Leoniden pobláznili všechny v Lucerna Music bar!

Leoniden se nám ve čtvrtek 21.4. po pár měsících vrátili a tentokrát s turné k vlastní desce Complex Happenings Reduced to a Simple Design. Pražská zastávka v Lucerna Music Bar byla jejich předposlední k první polovině k této tour.


Ke klasické předkapele I Love You Honey Bunny, kterou si Leoniden vždy berou na české koncerty, se tentokrát přidal další support a to The Valentines. Obě skupiny si diváci velice užívali a mnoho z nich již znalo texty většiny písniček a tak kapely skvěle naladili publikum na tak silně očekávající Leoniden.Při vstupu Jakoba (frontmana Leoniden) na podium jste mohli slyšet až možná ohlušující křik od celého publika, který značil, že již všem chyběly klasické koncerty německé skupiny v klubech. Naposledy jsme je mohli vidět na Rock for People Hope v srpnu 2021, ale myslím, že všichni souhlasí s tím, že klubové koncerty jsou trochu jiný a silnější zážitek.


Někteří fanoušci si mohli všimnout, že jeden člen kapely chyběl nebo byl spíše nahrazen a to JP Neumann (baskytarista), bohužel je nemocný a tak se nemůže zúčastnit a proteď kapela neví, kdy se nám na koncerty znovu vrátí, doufáme a přejeme, že bude brzy v pořádku a bude se cítit dobře.


V setlistu neměli pouze nové písničky, například Home” a Paranoid”, ale také starší songy jako River” a závěrečná Sisters”, která v setlistu nezměnila místo už pár let. Nebyli by to ale Leoniden bez jejich jam hudebních prokladů a malého piána na balkoně, kde jsme mohli slyšet úryvky různých písniček, které snad každý zná. Kdo by si přeci nechtěl s publikem zazpívat „Angels” od Robbieho Williamse.Atmosféra koncertu byla velice rodinná, všichni se cítili, jako by se již dlouho znali a skupina se snažila co nejvíce nám ukázat, že si koncert užívají a možná i více než my. Po každé písni je čekal hlasitý potlesk a křik, který jen tak neskončil a nebyla minuta, kdy by se neskákalo, netleskalo nebo nesvítilo baterkami v telefonu.I když je Lucerna Music Bar menší prostor, lidé se snažili dostat co nejblíže k podiu a tak se lidé mačkali, padali a sotva se mohli hnout. Každý jim chtěl být na dosah.


Ačkoli nás tentokrát nečekaly žádné konfety nebo bublinky na konci koncertu, Jakob mezi diváky několikrát skočil,řekl si o tři wall of deaths a rozeskákal i balkony. Leoniden je jistá dávka serotoninu, kterou v životě potřebuje každý. Komukoli kapelu představíte, ihned se zamilují a nemohou se jich nabažit a já vám tak doporučuji to samé, pokud jste je před tímto článkem ještě neznali, dejte jim šanci a uvidíte, kolik radosti vám to do života přinese.Kluci z Lucerny odcházeli plni slivovice a spokojení z hlasitého koncertu. Aneb jak by řekl Lennart (kytarista) „Jeden český člověk vydá za tři Němce”.


Těšíme se na kluky už 7.6., kdy budou support kapele Billy Talent v Brně.
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
DRTIKOL fest vol. 2 nabídl v Záboří kvalitní muziku a dobrou festivalovou atmosféru
18.07.

DRTIKOL fest vol. 2 nabídl v Záboří kvalitní muziku a dobrou festivalovou atmosféru

Cílem fanoušků heavy-metalových vypalovaček se v sobotu 13.7.2024 stal areál hasičské zbrojnice v obci Záboří...


The Atavists avizují singlem Here It Comes Again nové album
18.07.

The Atavists avizují singlem Here It Comes Again nové album

Energická kapela The Atavists dává singlem Here It Comes Again nahlédnout, jak bude znít její čtvrté album....


Na Kunětickou horu se mohou těšit Jakub a Monika
18.07.

Na Kunětickou horu se mohou těšit Jakub a Monika

Putovní festival Hrady CZ pokračuje o víkendu na Kunětické hoře. V naší soutěži jste moli vyhrát 2x1 volnou...


The Midnight přivezli do Prahy kus 80. let
18.07.

The Midnight přivezli do Prahy kus 80. let

The Midnight, jedna z předních synthwave skupin, se vrátila do Prahy po pěti letech a podruhé (nejen) tuzemským fanouškům...


V Medvědovi se pařilo - Slaughter Session přilákal početné publikum
18.07.

V Medvědovi se pařilo - Slaughter Session přilákal početné publikum

Páteční večer 12.7.2024 měl v plzeňském Bílým Medvědovi punc metalového festivalu, který s názvem...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru