Adam Plachetka s Ondřejem Havelkou a Melody Makers připravili Nebe na Zemi

Do prvorepublikové éry jazzu, swingu a taneční hudby přenesou návštěvníky ostravského Gongu operní zpěvák Adam PlachetkaOndřejem Havelkou a jeho Melody Makers. Společně připravili koncertní program Nebe na Zemi s nesmrtelnými písněmi Jaroslava Ježka s texty Voskovce a Wericha. Vystoupení se uskuteční 21. března.   

Zazní dvacet nestárnoucích písní tehdejší populární hudby z repertoáru Osvobozeného divadla - od jazzových a swingových (Ezop a brabenec, Tři strážníci), přes blues (Klobouk ve křoví, Tmavomodrý svět), milostné písně (Svítá, Když se usmívala) až po vtipné parodie (Holduj tanci, pohybu). Navíc oproti jejich novému společnému albu Nebe na Zemi proloží oba pánové hudební program vtipným průvodním slovem. Nebe na Zemi je také čerstvě na shortlistu na Ceny Anděl v kategorii Společný projekt.  Adama Plachetku známe především jako operního pěvce, sólistu Metropolitní opery v New Yorku a objev světové operní scény. V letošní sezóně je v Metropolitní opeře k vidění v Pucciniho La Bohéme, ve Státní opeře ve Vídni září v Rossiniho Lazebníkovi sevillském, v milánské La Scale má na programu Mozartův Requiem.   

Již na svém prvním sólovém koncertě v O2 areně v roce 2020 Plachetka ale dokázal, jak lze bourat případné bariéry mezi klasikou a dalšími žánry. Okouzlen melodiemi Jaroslava Ježka a texty Voskovce a Wericha se Adam Plachetka spojil s Ondřejem Havelkou a jeho Melody Makers, aby s nimi uskutečnil svůj další výlet mimo operní žánr za novým hudebním dobrodružstvím - koncertní program Nebe na Zemi.  

„Spolupráce s Adamem Plachetkou byla jedním slovem skvělá. Adam mne přijal a respektoval jako poněkud staršího mentora, který má s interpretací meziválečné populární hudby již dlouhodobé zkušenosti. Já jsem se naopak z pozice jakéhosi režiséra snažil ctít jeho mimořádné schopnosti špičkového pěvce,” říká o spolupráci Ondřej Havelka.
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Holly Humberstone proměnila Rock Café v dívčí pokoj
23.02.

Holly Humberstone proměnila Rock Café v dívčí pokoj

Ve středu 21. února se Rock Café proměnilo v dívčí pokojíček s černě vymalovanými stěnami. Tedy, skoro. Svou...


Warneři i letos pokračují ve vydávání reedic zásadních alb
23.02.

Warneři i letos pokračují ve vydávání reedic zásadních alb

V reedicích významných titulů devadesátých a nultých let bude vydavatelství Warner Music Czech Republic pokračovat...


Klip ještě prohloubil vyznění písně Janka Ledeckého Nedotýkejte se andělů
23.02.

Klip ještě prohloubil vyznění písně Janka Ledeckého Nedotýkejte se andělů

Nedotýkejte se andělů je název nového videoklipu zpěváka Janka Ledeckého. Vznikl k singlu, který...


Balaton Sound vítá na festivalové pláži druhou vlnu hvězd
22.02.

Balaton Sound vítá na festivalové pláži druhou vlnu hvězd

Adam Beyer, Amelie Lens, Stephan Bodzin (live), Reinier Zonneveld (live), Maceo Plex, Mathame, FJAAK, Mind Against, Miss Monique...


Světová hvězda Akon vyráží na evropskou tour
22.02.

Světová hvězda Akon vyráží na evropskou tour

AKON je senegalsko-americký multiplatinový umělec, zpěvák, producent, podnikatel, herec a filantrop. Jeho hudba má jedinečný...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Co my víme
23.02.

Co my víme

» Bratři Ebenové

Nová nahrávka Co my víme je 6. řadovým albem kapely Bratři Ebenové....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru