Víkendový Colour Meeting nabízí premiérové koncerty zahraničních hvězd alternativní hudby

Již tento víkend 12. a 13. července se v parku u hradeb v Poličce uskuteční 21. ročník rodinného festivalu Colour Meeting. Na třech podiích se představí více než 20 hudebních a divadelních představení. Polovinu programu tvoří zahraniční umělci a z toho hned několik se představí v české premiéře (Niño de Elche, Vega Trails a další). Domácí scénu prezentují Midi Lidi, Zrní, Bára Zmeková nebo Kolektivní Halucinace.  

Program Colour Meetingu nabízí sedm premiérových koncertů. Hlavním zahraničním tahákem je Niño de Elche, inovativní flamenco umělec ze Španělska, který kombinuje tradiční flamenco s elektronikou, krautrockem, hip hopem a dalšími žánry. Britské duo Vega Trails, tvořené hudebníky z významných uskupení jako Portico Quartet, Mammal Hands nebo Sunda Arc, je známé svým vyváženým mixem nu-jazzu, soudobé klasiky a ambientu. Stick In The Wheel z Velké Británie přinášejí folkovou hudbu s prvky rocku, psychedelie a elektroniky. Conjunto Papa Upa, venezuelsko-portugalský projekt, který mixuje latinsko-americké rytmy, funky, surf rock a psychedelii, slibuje nezapomenutelný zážitek. Další české premiéry odehrají kyperští BuzZ' Ayaz, maďarští Mordái a undergroundové elektronické duo Rust z Libanonu a Sýrie. 

Z české a slovenské scény se představí vtipní elektropopoví hitmakeři Midi Lidi a alternativní hvězda české scény Zrní, která je proslulá svou nezaměnitelnou poetikou a inovativním přístupem k hudbě. Bratislavští rapeři Modré hory přinášejí výrazné texty a nový projekt fyield, za kterým stojí český hudebník Václav Havelka a islandský hudebník Pan Thorarensen, představí mísení postupů field recordingu a indie písničkářství s ekologickým přesahem. Výjimečný koncert nabídne také Beata Hlavenková s performerem na modulární syntezátor HRTL

Písničkářka Bára Zmeková představí skladby ze svého čerstvého alba Jediný na světě, Kolektivní Halucinace nedávno vydali nové album Nejistota, na kterém skvěle prolínají básnické texty společně s osobitým zpěvem a zvukem. I pražská kapela Hard to Frame v Poličce představí svou novou desku s názvem Plastic stars. Oceňovanou desku Manuša přiveze do Poličky slovenská zpěvačka Júlia Kozáková. Hudební vlivy nasbírané mezi Finskem a dálným východem představí umělkyně Barbora XU.Důležitou součástí festivalu je doprovodný program, ten zahrnuje jak divadla pro děti, tak například i noční představení pro dospělé. Nechybí workshopy, tvůrčí dílny, speciální koncerty v Kostele sv. Jakuba a další aktivity.  
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice
17.07.

Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice

Groovy metalová kapela Hemlock odstartovala na začátku července své evropské turné. Tahle parta muzikantů...


Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu
17.07.

Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu

Během letošního léta přivítá Praha zbrusu nový festival. Nese název BadBoy Fest a uskuteční se 24. srpna na malebné Prague...


Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra
17.07.

Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra

V rámci koncertní série Prague Open Air vystoupí kytarista, hudební skladatel, uznávaný autor symfonické...


Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba
17.07.

Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba

Euforie z návratu na koncertní pódia i do studia v případě rockové kapely Imodium stále trvá. Po singlech Lampy, Tuláci a...


Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album
16.07.

Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album

„Země je kulatá a Bůh není. Vakcíny fungujou, klima se mění. Elvis už nežije, Měsíc byl dobyt, je prostě dobrý...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru