All stars kapela Lufťáci složila a nahrála desku za jediný den

S nebývalou vervou vtrhla na českou country a folkovou scénu skupina Lufťáci, která je složená ze známých a zkušených hudebníků. A nebojí se odvážných kousků. Za jediný den složili a natočili ve studiu Sono celou desku, kde country a folkovou estetikou zpracovává témata současného světa. Nyní vychází první singl Spacák v kanclu a předznamenává celou desku, která oficiálně vyjde v červenci.  All stars kapelu tvoří protřelí muzikanti Matěj Belko, Petr Šťastný, Adam Krofian, Jan Vávra, Martin Kopřiva, David Landštof, Kuba Červinka a Ondřej Klímek. Společně převracejí naruby zažité představy o tom, jak by měla vypadat kariéra kapely. Spíše než zaměření se na koncertní činnost se Lufťáci vrhají do různých neprobádaných vod, kde jsou schopni svou odvahou strhnout publikum, které má rádo dobrodružství.   

Svá vystoupení pojímají jako happening a může se na nich stát opravdu cokoliv. Pro tuto nepředvídatelnost se nejen na sociálních sítích stala hitem. Dokonce si vysloužila i pozvání na velká festivalová pódia jako je třeba letošní Rock For People. A rozhodli se to opět pojmout po svém. "Na festival jedeme starou Karosou a na tuto cestu nabízíme odvážlivcům vstupenky,” říká jeden ze členů skupiny Jan Vávra. "Jestli se nepletu, tak jsme první kapelou, která prodává lístky na samotnou cestu na koncert. Bude to zážitková jízda se vším všudy!” dodává k tomu.     

Jedním z podobných happeningů byl i bláznivý nápad přímo ve studiu Sono vymyslet a natočit desku za jediný den. To album skutečně za jeden den vzniklo! Hráčské mistrovství jednotlivých členů je tu dané všanc country a folkové estetice při zachování zdravé míry entropie a důrazu na současná témata. U vzniku byl i dokumentarista Jan Látal a filmový dokument z procesu tvorby této desky vyjde společně s celým albem v pondělí 8. července.    

Prvním chystaným singlem, který má za úkol navnadit všechny na desku i dokument, je Spacák v kanclu pojednávající o melancholii městského člověka, který sní o přírodě, zatímco musí odvádět práci v korporátní kanceláři.
Foto: Kateřina Fialová
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice
17.07.

Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice

Groovy metalová kapela Hemlock odstartovala na začátku července své evropské turné. Tahle parta muzikantů...


Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu
17.07.

Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu

Během letošního léta přivítá Praha zbrusu nový festival. Nese název BadBoy Fest a uskuteční se 24. srpna na malebné Prague...


Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra
17.07.

Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra

V rámci koncertní série Prague Open Air vystoupí kytarista, hudební skladatel, uznávaný autor symfonické...


Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba
17.07.

Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba

Euforie z návratu na koncertní pódia i do studia v případě rockové kapely Imodium stále trvá. Po singlech Lampy, Tuláci a...


Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album
16.07.

Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album

„Země je kulatá a Bůh není. Vakcíny fungujou, klima se mění. Elvis už nežije, Měsíc byl dobyt, je prostě dobrý...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru