Lenny nejraději zpívá sama pro sebe nebo pro vděčné publikum

Hudební knihovna zavádí novou rubriku Nad dotazy čtenářů. Návštěvníci našeho portálu se mohou ptát známé hudební osobnosti a ta nejen otázky zodpoví, ale zároveň vybere autory tří nejzajímavějších dotazů. Ti se mohou těšit na zajímavé dárky. Jako první dostala prostor talentovaná písničkářka Lenny, která třem tazatelům věnovala podepsaná EP.

Klára Jirásková: Ahoj. Budeš dělat nějaké malé turné po Česku? A pokud ano, budeš hrát i v malých městech? Děkuji za odpověď.
Lenny: "Ahoj Kláro. Příští rok s novou deskou určitě něco naplánuji. Už teď se moc těším na léto, kdy mám naplánovaná vystoupení na festivalech po celém Česku. Navíc můžu přidat skvělou zprávu, že budu s dalšími mladými muzikanty vystupovat jako host skupiny Kryštof na akcích Kryštofkemp. Ty se budou konat v létě."

Lujza Pospíšilová, Bratislava: Dobrý večer, chcela by som sa spýtať: Bola si Lenny študovať v Londýne modernú skladbu (songwriting). Ako si sa chystala? Prajem ešte veľa, veľa hudobných úspechov a radosť z hudby, ktorú aj ja poznám.
Lenny: "Krásný večer Lujzo. V Anglii jsem absolvovala výběrové řízení, v rámci kterého jsem musela přinést tři své skladby, které byly následně ohodnoceny učitelem. Když jsem zjistila, že mě na školu přijali, už jsem v podstatě žádnou speciální přípravu nepodnikala. Teď postupně zjišťuji, že není nejhlavnější něco se nadrtit, ale mít hudbu skutečně rád, umět se o ní bavit, ukázat svůj rozhled a aktivní zájem o ní."

Marie Rohošková: Jak jste při vašich studiích v Londýně skloubila studium a hudební kariéru?
Lenny: "Krásný den Marie. Studium a kariéra jde naštěstí v mém případě ruku v ruce. Takže si užívám, že mohu „pěstovat" to nejlepší z obou a zároveň ani jedno neochudit o pozornost. (smích)."

Štolfa Michal: Ahoj redakce, ahoj Lenny. Jelikož Lenny už poskytla poměrně dost rozhovorů, tak už člověk o ní celkem i něco ví a je oříšek vymyslet nějakou zajímavou otázku. Otázka pro Lenny by mohla být třeba jakou otázku by nikdy nechtěla dostat, ale nechci jí zahánět někam do kouta. Tak přemýšlím dál a příjemnější otázka by mohla být naopak na co by se chtěla zeptat ona svých fandů. Jedna z otázek by také mohla znít, v jaké by chtěla žít době a v jaké nechtěla. Vím, že otázek je víc, chci nechat Lenny, ať si sama vybere.
Lenny: "Ahoj Michale. Diky za otázky, všechny jsou pěkné. Ráda bych odpověděla na tu poslední. Přiznám se, že nejspokojenější jsem v době, v jaké žiju teď. Ocitáme se na vrcholu svých možností a každý může ve své podstatě dokázat, co si přeje nebo zamane. A odpověď na opačnou otázku: Jsem ráda, že jsem nikdy nezažila dobu komunismu. Jsem člověk, který nesnáší nespravedlnost a nesvobodu a nedovedu si tudíž ani představit, jak bych mohla v dané době vůbec existovat. Jen škoda, že se někteří dodnes nepoučili..."

Barbora Sklenářová: Proč jste vaše skladby vydala formou EP? V čem si myslíte, že je lepší než běžné CD a hodláte případně vydat i CD třeba s dvanácti písničkami? Děkuji.
Lenny: "Zdravím Báro. První EP jsem vydala proto, abych dala k dispozici ukázku své tvorby a byl to takový pokus líbí/nelíbí. Druhé EP zase proto, že jsem po velké poptávce chtěla vydat další písničky bez toho, abych uvolňovala skladby, se kterými ještě nejsem spokojená a chtěla bych je ještě upravit. Ty se objeví až na chystaném CD."

Máma byla vždycky skvělá

Magda: Ráda bych se Lenny zeptala, jak v dětství vnímala popularitu svojí mámy Lenky Filipové. A jestli si ji v dětství někdo kvůli tomu dobíral.
Lenny: "Ahoj Magdo, diky za otázku. Máma byla vždycky skvělá v tom, že mě chránila od pozornosti médií až do doby, kdy měl jejich zájem konečně své opodstatnění - čili donedávna. Fakt, že je máma známá osoba, jsem tedy tolik nevnímala. Byly tu ale určité předsudky, paradoxně zvlášť ze strany lidí okolo muziky, kteří bohužel často zaujímali postoj: „Tak se ukaž!". Naštěstí jsou snad ty doby už pryč."

Miroslav Fojtík: Vaši mámu si vybrala jako předkapelu hvězda Celine Dion. Komu byste tuto roli udělala nejraději Vy osobně a proč??
Lenny: "Hezký den Miroslave, děkuji moc za otázky. Přesně si vybavuji okamžik, kdy jsme se doma dozvěděli o mamčině nabídce být předskokankou Celine Dion. Všichni jsme jásali a byla to samosebou velká pocta osobně se potom se Celine setkat. Já bych podobnou radost chtěla asi nejvíce zažít se zpěvačkou Pink, kterou velmi obdivuji jako fantastickou umělkyni. V záloze by pak ještě byl Elton John, Jamie Cullum nebo Bryan Adams (smích). "

Lucka Jedličková: Dobrý den, ráda bych se Lenny zeptala, do jaké míry ovlivňuje a ovlivňovala její tvorbu maminka Lenka Filipová a zda právě jí vděčí za cestu, kterou se vydala.
Lenny: "Dobrý den Lucko. Mamka mě k hudbě odmalička vedla. S tátou byli první, kdo mi fandili a podporovali mě. Proto říkám, že mě velmi ovlivnili jak vkusem, tak řemeslem. Za hudební cestu vděčím jim a Tomu nahoře."

Hana Smetanová: Kterou písničku své maminky máš nejraději a proč?
Lenny: "Ahoj Hanko. Asi to bude Toulavý valčík. Má nádherný text a v hudebním podání mamky mě zaručeně vždycky dojme. "

Jana Tuzarová: Dobrý den, komu nejraději zpíváte? A je vaše maminka vaším prvním kritikem?
Lenny: "Dobrý den Jano. Nejraději si zpívám buď sama pro sebe nebo pro vděčné publikum. Všechno mezi tím je pro mne trochu stresující, i když rodině a přátelům přeci jen ráda sem tam něco přehraji také (koneckonců ti jsou leckdy nejvděčnější). (smích)."

Rastynek07: Kdybys ztroskotala nebo byla na opuštěném ostrově a mohla poslouchat na mobilu nebo mp3 přehrávači dvě písně ze všech písní na světě, které by to, Lenny, byly?
Lenny: "Ahoj, skvělá otázka. Napadá mě, že na pustém ostrově asi nebudu mít žádnou společnost ani motivaci dál to táhnout. Vybrala bych si tedy rozhodně něco s poselstvím, aby mě ten text udržel při životě. (smích). Takže nejnovější song od U2 Ordinary Love, a když už mám přežít, tak i písničku od Destiny’s Child Survivor. "

Lutka Jiří: Jaký máte hudební cíl?
Lenny: "Dobry den Jirko, díky za dotaz. Vždycky tvrdím, že mám cíle spíše momentální. Před rokem bych si neodvažovala říct, že budou mít lidi zájem o mou muziku, budou si ji stahovat, ptát se na koncerty, čekat na nové písničky ani posílat hlasy do Slavíka. Nevím, co bude za další rok, ale těším se na to jako na cíl i na osud."

Zpívat si ve vaně je fajn

Vladimír Ferenčík: Zpíváš taky ve vaně? Já jo.
Lenny: "Já taky! Je to fajn!"

pavlinkatomlinson: Ahoj. Dlouho jsem přemýšlela, na co se zeptat. Ale pak mě napadlo několik ne moc originálních otázek. Co bys chtěla dělat, kdybys nezpívala? Snila jsi o tom být zpěvačkou již od mala? Nebo jsi jako každá malá holčička snila o nesmyslném povolání? Co to bylo? Děkuji za odpověď.
Lenny: "Ahoj Pavlínko. Jako malá jsem chtěla být vším možným. Obzvlášť jsem měla zájem o dinosaury, chtěla jsem být paleontoložkou. Hudba si mě nějakým způsobem ale vždycky našla a bylo to to jediné, čemu jsem se věnovala dlouhodobě a intenzivně. Když jsem o něčem snila, bylo to o tom, ze stojím na jevišti a ne že vyhrabávám zkameněliny. Proto vše dopadlo tak, jak to je nyní."

