Zrní se vrací s Jiskřící raketou TOTO
Zrní vydali po více než dvou letech další desku, tentokrát s názvem Jiskřící, jedná se v pořadí o páté studiové album. Nahrávání probíhalo ve Španělsku pod producentským dohledem zkušeného Ondřeje Ježka a elektronického experimentátora Jonatána Pastirčáka aka Pjoniho. Společně s nimi se do Madridu vydal i kameraman a režisér Tomáš Bláha, který tamní pobyt zdokumentoval. Klip Jiskřící raketa TOTO je zároveň upoutávkou na krátký dokument, který o celém nahrávání vznikl a bude k vidění na sociálních sítích.
Kapela společně se svým týmem strávila, na cestě dodávkou, bydlením v malém madridském bytě a nahráváním ve studiu, 14 dní a nahrávka má díky vzájemné semknutosti celé skupiny na tak vzdáleném místě specifickou euforickou atmosféru. Tématem alba Jiskřící je zážitek krize. Krize plynoucí ze ztráty, zbourání dosavadních struktur, jistot a pevných bodů. Ale také krize jako dar a možnost, uvidět sebe i svět kolem novým pohledem. Je to album o tom, že všechno ztratit, zároveň umožňuje zahlédnout kouzelnou fantastickou přítomnost. Motorem Zrní je prý neustálá touha lépe a přesněji zachytit a předat pocity ze světa a nové album pro ně v tomto znamená opět posun.
„Ztráta a rozpad se dřív nebo pozdějc odehrává v životě každýho jednotlivce, ale vnímáme jí v současný době v celý společnosti. Žijeme v době, která je typická relativizovánim pravd, ztrátou pevnejch bodů a hodnot. Cítíme se ztraceně a reagujem na to chytáním se čehokoli, co nás jen trochu ukotví. Volíme si lídry, kteří nám slibujou návrat ke starejm dobrejm dobám, vyhledáváme cokoli, co dá chaotickýmu světu okolo nás řád. Ale třeba se dá najít i něco jinýho, stačí se jenom na krizi a ztracení podívat z jinýho úhlu...", říká k novému albu frontman kapely Zrní Honza Unger.
Bez kalkulu, kompromisů a velkého labelu za zády sklízejí jejich desky ceny a nominace. Kromě vyprodaných klubů a hraní na velkých festivalech na hlavních podiích v hlavních časech jsou například majiteli ceny Anděl 2012 za Objev roku. S novou deskou Jiskřící je kapela momentálně na turné, které trvá již od konce března.
Související obsah:
» Kladenské Zrní a slovenští Korben Dallas vyráží na společné turné (Karel Souček, 12. 11. 2015)» Zrní vypráví příběh o krizi s dobrým koncem (Karel Souček, 28. 03. 2017)
» Tak tohle zavytí Kojota nejde přeslechnout (Karel Souček, 09. 10. 2014)
» Zrní se mohou pochlubit novou deskou Následuj kojota (Nikola Halmová, 08. 12. 2014)
» Kapela Zrní se vrací do ulic, kde začínala (Karel Souček, 23. 01. 2016)
» Muzikanti podpoří boj Tibetu za svobodu (Karel Souček, 27. 02. 2013)
» Zrní plují Tmou (Jitka Fialková, 27. 11. 2013)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Isabel LaRosa přiveze do Prahy temně snové tracky
Americká zpěvačka Isabel LaRosa patří k nejzajímavějším jménům současného popu. Její temně...
Švédský chlad a pražská noc: Katatonia chystá koncert plný melancholie
Podzimní koncertní sezóna přidává další temnější zastávku. Do pražského Paláce Akropolis se v pátek 21. listopadu...
Hudebnice Veru Linhartová představuje své první sólové album ÆON
Houslistku, skladatelku a zpěvačku Veru Linhartovou znají fanoušci alternativní hudby ze Zvířete jménem Podzim,...
Futurum je stále saunou
Po více než půl roce jsem se vrátil do Futura, které stihlo být zrušeno, zavřeno, znovu obnoveno a i otevřeno....
Stále aktuální odkaz Davida Stypky připomene nové album Opatruj.
Písničkář David Stypka sice předčasně odešel před téměř pěti lety, ale posluchači se přesto dočkají jeho...
» zobrazit více...
RECENZE
» Atmosférické Nanebevstoupení umí Paradise...
» Poslední rozkaz od W.A.S.P. slaví bezbožných...
» Výmluvy došly, Vasilův Rubáš natočil...
» Dýňoví power metaloví bozi Helloween...
» Sains et Saufs: silně vyzrálá ZAZ na novince...
» Čtvrtá italská „mše“ se mistrně...
» zobrazit více...
Oslniví MYDY v Lucerna Music Baru
O tom, že kapela MYDY nedávno vydala nové EP Oops & Downs, jsme už psali...
Isabel LaRosa přiveze do Prahy temně snové tracky
Americká zpěvačka Isabel LaRosa patří k nejzajímavějším jménům...
Futurum je stále saunou
Po více než půl roce jsem se vrátil do Futura, které stihlo být...
Metronome Prague oznamuje další hvězdy
Line-up Metronome Prague 2026 začíná dostávat konkrétní, mimořádně...
Textures: Nemyslím si, že ještě někdy pojedeme hrát do Spojených států
Před koncertem holandských Textures na festivalu Brutal Assault jsem si popovídal...
Podzimní melancholie? Pojďme si připomenout největší letní elektro pecky
Polovina října je za námi, léto a dny plné slunečních paprsků...
Stále aktuální odkaz Davida Stypky připomene nové album Opatruj.
Písničkář David Stypka sice předčasně odešel před téměř pěti lety, ale...
Na Veveří se mohou těšit Nela a Pavla
Putovní festival Hrady CZ pokračuje o víkendu na Veveří. V naší soutěži jste...
Nové album Island Mint s názvem Slun je venku
Nové album kapely Island Mint s názvem Slun je venku a kapela ho pokřtí...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.
Hudební knihovna
REPORTÁŽ:
KLIP: Elán přichází s novým singlem a míří do Edenu
NAŽIVO: Machine Gun Kelly míří s novým albem do Prahy













