zasněžené zimní počasí se fanoušci dobré hudby dokázali zahřát. Skvělý večer to byl díky oběma účinkujícím, kteří vytvořili skvělou atmosféru a nabídli to nejlepší ze svých repertoárů. Jediným rušivým elementem během večera byli někteří jedinci v publiku, kteří se do sálu dostali nejspíše náhodou.
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
David Pomahač pokřtí novinku Neviditelný v Café V lese
22.05.

David Pomahač pokřtí novinku Neviditelný v Café V lese

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista David Pomahač vydal letos v dubnu u vydavatelství Minority Records své...


FOTOreport: pražská premiéra The smile
22.05.

FOTOreport: pražská premiéra The smile

Boční projekt členů ikonických Radiohead zamířili do Prahy. Jejich debutové album A Light for Attracting Attention...


Dočkáme se comebacku od Fall Out Boy?
21.05.

Dočkáme se comebacku od Fall Out Boy?

Jak jste si jistě všimli, asi největší emo kapela všech dob, My Chemical Romance, vydala singl „The Foundations Of Decay",...


Black Veil Brides vydávají nový videoklip
21.05.

Black Veil Brides vydávají nový videoklip

Američtí rockeři Black Veil Brides své fanoušky poslední dobou hodně napínali, když...


Videoklip k novému singlu Palaye Royale „Broken“ se natáčel u nás
21.05.

Videoklip k novému singlu Palaye Royale „Broken“ se natáčel u nás

Je to pár hodin, co světlo světa spatřil nový singl Broken i s čerstvým videoklipem. Po Punching Bag, Paranoid a No Love...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Afterglow
02.05.

Afterglow

» Acid Row

Nové album Afterglow stoner rockových Acid Row zavání odérem smrti,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru