The Tchendos a Ohm Square se sejdou v Lucerna Music Baru

Hledáte-li zásadní kapely porevoluční elektronické scény, pak určitě nejvyšší příčky obsadí The Tchendos a Ohm Square. Obě se nyní sejdou na jednou pódiu, konkrétně v pražském Lucerna Music Baru. The Tchendos zde ve středu 19. dubna oslaví dvacáté narozeniny, spřátelení Ohm Square vystoupí jako host. Speciální výroční koncert nástupců československého undergroundu začíná ve 21 hodin.

The Tchendos byli u všeho zásadního, co se v pražských klubech v 90. letech šustlo, a navíc sami celou scénu významně utvářeli. Ať už jako dýdžejové či promotéři prvních bájných house parties, nebo jako klasické postavičky z prvních tanečních klubů. The Tchendos během své dvacetileté existence udělali ohromný hudební krok kupředu. Od recesistické breakbeatové úderky o jednom sampleru a dětské midiklávesnici k plnohodnotnému koncertnímu ansámblu, který klubové publikum baví rozjetou show. Ale nejen to: bez servítek si také bere na paškál dnešní „issues", jako jsou politický marast, rasismus či xenofobie. Stačí si poslechnout nějaké skladby.



U vzniku The Tchendos stálo duo DJs Ottomana a Wokurky. Postupně udělali remixy pro kapely jako Extasy of St. Theresa, Ohm Square, Priessnitz nebo Vanessa. Skladba Doup Maglajz zaujalo čelní místo ve filmu Samotáři, ostatně, kdo by si nepamatoval na psychedelickou scénu, kdy se pojídají spacecakes?. Na jaře 2008 vyšel dlouho očekávaný debut Kill Death, o dva roky později začali The Tchendos koncertovat a mimo jiné vystoupili na oslavách dvacátého výročí Radia 1. V současné době připravují Kejda, Pete Kreff, Karel IV, Wokurka, O’Corcho a Flowe novou desku a její koncertní podobu. 



Vstupenky jsou v prodeji za 220 Kč + poplatky na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), na webu Lucerna Music Baru, GoOut.cz a v sítích Ticketpro a Ticketportal. Na místě 270 Kč.
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Waltari přivezou svou poslední desku do Paláce Akropolis
17.01.

Waltari přivezou svou poslední desku do Paláce Akropolis

Hudební chameleoni, kteří se u nás už téměř 40 let těší extrémní oblíbenosti, vystoupí 20. března...


Sombr míří do Prahy: Emoce, indie rock a intimní zpověď ve Fóru Karlín
16.01.

Sombr míří do Prahy: Emoce, indie rock a intimní zpověď ve Fóru Karlín

Sombr je americký zpěvák, skladatel a producent, jehož hudební styl je poměrně široký, ale převážně se pohybuje...


Pam Rabbit a Ewa Farna vzkazují, že je občas v pohodě nevědět co děláme
16.01.

Pam Rabbit a Ewa Farna vzkazují, že je občas v pohodě nevědět co děláme

Výrazné zpěvačky Pam Rabbit a Ewa Farna se chystají tento rok pokořit milníky ve své kariéře. Zatímco...


Machine Gun Kelly v Praze: Divoká atmosféra a rock'n'roll!
16.01.

Machine Gun Kelly v Praze: Divoká atmosféra a rock'n'roll!

Machine Gun Kelly, vlastním jménem Colson Baker, patří k nejvýraznějším a zároveň i nejkontroverznějším umělcům...


Bass Drum of Death představí nové album SIX
15.01.

Bass Drum of Death představí nové album SIX

Syrový rock’n’roll, který na klubová pódia vrací pořádný hluk a vášeň. Americká kapela Bass Drum of Death přiveze...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Teď
03.01.

Teď

» Imlauf Jiří

Když v roce 2021 skončila kapela Houpací koně, rozhodl se jejich zpěvák a...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta