Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album

„Země je kulatá a Bůh není. Vakcíny fungujou, klima se mění. Elvis už nežije, Měsíc byl dobyt, je prostě dobrý nebýt trilobit...," zpívají žižkovští The Tchendos ve skladbě Elvis už nežije. Singl je prvním avízem chystaného druhého alba této kultovní pražské elektronické party, které vychází v září.  



„Tuhle písničku jsme museli udělat, když jsme zjistili, že si nemálo lidí myslí, že země je placatá," vysvětlují The Tchendos. Deska s názvem The Tchendos Meet the Universe vyjde letos na podzim, a to na vzkříšeném erbovním labelu kapely Mr. Cucumber Records, který v polovině 90. let patřil k průkopnickým vydavatelům elektronické hudby u nás. Na zvuku singlu i alba se spolupodílel renomovaný Štěpán Tůma.   

V půlce léta dropne druhý singl s názvem Ota Pavel, který je „poctou magické Berounce a jednomu géniovi". Třetí plánovaný singl vyjde v září a již předznamená celé album, které pražská kapela pokřtí 28. října v pražském Lucerna Music Baru.   

The Tchendos jsou synonymem pro hédonistickou Prahu 90. let: nejenže byli u všeho zásadního, co se v pražských klubech šustlo – sami celou scénu významně utvářeli! Ať už jako dýdžejové či promotéři prvních bájných house parties, nebo jako klasické postavičky z prvních tanečních klubů. Z recesistické breakbeatové úderky o jednom sampleru a dětské midiklávesnici vyrostli v plnohodnotný koncertní ansámbl, který klubové publikum baví rozjetou show. Ale nejen to, bere si také na paškál dnešní „issues", jako jsou politický marast, rasismus či xenofobie. A vždycky bez servítek. Ne nadarmo se o The Tchendos mluví jako o skutečných nástupcích československého undergroundu!
GALERIE

Související obsah:

» The Tchendos a Ohm Square se sejdou v Lucerna Music Baru   (Karel Souček, 13. 04. 2017)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Speciální show New Bizzaria Jany Uriel Kratochvílové a kapely Illuminati.ca Jiřího George Hrubeše
21.05.

Speciální show New Bizzaria Jany Uriel Kratochvílové a kapely Illuminati.ca Jiřího George Hrubeše

21. června není jen dnem letního slunovratu, ale i dnem kdy se v pražském kulturním centru La Fabrika uskuteční...


INÉ KAFE vrací legendární Príbeh na koncertní pódia
20.05.

INÉ KAFE vrací legendární Príbeh na koncertní pódia

Pop-punková kapela INÉ KAFE připravuje výjimečný koncertní návrat k jednomu ze svých nejúspěšnějších alb Príbeh!...


Temný alt-pop fenomén Witchz opět v Praze
20.05.

Temný alt-pop fenomén Witchz opět v Praze

Witchz patří mezi jména, která v posledních letech redefinují hranice moderního popu. Jeho tvorba stojí na kombinaci...


Flo Rida roztančil O2 arénu svými největšími hity
20.05.

Flo Rida roztančil O2 arénu svými největšími hity

V pondělí 19. května se O2 aréna proměnila v místo plné energie, světelných efektů a známých hitů....


Lucie Dlabolová se v klipu Rodná Údolní vrací do brněnského dětství
19.05.

Lucie Dlabolová se v klipu Rodná Údolní vrací do brněnského dětství

V klipu Rodná Údolní se do brněnského dětství, dávných přátelství a bytu na Údolní ulici vrací zpěvačka,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Megadeth
06.05.

Megadeth

» Megadeth

Megadeth je eponymní sedmnácté studiové album thrashmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

PODCAST TŘI DECI
Tři Deci #30: Výroční akce
09.05.

Tři Deci #30: Výroční akce

Dnešní narozeninovou epizodou slavíme rok existence podcastu Tři Deci, a tak si budeme...