Matyáš Zetek: Vždycky jsem se chtěl zeptat nějakýho profi zpěváka... Na co myslíš během zpěvu. A jaké to vyžaduje úsilí a koncentraci zazpívat naživo správně.
Lenny: "Ahoj Matyáši, moc děkuju za otázku! Při zpěvu myslím asi nejčastěji na text, ale samotnou mě leckdy překvapuje, kolik myšlenek se mi může ještě za daný úsek písničky v hlavě odehrát. „Ten pán vpředu má příčesek nebo to jsou pravé vlasy?" „Super, že se paní usmívá, to se jí písnička asi líbí". ,„Proč se ten kluk mračí, to je děsný". Představ si, že i na tohle jde myslet během zpívání... Zpravidla je to ale jen když jsem sama s pianem. Když hraju s kapelou, do muziky jsem ponořená až po uši a na myšlenky nemám čas."

Marie Dostálová: Přeji hezký den, co máte rada na Vánocích?
Lenny: "Krásny den Marie. Na Vánocích mám nejraději jejich nezaměnitelnou atmosféru. Žádné jiné roční období nemá takové kouzlo. A pak jsem samozřejmě také ráda, že mohu být doma se svou rodinou. "

A kteří autoři položili, podle Lenny, nejzajímavější otázky? Michal Štolfa, Rastynek07@seznam.cz a Matyáš Zetek.

Foto: Ondřej Pýcha/Universal Music

Koho byste, milí čtenáři, rádi vyzpovídali příště? Své náměty pište, prosím, pod článek nebo posílejte na info@hudebniknihovna.cz. Děkujeme a těším se na tipy.

GALERIE

Související obsah:

» Zpěvačku Lenny není radno opouštět   (Karel Souček, 09. 09. 2013)
» Na koho letos vsadilo vydavatelství Universal Music?   (Jitka Fialková, 16. 07. 2013)
» Lenny   (Karel Souček, 23. 12. 2013)
» V případě Lenny nepadlo jablko daleko od stromu   (Karel Souček, 24. 06. 2013)
» Lenny natáčela se svojí maminkou   (Karel Souček, 07. 11. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Horký večer se v pražském Café V Lese nesl na vlnách kubánských rytmů a folk-rocku
20.06.

Horký večer se v pražském Café V Lese nesl na vlnách kubánských rytmů a folk-rocku

V úterý 18. června poctila Prahu svou návštěvou na svém evropském turné kanadská umělkyně...


Růža Fest v Měcholupech – tradiční obsazení a kvalitní muzika
20.06.

Růža Fest v Měcholupech – tradiční obsazení a kvalitní muzika

Každoročně pořádaná akce v obci Měcholupy na Nepomucku s názvem Růža Fest měl na letošek pevně stanovený...


Bring Me The Horizon na Rock for People složili reparát za jedna
20.06.

Bring Me The Horizon na Rock for People složili reparát za jedna

Britská alternativně rocková, metalová, elektronická (vyberte si) kapela se na festival Rock for People vrátila podruhé,...


Avril Lavigne na Rock for People oslavila svou kariéru důstojně
20.06.

Avril Lavigne na Rock for People oslavila svou kariéru důstojně

Avril Lavigne vystoupila na Rock for People a jestliže před koncertem mezi fanoušky budila zvědavost, či snad obavy, po koncertě...


Třetí den se na festivalu Rock for People vítalo i loučilo
20.06.

Třetí den se na festivalu Rock for People vítalo i loučilo

Třetí den na festivalu Rock for People byl opět prodloužen a ti nejvytrvalejší vydrželi až do tří ráno. Počasí konečně...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Sobě věrnej
17.06.

Sobě věrnej

» Škwor

Po desáté jubilejní desce Tváře smutnejch hrdinů, kterou kapela...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru