Změna dramaturgie se Vysmátýmu létu vyplatila

V sobotu 22. června se v Kadani uskutečnil výroční 20. ročník oblíbeného festivalu Vysmátý léto, který letos přinesl několik významných novinek. Nové promotéry, kteří se rozhodli změnit dramaturgii festivalu a zaměřit ji na současnou rapovou a popovou scénu. Pod kadaňským hradem se postupně na podiu vystřídali Annabelle, Sofian Medjmedj, Emma Smetana & Jordan Haj, Ben Cristovao, Sergei Baracuda, Yzomandias a Nik Tendo, Ektor a slovenští Kontrafakt, kteří na festival dorazili stylově vrtulníkem. Večer pak uzavřel Manene svou epickou show. Celým festivalem provedl úspěšný mladý moderátor Milionovey. 

Všichni umělci vytvořili společně s návštěvníky skvělou festivalovou atmosféru. Své kouzlo dodává i samotné místo pod hradbami v samotném centru Kadaně. Zdá se, že risk nabídnout zcela jiný program se pořadatelům vyplatil. Návštěvnost byla oproti posledním ročníkům vyšší. Kromě programu na hlavní stage Vysmátý léto nabídlo DJ stage, kde to se svými tanečními sety rozjížděli Kharma a Spirit. Nechyběl ani bohatý doprovodný program jako jóga, herní a beauty zóna, soutěže a také chill zóna v prostředí náplavky. 

„Festival se stal nejen hudebním zážitkem, ale i místem odpočinku a zábavy pro všechny generace. Příští ročník se uskuteční 21. 6. 2025. Novou tvář programu chceme zachovat a už brzy odtajníme první jména pro následující rok," říká Miroslav Kanči, organizátor festivalu. 

Akce byla i letos zapojena do projektu ČISTÝ FESTIVAL. Návštěvníkům byly po celém areálu k dispozici unikátní koše k třídění plastů, papírů a směsného odpadu. Tříděný odpad posbírala úklidová četa. Projekt Čistý festival probíhá ve spolupráci s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, a.s., která zajišťuje třídění, recyklaci a využití obalového odpadu.
Foto: Adam Debourne


GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
IGORRR v pražské Roxy: večer, kdy se chaos změnil v umění
18.02.

IGORRR v pražské Roxy: večer, kdy se chaos změnil v umění

Vyprodaná pražská Roxy zažila 12. února večer, který jde jen těžko žánrově zařadit. Francouzský projekt Igorrr,...


Praha mystická: Villagers of Ioannina City nás uvedou do své tajemné hudby
17.02.

Praha mystická: Villagers of Ioannina City nás uvedou do své tajemné hudby

Řecká hudební scéna má svá specifické kouzla - a jedním z nejzářivějších (či spíše nejtemnějších)...


Hlasité kytary a moshpit: Bass Drum Of Death v Praze
17.02.

Hlasité kytary a moshpit: Bass Drum Of Death v Praze

Bass Drum Of Death přijeli, aby rozpoutali moshpity na koncertě 4. 2. v Café V lese. Před jejich vystoupením...


Grandson v Praze proměnil vztek v terapii
17.02.

Grandson v Praze proměnil vztek v terapii

12. února otevřela pražský koncertní večer britská kapela VOWER, která nabídla tvrdší zvuk plný kytarových...


Hudba Anny of the North spojila různé generace v jeden společný zážitek
16.02.

Hudba Anny of the North spojila různé generace v jeden společný zážitek

Večer 14. 2. v pražském klubu Futurum Music Bar otevřela mladá česká zpěvačka Bloome, která odehrála zhruba...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Krushers of the Wordl
18.02.

Krushers of the Wordl

» Kreator

Krushers of the World je název šestnáctého studiového alba německé...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta