Změna dramaturgie se Vysmátýmu létu vyplatila

V sobotu 22. června se v Kadani uskutečnil výroční 20. ročník oblíbeného festivalu Vysmátý léto, který letos přinesl několik významných novinek. Nové promotéry, kteří se rozhodli změnit dramaturgii festivalu a zaměřit ji na současnou rapovou a popovou scénu. Pod kadaňským hradem se postupně na podiu vystřídali Annabelle, Sofian Medjmedj, Emma Smetana & Jordan Haj, Ben Cristovao, Sergei Baracuda, Yzomandias a Nik Tendo, Ektor a slovenští Kontrafakt, kteří na festival dorazili stylově vrtulníkem. Večer pak uzavřel Manene svou epickou show. Celým festivalem provedl úspěšný mladý moderátor Milionovey. 

Všichni umělci vytvořili společně s návštěvníky skvělou festivalovou atmosféru. Své kouzlo dodává i samotné místo pod hradbami v samotném centru Kadaně. Zdá se, že risk nabídnout zcela jiný program se pořadatelům vyplatil. Návštěvnost byla oproti posledním ročníkům vyšší. Kromě programu na hlavní stage Vysmátý léto nabídlo DJ stage, kde to se svými tanečními sety rozjížděli Kharma a Spirit. Nechyběl ani bohatý doprovodný program jako jóga, herní a beauty zóna, soutěže a také chill zóna v prostředí náplavky. 

„Festival se stal nejen hudebním zážitkem, ale i místem odpočinku a zábavy pro všechny generace. Příští ročník se uskuteční 21. 6. 2025. Novou tvář programu chceme zachovat a už brzy odtajníme první jména pro následující rok," říká Miroslav Kanči, organizátor festivalu. 

Akce byla i letos zapojena do projektu ČISTÝ FESTIVAL. Návštěvníkům byly po celém areálu k dispozici unikátní koše k třídění plastů, papírů a směsného odpadu. Tříděný odpad posbírala úklidová četa. Projekt Čistý festival probíhá ve spolupráci s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, a.s., která zajišťuje třídění, recyklaci a využití obalového odpadu.
Foto: Adam Debourne


GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
DRTIKOL fest vol. 2 nabídl v Záboří kvalitní muziku a dobrou festivalovou atmosféru
18.07.

DRTIKOL fest vol. 2 nabídl v Záboří kvalitní muziku a dobrou festivalovou atmosféru

Cílem fanoušků heavy-metalových vypalovaček se v sobotu 13.7.2024 stal areál hasičské zbrojnice v obci Záboří...


The Atavists avizují singlem Here It Comes Again nové album
18.07.

The Atavists avizují singlem Here It Comes Again nové album

Energická kapela The Atavists dává singlem Here It Comes Again nahlédnout, jak bude znít její čtvrté album....


Na Kunětickou horu se mohou těšit Jakub a Monika
18.07.

Na Kunětickou horu se mohou těšit Jakub a Monika

Putovní festival Hrady CZ pokračuje o víkendu na Kunětické hoře. V naší soutěži jste moli vyhrát 2x1 volnou...


The Midnight přivezli do Prahy kus 80. let
18.07.

The Midnight přivezli do Prahy kus 80. let

The Midnight, jedna z předních synthwave skupin, se vrátila do Prahy po pěti letech a podruhé (nejen) tuzemským fanouškům...


V Medvědovi se pařilo - Slaughter Session přilákal početné publikum
18.07.

V Medvědovi se pařilo - Slaughter Session přilákal početné publikum

Páteční večer 12.7.2024 měl v plzeňském Bílým Medvědovi punc metalového festivalu, který s názvem...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru