Zpěvačka Lenny vydala nový singl Bones

Pochází z umělecké rodiny, je spisovatelkou, skladatelkou a pianistkou. Řeč je o mladé zpěvačce Lence Filipové mladší, která se v hudebním průmyslu pohybuje pod jmenovkou Lenny. Nyní se do branže vrací s novým singlem Bones. Píseň je kompletně autorským počinem a plyne z něj zajímavá rocková energie. Zpěvačka tak celou píseň produkovala společně se svým kytaristou Ondrou Fiedlerem a na tvorbě se podílel i producent z Anglie Steve Lyon, jejichž cesty se zkřížily na festivalu Benátská noc. Typickým rysem této umělkyně jsou znamenité klávesy, a nahrávka se tak nese v duchu kytarového soundu.


Bones je opravdová srdcovka

Píseň Bones je pro mě opravdu srdcovou záležitostí. Od složení prvních akordů až po finální podobu písničky uběhly skoro čtyři roky a už se dokonce v jiné podobě objevila na EP Fighter. Když jsme se v polovině loňského léta s Ondrou Fiedlerem ocitli ve studiu bez producenta, napadlo nás uskutečnit vizi o projektu s vlastní produkcí, klipem točeným na jeden záběr a za minimální náklady. Hráli jsme na přirozenost a upřímnost a já doufám, že náš počin bude zároveň také inspirací pro mladé lidi k uskutečnění svých vlastních projektů a vizí. Když si totiž písničku pustím teď, působí na mě přesně tak, jak jsem si ji sama u piana před těmi čtyřmi lety představovala," uvedla Lenny.

Nahraný singl ale není ledajaký, protože je doprovázeno videem Zdeňka Sopůška, který spolupracuje například s umělcem Pauliem Garandem. Klip se tak natáčel pouze na jeden záběr na malebném pobřeží u britského Brightonu.

Natočit klip nebylo jednoduché

Natáčení této takzvané „jednozáběrovky" vypadá v celku jako jednoduchá záležitost, ale opak je pravdou. Ze tří natáčecích dní jsme natočili klip až v poslední možné minutě. S kamerou jdete pozpátku a to ještě celkem svižně, jelikož jsme točili na zrychlenou verzi skladby, aby výsledný výstup působil pomaleji a ladněji dotvářel atmosféru skladby," říká Sopůšek a dodává: „S Lenny se spolupracuje skvěle, má ohromnou dávku klidu a schopnost kompromisu, který je vždy při tvorbě potřeba. Úžasná byla i souhra náhod, která nás na pobřeží u SevenSisters dostala. Užijte si výsledek a těšte se na další případné společné počiny."

Fanoušci mohli zpěvačku spatřit před nedávnem v pražském Sasazu. Lenny v klubu působila jako „předskokan" slavné americké zpěvačky Macy Gray, která je známá svým pohodovým hitem I try.


V současnosti se Lenka věnuje především studiu skladby na hudební škole v Londýně a zároveň připravuje materiál pro své první album. Součástí jejích plánů je také koncert v České republice, přičemž na podzim vystoupí jako host na halovém turné české oblíbené kapely Kryštof.

Foto: Ondřej Fiedler

GALERIE

Související obsah:

» Předskokanem Macy Gray v Praze nebude nikdo jiný než Lenny   (Karel Souček, 21. 01. 2015)
» Zpěvačku Lenny není radno opouštět   (Karel Souček, 09. 09. 2013)
» Nový film MY 2 provází zpěvačka Lenny   (Karel Souček, 21. 11. 2014)
» Lenny   (Karel Souček, 23. 12. 2013)
» V případě Lenny nepadlo jablko daleko od stromu   (Karel Souček, 24. 06. 2013)
» Lenny nejraději zpívá sama pro sebe nebo pro vděčné publikum   (Karel Souček, 23. 12. 2013)
» Lenny natáčela se svojí maminkou   (Karel Souček, 07. 11. 2013)
» Lenny si užívá letní festivaly, v pátek míří na Jemniště   (Karel Souček, 20. 08. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Queenie odstartují TOUR Léto 2025 v Plzni
05.07.

Queenie odstartují TOUR Léto 2025 v Plzni

TOUR Léto 2025 zahájí kapela Queenie v Plzni. První koncert se uskuteční 15. července od 20:00 v Amfiteátru OC...


Marpo vydává singl Memphis, který nahrával v Elvisově domě
05.07.

Marpo vydává singl Memphis, který nahrával v Elvisově domě

Zpěvák, skladatel a bubeník Otakar Petřina aka Marpo už brzy vydá nové album s příznačným názvem Making Country...


Za tebou je první písní Jelenů, kterou nezpívá frontman Jindra Polák
04.07.

Za tebou je první písní Jelenů, kterou nezpívá frontman Jindra Polák

Dosud všechny písně za 11 letou existenci kapely Jelen nazpíval její frontman Jindra Polák. Nyní už to neplatí, Za tebou...


Přivítání léta s Foster the People
03.07.

Přivítání léta s Foster the People

text: Eva Frouzová Konec června znamená příslib letních prázdnin, alespoň částečného odpočinku a pohody...


Nové EP Doroty Nvotovej Lazy je osobnou správou o stave krajiny
03.07.

Nové EP Doroty Nvotovej Lazy je osobnou správou o stave krajiny

Dorota Nvotová vydáva nové EP s názvom Lazy. Nový album obsahuje päť piesní a okrem digitálnej verzie, ktorú...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Tomodachi/Deluxe Edition
23.06.

Tomodachi/Deluxe Edition

» Mirai

Čtvrté studiové album Tomodachi skupiny Mirai vyšlo sice už loni...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru