Zrození Valerie oficiálně stvrzeno

Broumovskou kapelu Imodium netřeba představovat. Stejně tak by bylo nošením dříví do lesa psát o jejich singlu Valerie, který má na Youtube přes 130 000 zhlédnutí. Skladba je součástí nedávno vydané stejnojmenné desky, již Imodium pokřtili v úterý 13. listopaduPaláci Akropolis.

 Když se řekne surf punk

V půl osmé koncert zahájila pražská trojice Wild Tides. Uveřejnění informace, že právě tato svérázná parta bude předskakovat Imodiu, vzbudila bouřlivé diskuse, zvláště na straně fanoušků Wild Tides. Na druhou stranu, proč lovit nové příznivce stále ve stejných žánrových vodách…

Je pravda, že prognóza, kterou Wild Tides vyvěsili před koncertem na svůj facebook, se málem vyplnila – sál zel téměř prázdnotou. Avšak všichni, kdo přišli včas, se s formací z Letné dobře bavili. Blízko pódia bylo mírně nebezpečno, protože frontman Jakub Kaifosz si mezi písničkami rád odplivl a dosah jeho slin byl značný. Naštěstí se všem podařilo včas uhnout. Nicméně jeho cynické komentáře a průvodní slova k jednotlivým skladbám byly ohromující. Zvlášť překvapivé pro ty, kteří Wild Tides neznají, bylo, že takřka všechny songy měly spojitost s Jakubovou ženou. Texty nebyly příliš srozumitelné, ovšem hudebně stojí tvorba Wild Tides za poslech. Základem je rock´n´roll, který roztáčí na moderních vlnách.

Nejsem si jistá, zda je píseň Mořský koník jediná, kterou Jakub od Imodia zná, proto ji na facebooku a posléze i na koncertě několikrát zmínil, nebo právě tahle mu nejvíce učarovala. Snad byl potěšen, že ho kluci z Imodia nezklamali a do svého setu Mořského koníka zařadili. Wild tides svůj půlhodinový prostor perfektně zaplnili, Jakub nám předvedl své tři kytary, obdivuhodný výkon ukázal i baskytarista s bubeníkem. Pozvání Wild Tides bylo skvělou, ačkoliv malinko absurdní volbou.

Neskutečně energické nasazení

Nezbytná technická pauza k přestavění techniky na pódiu netrvala dlouho a brzy jsme všichni zhlédli scénu, kterou si speciálně pro svou Valerii tour Imodium připravilo. Kluci od první chvíle nasadili ďábelské tempo, na pódiu skákali, Dan předváděl svou senzační hru na kytaru, ovšem i v řečnickém umění dokázal Thoma bezvadně zastoupit. Z frontmana doslova tryskala dobrá nálada a pozitivní energie. Ronoon zase zaměstnával oči nejedné fanynky. Během vystoupení se stačil dokonce převléknout. Nesmím zapomenout na sympatického Kárla, kterému to za bicími velmi dobře šlapalo. Po několika úvodních písních přišla na řadu skladba Valerie. Dle reakce publika se vyhoupla mezi top songy v oblíbenosti. Ovšem diváci si koncert Imodia užívali naplno od začátku až dokonce.

Nové písně podpořili hosté

V pozvánce na křest Imodium slibovali spoustu hostů. Jako první se představil producent novinkového alba Martin Volák, který si s kluky zahrál song z této desky Stejná jako já. Herec Michal Skořepa, jemuž byla svěřena hlavní role ve videoklipu k singlu Valerie, si společně s Imodiem zazpíval novinku Klub 27. Kdo si album Valerie stačil před koncertem poslechnout, věděl, že na skladbě Haló pane se podílela zpěvačka skupiny Nanosféra Žaneta Vargová. Také ona přijala pozvání na slavnostní koncert v Akropoli. Kluky přišli podpořit rovněž Honza Štrup, dnes již bývalý člen Rybiček 48, a Pišto ze zakázanÝho ovoce.

Samozřejmě došlo i na pokřtění nové desky. Kmotrovskou úlohou byl pověřen road manažer Jirka. Jednu lahev sektu si kluci nenechali jen pro sebe, Thom se bratrsky podělil s publikem. Zároveň jednoho z fanoušků obdaroval sluchátky.

Nové skladby střídaly staré, až došlo na tu poslední. Bez přídavku by to nešlo a na ten první se na pódium dostavil Czenda Urbánek, zpěvák ze staronové (nebo novo-staré?) kapely Support Lesbiens.

Hoši, děkujem

Pohodu a přátelskou atmosféru, která vládla během koncertu Imodia v Akropoli, jsem dlouho na žádném vystoupení nezažila. Příprava, kterou kluci věnovali novému albu i celému turné, byla znát a věřím, že stejně dobře, jako se jim koncert vydařil v pražské Akropoli, zazáří (a zazářili) i na dalších místech, kam mají s novou deskou namířeno.

GALERIE

Související obsah:

» Imodium brzy představí svoji Valerii   (Karel Souček, 30. 09. 2013)
» Imodium vyráží na Valerie tour   (Jitka Fialková, 30. 10. 2013)
» Imodium táhnou za jeden provaz, v kapele se nehádají   (Jitka Fialková, 20. 10. 2013)
» Harlej   (Joe Stramr, 02. 08. 2010)
» Harlej vymění open scény za kulturáky   (Karel Souček, 05. 10. 2013)
» Rybičky 48 znovu ve třech, zato s novým klipem, startují podzimní tour   (Jitka Fialková, 07. 10. 2013)
» Support Lesbiens vydávají desku s telefonním číslem v názvu   (Jan Vavřík, 18. 10. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Na nové album si fanoušci Poletíme? museli počkat šest let
19.06.

Na nové album si fanoušci Poletíme? museli počkat šest let

Šest let čekali fanoušci kapely Poletíme? na nové album. Na desku Chce to hit! nyní osmičlenná banda okolo výtvarníka...


The Offspring chystají na říjen nové album
19.06.

The Offspring chystají na říjen nové album

Minulý čtvrtek uchvátili američtí The Offspring festival Rock for People svým divokým koncertem. Fanoušci těchto punk...


Kapela MIRAI zahájila sérii Summer Festů v Riegrových sadech
19.06.

Kapela MIRAI zahájila sérii Summer Festů v Riegrových sadech

Oblíbená kapela MIRAI má za sebou první zastávku z dlouhé série vlastních festivalů. Velkolepý program...


The Offspring na Rock for People opět vsadili na nostalgii a dali vzpomenout na 90. léta
18.06.

The Offspring na Rock for People opět vsadili na nostalgii a dali vzpomenout na 90. léta

Kultovní kalifornská pop-punková skupina The Offspring si znovu po osmi letech našla cestu na Rock for People. Jejich letošní...


Druhému dni Rock for People dominovaly mimo jiné výroční koncerty
18.06.

Druhému dni Rock for People dominovaly mimo jiné výroční koncerty

Můj program byl během druhého dne festivalu Rock for People trochu volnější, ale zároveň jsem byl svědkem hned...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Sobě věrnej
17.06.

Sobě věrnej

» Škwor

Po desáté jubilejní desce Tváře smutnejch hrdinů, kterou kapela...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru