Bratři, Kewu a Omnion remixují Trad.Attack!

Jedna z nejvýznamnějších estonských kapel posledních let, Trad.Attack!, přetváří již delší dobu pohled na folklór. Nyní známé trio udělalo ještě krok dále a pozvalo deset evropských předních hudebníků a DJů, aby přetvořili pohled na Trad.Attack! Mezi nimi jsou i tři česká jména, elektronické duo Bratři, producent a DJ Kewu a multiinstrumentalista a skladatel Omnion.  

Trad.Attack! vycházejí z estonského folklóru a lidových písní, kterým dodávají rockový drive a překládají je do moderního hudebního jazyka. Po vydání debutové desky v roce 2015 se z nich staly v Estonsku během pár dní staly rockové hvězdy a koncerty po celém světě na sebe nenechaly dlouho čekat. Jejich poslední album, na němž stále více experimentují s tvrdším kytarovým zvukem, ale i elektronikou, se dostalo do užšího výběru Grammy.



K nápadu vytvořit remixovou desku došli po debatě mezi sebou: "Během diskuzí o hudbě a byznysu kolem ní jsme se nakonec dostali do bodu, kdy jsme řešili, jak dosáhnout k novým cílům, což je v hudbě podle nás publikum. Hledali jsme způsob, jak oslovit lidi, kteří naši hudbu zatím neslyšeli a z různých důvodů by ji pravděpodobně nemuseli slyšet vůbec. Proto jsme přemýšleli nad novými kanály, kterými bychom naši hudbu mohli poslat šířeji do světa,” vysvětluje kapela původní ideu, která stojí za vznikem alba Trad.Attack! Remixed.  

Z Česka se Trad.Attack rozhodli oslovit s nabídkou spolupráce hned tři jména napříč elektronickou scénou. Bratři, Kewu i Omnion měli s výběrem písně k remixu volnou ruku a každý z nich zvolil unikátní píseň i přístup. Bratři vybrali singl Lell’o z roku 2018: "Trad.Attack! mají hodně originální sound a šlape jim to velmi dobře! Práce na remixu je ale vždycky docela výzva. Líbil se nám kytarový motiv, který se nese celou skladbou Lell’o. Přetvořili jsme ho do synťákový verze a přihráli ještě jeden větší motiv,” rozebírají Bratři svůj remix.  

Omnion naopak zvolil píseň Vanamees z poslední desky Make Your Move. "Nejprve jsem si zakázal se tím rozptylovat, protože mám teď plné ruce práce s vlastními projekty... Ale pak mi to nedalo, poslechl jsem si na dovolené při jízdě autem pár skladeb, a právě Vanamees se mi okamžitě "zakousla" do hlavy a už nebylo cesty zpět. K původnímu materiálu jsem natočil groovy na indický tabla a arabské rámové bubny a použil skvělý part na dudy ze skladby Miks te ei laula, takže to jsou vlastně dva remixy v jednom,” líčí v Praze usazený hudebník.



Volba producenta Kewu padla na písničku Pass-pass: "Vybral jsem si Pass-pass, protože mě strašně bavila vokální část v kombinaci s kytarovými riffy a hned mě inspirovala k rytmu který, jsem pro remix vymyslel.” 

Před novým rokem vydali Trad.Attack! první 3 vlaštovky, na kterých se podíleli DJové z Estonska a Ukrajiny. Celé album vyjde 11. února a bude obsahovat celkem 15 remixů. Do prázdnin by se podle plánů měli Trad.Attack! objevit i na pražském koncertě, který se nyní připravuje.


Související obsah:

» Bratři nabízejí útěk z lockdownové pasti   (Karel Souček, 26. 03. 2021)
» Bratři rozezněli skalní hrad Sloup, vizuální i zvukové orgie   (Karel Souček, 01. 06. 2021)
» Bratři debutují albem Two Minds   (Karel Souček, 22. 09. 2021)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
moondoggy představili v Café V lese nové album Around the Fire
30.05.

moondoggy představili v Café V lese nové album Around the Fire

Kapela moondoggy přijela 25. 5. 2026 do Café V lese představit své nově vydané album Around the Fire....


Víkendový Rockový Slunovrat není jen o rockové hudbě
29.05.

Víkendový Rockový Slunovrat není jen o rockové hudbě

Dvě desítky umělců různých žánrů vystoupí na znovuobnoveném festivalu Rockový Slunovrat, který se koná ve dnech...


Kateřina Marie Tichá přináší lovesong pro svůj první byt v Praze
29.05.

Kateřina Marie Tichá přináší lovesong pro svůj první byt v Praze

Důležité a zároveň velmi úspěšné období svojí hudební kariéry má za sebou Kateřina Marie Tichá....


A-Fest propojí vědu a hudbu. Na akademickém festivalu vystoupí i The Scrambles
29.05.

A-Fest propojí vědu a hudbu. Na akademickém festivalu vystoupí i The Scrambles

Akademie věd ČR není jen místem výzkumu, laboratoří a odborných debat. V jejích ústavech působí také řada...


bbno$ v Praze proměnil SaSaZu v absurdní internetový mejdan
28.05.

bbno$ v Praze proměnil SaSaZu v absurdní internetový mejdan

Pražské SaSaZu se na večer proměnilo v místo, kde se potkaly internetové memy, taneční pohyby, vajíčková...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Megadeth
06.05.

Megadeth

» Megadeth

Megadeth je eponymní sedmnácté studiové album thrashmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

PODCAST TŘI DECI
Tři Deci #31: Festivaly 2026
24.05.

Tři Deci #31: Festivaly 2026

V dnešní epizodě se začneme pomaličku připravovat na nadcházející festivalovou...