Zvuk kytar, pogo a rockové šílenství. Fléda ve znamení The Subways

Sobotní program brněnského hudebního klubu Fléda byl opravdu nadupaný. The Subways totiž přijeli 7. března do Brna v rámci svého evropského turné, přičemž ještě tuto neděli potěší i své pražské fanoušky v klubu Lucerna Music Bar. Letošní koncertní šňůra však prodělala změnu ve složení kapely, která sice byla oku viditelná, ale zcela bez rozdílu zvuku. Za vše může nepříjemná záležitost týkající se bubeníka Joshe Morgan a, který musel zezdravotníchdůvodůkapelu dočasně opustit.

Celý večer měl rockový nádech a atmosféra, kterou fanoušci pro vystupující připravili, byla opravdu vynikající. Prvním předskokanem byli tuzemští Nano. Tato energická čtveřice návštěvníkům klubu nabídla chytlavé melodie indie elektropopu a hudebníci tak dokázali v návštěvnících klubu vyvolat taneční euforii. Výrazný hlas zpěvačky a klávesistky Marquet spojený s kytarovými prvky vytvořil výborný vstup do celého večera.

Divoké trio Dune Rats fanoušky nabilo energií

Po lehčím startu českých Nano, na podium vyskočila divoká trojice australských Dune Rats, kteří v České republice vystupovali poprvé a rovnou tak představili své debutové album Dune Rats. Kluci si koncert užívali už od prvních tónů, přičemž si svojí originalitou, zavánějící novotou a nasazením dokázali získat úplně nové fanoušky, kteří kapelu na několik singlů, jako je například Superman, Woo, Funny Guy, Lola anebo Red Light Green podporovali výrazným pogem. Dlouhovlasí, bláznivý a nespoutaní. To jsou Dune Rats, kteří si v České republice vytvořili opravdu dobré jméno.

Po krátké pauze a intenzivních příprav aparatury pro posledního a hlavního vystupujícího se v sále začalo místy ozývat nervózní vyvolávání či zpěv refrénu Rock & Roll Queen (skladba The Subways z alba Young for Eternity z roku 2008, pozn. redakce). Po nějaké době čekání na podium vtrhnul s širokým úsměvem frontman a zpěvák Billy Lunn, přičemž mu byla v patách sympatická baskytaristka Charlotte Cooper. V neposlední řadě za svůj nástroj usedl blízký přítel kapely a také zástupce bubeníka Joshe Morgana.

Klubovou scénu si The Subways užívají

Vystoupení na Flédě opět dokázalo, že klubová scéna je v mnoha směrech sympatičtější a přátelštější, než otevřené prostranství. Koncert The Subways byl komornější a lidé byli v přímém kontaktu s kapelou po celou dobu jejich vystoupení, přičemž se našlo několik jedinců, kteří se nebáli vylézt na podium a skákat zase zpět do davu. Nikdo z managementu kapely toto chování neřešil, protože to ke kytarám a otevřené klubové scéně prostě patří. Zazněly tak singly nejen ze starších alb, jako je například Kiss Kiss Bang Bang, ale samozřejmě došlo i na nové nahrávky z nedávno vydaného alba.

Billy Lunn je známý svojí odvahou prohodit několik slov před publikem, a to právě v jazyce země, kterou přijel navštívit. Podobný zážitek tak mohli získat návštěvníci letního festivalu Rock for People v roce 2012, kde se Billy naučil zpívat refrén Rock & Roll Queen v českém jazyce. The Subways tak se čtvrtou studiovou deskou se stejnojmenným názvem, které vyšlo v únoru tohoto roku, sklidilo obrovský úspěch.

Fotografie: Nikola Halmová

GALERIE
Charlotte Cooper
Billy Lunn
Moment před vystoupením The Subways
Charlotte Cooper
Dune Rats
Billy Lunn
Vášeň Charlotte
The Subways

Související obsah:

» Koncertní šňůra anglických The Subways začíná. Nezapomenou ani na své české fanoušky.   (Nikola Halmová, 16. 02. 2015)
» The Subways   (Nikola Halmová, 16. 02. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


Amistat vyprodali pražskou Lucernu
13.04.

Amistat vyprodali pražskou Lucernu

Předskokan, kterým byl australský Kim Churchill, upoutal pozornost posluchačů hlavně tím, že zvládal hrát na tři...


Bratři Orffové potěší fanoušky v šesti městech
13.04.

Bratři Orffové potěší fanoušky v šesti městech

Loni na podzim vydali u labelu Minority Records Bratři Orffové na LP reedice alb Šero a Bingriwingri, nyní kapela...


Nadějný Jan Braun přichází s debutovým EP Růže
13.04.

Nadějný Jan Braun přichází s debutovým EP Růže

Jméno Jan Braun bude pro mnohé hudební posluchače neznámé, i když poprvé ho mohli zaznamenat...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru