Zvuk kytar, pogo a rockové šílenství. Fléda ve znamení The Subways

Sobotní program brněnského hudebního klubu Fléda byl opravdu nadupaný. The Subways totiž přijeli 7. března do Brna v rámci svého evropského turné, přičemž ještě tuto neděli potěší i své pražské fanoušky v klubu Lucerna Music Bar. Letošní koncertní šňůra však prodělala změnu ve složení kapely, která sice byla oku viditelná, ale zcela bez rozdílu zvuku. Za vše může nepříjemná záležitost týkající se bubeníka Joshe Morgan a, který musel zezdravotníchdůvodůkapelu dočasně opustit.

Celý večer měl rockový nádech a atmosféra, kterou fanoušci pro vystupující připravili, byla opravdu vynikající. Prvním předskokanem byli tuzemští Nano. Tato energická čtveřice návštěvníkům klubu nabídla chytlavé melodie indie elektropopu a hudebníci tak dokázali v návštěvnících klubu vyvolat taneční euforii. Výrazný hlas zpěvačky a klávesistky Marquet spojený s kytarovými prvky vytvořil výborný vstup do celého večera.

Divoké trio Dune Rats fanoušky nabilo energií

Po lehčím startu českých Nano, na podium vyskočila divoká trojice australských Dune Rats, kteří v České republice vystupovali poprvé a rovnou tak představili své debutové album Dune Rats. Kluci si koncert užívali už od prvních tónů, přičemž si svojí originalitou, zavánějící novotou a nasazením dokázali získat úplně nové fanoušky, kteří kapelu na několik singlů, jako je například Superman, Woo, Funny Guy, Lola anebo Red Light Green podporovali výrazným pogem. Dlouhovlasí, bláznivý a nespoutaní. To jsou Dune Rats, kteří si v České republice vytvořili opravdu dobré jméno.

Po krátké pauze a intenzivních příprav aparatury pro posledního a hlavního vystupujícího se v sále začalo místy ozývat nervózní vyvolávání či zpěv refrénu Rock & Roll Queen (skladba The Subways z alba Young for Eternity z roku 2008, pozn. redakce). Po nějaké době čekání na podium vtrhnul s širokým úsměvem frontman a zpěvák Billy Lunn, přičemž mu byla v patách sympatická baskytaristka Charlotte Cooper. V neposlední řadě za svůj nástroj usedl blízký přítel kapely a také zástupce bubeníka Joshe Morgana.

Klubovou scénu si The Subways užívají

Vystoupení na Flédě opět dokázalo, že klubová scéna je v mnoha směrech sympatičtější a přátelštější, než otevřené prostranství. Koncert The Subways byl komornější a lidé byli v přímém kontaktu s kapelou po celou dobu jejich vystoupení, přičemž se našlo několik jedinců, kteří se nebáli vylézt na podium a skákat zase zpět do davu. Nikdo z managementu kapely toto chování neřešil, protože to ke kytarám a otevřené klubové scéně prostě patří. Zazněly tak singly nejen ze starších alb, jako je například Kiss Kiss Bang Bang, ale samozřejmě došlo i na nové nahrávky z nedávno vydaného alba.

Billy Lunn je známý svojí odvahou prohodit několik slov před publikem, a to právě v jazyce země, kterou přijel navštívit. Podobný zážitek tak mohli získat návštěvníci letního festivalu Rock for People v roce 2012, kde se Billy naučil zpívat refrén Rock & Roll Queen v českém jazyce. The Subways tak se čtvrtou studiovou deskou se stejnojmenným názvem, které vyšlo v únoru tohoto roku, sklidilo obrovský úspěch.

Fotografie: Nikola Halmová

GALERIE
Charlotte Cooper
Billy Lunn
Moment před vystoupením The Subways
Charlotte Cooper
Dune Rats
Billy Lunn
Vášeň Charlotte
The Subways

Související obsah:

» Koncertní šňůra anglických The Subways začíná. Nezapomenou ani na své české fanoušky.   (Nikola Halmová, 16. 02. 2015)
» The Subways   (Nikola Halmová, 16. 02. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
V Praze opět zazněly metalové covery od toho nejpovolanějšího
29.09.

V Praze opět zazněly metalové covery od toho nejpovolanějšího

Poslední zářijové pondělí se v Praze sešli příznivci metalu a rocku v tak trochu netradičních podobách. Všichni...


Stratopilot zvou do mimozemské krajiny karvinských dolů
29.09.

Stratopilot zvou do mimozemské krajiny karvinských dolů

Stratopilot je název nového projektu hudebníka Jakuba Krajíčka a textaře a kytaristy Františka Kuči, kterou dotváří...


Kytarista Milan Bátor vydává písně Beatles v neobvyklých aranžích
29.09.

Kytarista Milan Bátor vydává písně Beatles v neobvyklých aranžích

I Beatles je název druhého alba kytaristy Milana Bátora, které obsahuje písně legendární kapely v instrumentálních...


Česko-italský hudební večer v klatovském Falconu podpořila početná návštěva
29.09.

Česko-italský hudební večer v klatovském Falconu podpořila početná návštěva

O náležitý rozruch tvrdou nekompromisní muzikou se v neděli večer 24.9.2023 postaraly dvě úderné formace....


Novinkový Prague Music Week zve na první část svého letošního programu
28.09.

Novinkový Prague Music Week zve na první část svého letošního programu

Nová hudební událost Prague Music Week, která navazuje na úspěšnou konferenci a showcase festival Nouvelle Prague,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru