Rock for People představuje balíček československých kapel, zároveň však přišel o jednu ze svých hvězd

Rock for People se připravuje na největší ročník v historii. V line-upu festivalu najdeme mnoho zahraničních superhvězd, z nichž mnozí zahrají v České republice vůbec poprvé. Vedle velkých hvězd a hvězdiček se však představí celá plejáda mladých a nadějných kapel, které stojí za vaši pozornost. Takové kapely najdeme i v rámci České republiky a ty si vaši pozornost zaslouží možná ještě více. Rock for People představuje československý line-up.

Mezi kapely, které nepotřebují žádné představení patří pardubická punková ikona Vypsaná Fixa. Ta sice byla potvrzena hned v prvním balíčku, ale do československého line-upu nesmazatelně patří. Márdi a spol jsou na Rock for People jako doma a u 25. výročí samozřejmě nesmí chybět. Poctu české hudební scéně dávají organizátoři pozvánkou pro legendárního Ivana Mládka a jeho Banjo Band. S nimi si budeme moci zazpívat nesmrtelné hity, které všichni známe a ani o tom možná nemáme tušení. Své místo na tuzemských pódiích má i kultovní ska-reggae parta Fast Food Orchestra, při jejichž koncertu bude velmi těžké stát nehybně.

Na festival se vrací i mnoho kapel z klubové scény. Znovu vystoupí ambiciózní kapely Deaf Heart, Donnie Darko, Fall From Everest, Glad For Today, John Wolfhooker, Severals, Skywalker nebo The Atavists. Celý seznam potvrzených československých kapel naleznete výše na úvodní fotografii.

Organizátoři však mají i špatné zprávy. Jedna z kapel, o kterou si fanoušci hodně psali a která vyvolala velké nadšení, bohužel ruší letní turné v Evropě. Jedná se o americkou rockovou partu The Pretty Reckless s provokující Taylor Momsen v čele.

Kapela se vyjádřila takto: "Kvůli nepředvídatelným logistickým změnám a událostem musíme oznámit zrušení našeho letního evropského turné. Jsme zdrcení, že se s vámi v červnu neuvidíme. Ale obrovsky se těšíme, až se s vámi všemi potkáme na podzimních evropských koncertech. Sice později, ale uvidíme se!"

Organizátoři usilovně hledají adekvátní náhradu a zároveň pracují na potvrzení dalších zahraničních kapel.


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Teri Gender Bender zahraje v Praze sólo
28.03.

Teri Gender Bender zahraje v Praze sólo

Do Česka míří americká zpěvačka Teresa Suárez Cosío, lépe známá pod uměleckým jménem Teri Gender Bender,...


Touche Amore dovolí českým fanouškům nebýt v pohodě
28.03.

Touche Amore dovolí českým fanouškům nebýt v pohodě

21. června se k nám po čtyřech letech vrátí americká post-hardcorová skupina Touché Amoré. Živě zaduní...


Leo Moracchioli aka Frog Leap se k nám vrátí na podzim
28.03.

Leo Moracchioli aka Frog Leap se k nám vrátí na podzim

Rozený rockový bavič, hudební producent, multiinstrumentalista, hvězda YouTube. Tak by se dal popsat Leo Moracchioli, norský...


Rock for People uspořádá warm up party s Less Than Jake
28.03.

Rock for People uspořádá warm up party s Less Than Jake

Stejně jako loni, i letos čekají návštěvníky festivalu Rock for People čtyři plnohodnotné festivalové...


„Vzpomínáme spíš na ty drobné, tiché radosti, ke slavení toho teď moc nebylo,“ říká kapela Mrakoplaš k novému albu Tichá radost.
27.03.

„Vzpomínáme spíš na ty drobné, tiché radosti, ke slavení toho teď moc nebylo,“ říká kapela Mrakoplaš k novému albu Tichá radost.

Novým albem Tichá radost vstupuje hudební skupina Mrakoplaš do druhého čtvrtstoletí svého působení. V jedenácti...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Kusy radosti
27.03.

Kusy radosti

» Vypsaná Fixa

Kusy radosti je nové, v pořadí desáté album skupiny Vypsaná fiXa,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru