Bratři debutují albem Two Minds

Two Minds je název debutového alba dua Bratři. Jejich taneční jízda hypnotických beatů spolu s melodickou linkou vytváří harmonický celek. Elektronické bicí, analogové a modulární syntezátory, to jsou základní kameny hudby dvojčat Jirky a Ondry Veselých. Po řadě úspěšných singlů (Signal, Running, Rise) vydávají svoje první album. Kromě digitální verze je album k dostání i v limitované edici 150 kusů vinylů.

Debutovou nahrávku připravovali Bratři dlouhou dobu. Hrají spolu od roku 2016 a po EP Monster v roce 2017 následovala řada singlů a řada úspěchů. Například se Bratrům podařilo být, jako prvnímu zástupci ČR, ve finále prestižní soutěže Music Moves Europe Talent Awards v rámci veletrhu Eurosonic. Nyní nastal čas to shrnout do jednoho celku. "Právě to byla pro nás největší výzva, spojit často industriální a temné zvuky s melodickým motivem, který tracky udržuje harmonicky pohromadě," vysvětluje Ondra. „Některé zvuky jsme přehrávali dokud jsme necítili, že nás to baví a vše má svoje místo. S mixem jsme se rozhodli oslovit legendu světového formátu Hannese Biegera." Na debutovou nahrávku Bratři přinesli vše, co tak skvěle prezentují na svých koncertech. Jak se přiznává Jiří, který v duu obstarává bicí nástroje. "Two Minds je náš pohled na svět elektronické hudby, od posledního singlu Running, který má teplý analogový sound s jemným vokálním samplem od Teepee, po industriální tepající techno beat "Morph", který ztělesňuje naši lásku k industriálním a temným zvukům.”

Deja VJ a Jan Kočí, pro Bratry nepostradatelná spolupráce. "Deja VJ a Jan Kočí, se kterými už jsme zažili hodně, spolupracujeme s nimi prakticky od našich hudebních začátků. Vizuální stránka je pro nás velmi důležitá a patří jim náš velký dík." Studio XLAB navrhlo Bratrům nejen jejich logo a obal desky, ale připravilo také působivý stream, který vznikl koncertem Bratrů a live 3D projekcí pro londýnský festival Electronica: Sound of Vision II. Deja VJ a Jan Kočí připravili dva videoklipy, jak ke dříve vydané skladbě Signal, tak i k současnému singlu Transition.  

„Two minds je deska, která je kus našeho života a jsme neskutečně rádi, že je konečně venku! Naše láska k elektronice, k technu a live hraní samotnýmu tuhle desku velmi ovlivnila a nyní máte možnost si ji poslechnout," zvou Bratři.
Foto: Zuzka Bönisch


GALERIE

Související obsah:

» Bratři rozezněli skalní hrad Sloup, vizuální i zvukové orgie   (Karel Souček, 01. 06. 2021)
» Elektronické duo Bratři ve finále evropské soutěže   (Ondra Kocáb, 05. 01. 2021)
» Bratři získali nominaci na MME awards   (Ondra Kocáb, 08. 10. 2020)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!
11.08.

Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!

Americká pop punk rocková kapela Sleeping With Sirens oznámila novou desku Complete Collapse, která přijde na pulty 14. října...


Ledárny Open Air zahájily druhou část hudebního léta
11.08.

Ledárny Open Air zahájily druhou část hudebního léta

Po měsíční přestávce pokračují v srpnu a září koncerty pod širým nebem v Ledárnách Braník. Například dnes...


Festival Brod 1995 přivítá vůbec poprvé zahraničního headlinera
10.08.

Festival Brod 1995 přivítá vůbec poprvé zahraničního headlinera

Ska, dub, reggae, funk a hlavně rock v širokém generačním i stylovém záběru. To je stylová náplň jednodenního...


Singl Marná zkrátí čekání na nové album Prago Union
10.08.

Singl Marná zkrátí čekání na nové album Prago Union

Již v pátek 19. srpna oficiálně vyjde nové album Prago Union s názvem Příduhned… Fanoušci si ho ale budou...


Only the Poets se předvedli na své první open air show ve Žlutých lázních!
09.08.

Only the Poets se předvedli na své první open air show ve Žlutých lázních!

V neděli 7. srpna do Prahy již podruhé zavítala britská kapela Only The Poets. Poprvé se zde objevili...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Letní kapela
14.07.

Letní kapela

» Letní kapela

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru