FOTOreport: Billy Talent udělali nářez i v dešti! Aneb Brno dostalo pořádnou show.

Billy Talent se konečně vrátili do České republiky po několikrát odloženém datu koncertu a to přímo do Brna na Výstaviště! Na tuto kapelu z Kanady se již těšilo mnoho lidí a nezastavil je ani déšť, který nás provázel skoro celý večer. I při něm si poctivě stáli u barikád aby si uchytili dobré místo. Někdo s pláštěnkou, někdo to vzdal už předem a přišel pouze v triku a kraťasech.V úterý 6.6. jsme se zašli podívat na Billy Talent, kteří měli také dva předskokany a to Creeper z Anglie a Leoniden z Německa, bylo to tedy již po této stránce velmi rozmanité. S rozmanitostí nekončíme pouze u národností, ale i stylu hudby, kterou nám obě kapely ukázaly. Celý večer odstartovala zmiňovaná kapela Creeper, která je rocková a Will jakožto frontman kapely ukázal své velké charisma na pódiu. Nebál se kontaktu s fanoušky a publikum se snažil roztančit s velkým úspěchem.


Poté nastala jak vizuální změna členů kapely Leoniden, tak také změna celkového žánru, z tvrdého rocku jsme se posunuli na indie rock, který je ale opravdu velice odlehčený, i tak dost energický. Ačkoli se jim z počátku nedařilo publikum zapojit, během poloviny jejich půl hodinky již většina diváků skákala, nejvíce tomu pomohl moshpit se zpěvákem ve středu. Možná jim také pomohlo, že jsme je mohli několikrát zahlédnout na Rock for People a tak někteří již pár písní znali.I když jsme předkapely milovali, samozřejmě jsme se nejvíce těšili na dlouho očekáváné Billy Talent s dlouhým setlistem, čekalo nás totiž celkem 20 songů.


Začali absolutní peckou z alba nejúspěšnějšího alba Billy Talent II a to „Devil In A Midnight Mass". Ihned co se zjevili na pódiu, celý dav se začal pomalu probírat a během pár písniček už byl každý centimetr publika jeden velký moshpit. Někde se pogovalo, někde se jen strkalo, ale když jste skočili, nemohli jste předem vědět, kam vlastně dopadnete, prostě klasika Billy Talent koncertů. Kamkoli jsem se ohlédla viděla jsem tváře plné úsměvů a nadšení.


Když jste se po nějaké chvíli nemohli nadechnout, mohli jste si odskočit pro drink a doslova zase doskákat zpět na své původní místo. Mohu říci, že dav byl jako jeden člověk, velice příjemná atmosféra díky nadšení z jedné kapely. Takové publikum nenajdete často. 


Setlist byl skvěle promíchán staršími a novějšími skladbami kapely. Většina se těšila na závěrečné písničky, které je proslavily a to „Fallen Leaves", „Devil On My Shoulder" nebo „Red Flag". Mnozí ale měli i obrovské nadšení z písní „End Of Me" a „I Beg To Differ", které jsou již z novějšího repertoáru. Benjamin aneb hlavní zpěvák kapely také promlouval k publiku, ptal se například, zda správně vyslovuje název města Brno. Vyslovil ale „Bruno" a asi neslyšel naši odezvu, že je to špatně a tak si jen sám pro sebe řekl „Super", byl to úsměvný moment. Děkoval všem za zúčastnění akce, po celém covid období, za to, že lidé stojí v dešti a poprosil o to, aby lidé mysleli na Ukrajinu, která teď potřebuje hodně síly od nás všech.  


Za mne byl koncert skvělý i když se konal na menší stage, než by si zasloužili a v celkem malém prostoru. I z toho malého prostoru totiž dokázali udělat obří show. Možná bych jen ocenila více efektů pro příště, ale myslím, že na ten rozměr, jaký tam byl, to bylo perfektní. 


Fotografie od: Ivet Křenková

GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
DRTIKOL fest vol. 2 nabídl v Záboří kvalitní muziku a dobrou festivalovou atmosféru
18.07.

DRTIKOL fest vol. 2 nabídl v Záboří kvalitní muziku a dobrou festivalovou atmosféru

Cílem fanoušků heavy-metalových vypalovaček se v sobotu 13.7.2024 stal areál hasičské zbrojnice v obci Záboří...


The Atavists avizují singlem Here It Comes Again nové album
18.07.

The Atavists avizují singlem Here It Comes Again nové album

Energická kapela The Atavists dává singlem Here It Comes Again nahlédnout, jak bude znít její čtvrté album....


Na Kunětickou horu se mohou těšit Jakub a Monika
18.07.

Na Kunětickou horu se mohou těšit Jakub a Monika

Putovní festival Hrady CZ pokračuje o víkendu na Kunětické hoře. V naší soutěži jste moli vyhrát 2x1 volnou...


The Midnight přivezli do Prahy kus 80. let
18.07.

The Midnight přivezli do Prahy kus 80. let

The Midnight, jedna z předních synthwave skupin, se vrátila do Prahy po pěti letech a podruhé (nejen) tuzemským fanouškům...


V Medvědovi se pařilo - Slaughter Session přilákal početné publikum
18.07.

V Medvědovi se pařilo - Slaughter Session přilákal početné publikum

Páteční večer 12.7.2024 měl v plzeňském Bílým Medvědovi punc metalového festivalu, který s názvem...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru