Ve Žbirkově písni NAIVNÁ se postupně spojily dva silné příběhy

Dva silné příběhy se postupně spojily v písni NAIVNÁ z alba Mira Žbirky Posledné veci. Jedná se totiž o vůbec první track, který dal Meky zprodukovat svému synovi Davidovi a klip k němu vymyslela Terezka – dívka, která přežila loňský útok na pražské univerzitě.   



Příběh první:  

Píseň Naivná byla první, kterou Meky dal synovi Davidovi, aby zjistil, jak si povede při aranžování a produkci jeho skladeb. Trvalo  dlouho, než David poslal z Londýna demoaranž , Meky už byl nervózní a až později David prozradil, že se s tím dělal tak dlouho, aby na tátu udělal dojem. Což se povedlo a on dostal důvěru, aby produkoval celé album Posledné veci, jehož vydání se bohužel už Miro nedožil.   

Příběh druhý vypráví Katka Žbirková: 

Začíná nenápadně, oslovujeme postupně režiséry, aby si vybrali, k jaké skladbě z alba Posledné veci by chtěli udělat klip. David Beránek režisér a Mekyho přítel, který stojí například za klipem ke skladbě Bahamy, Tento song a mnoha dalšími z alba Empatia, si vybral skladbu Naivná. Pak se dlouho neozýval – co se děje, nešlo mi do hlavy, až mu někdy v únoru volám a zjišťuji, že je v nemocnici s dcerou. Terezka byla vážně postřelena při řádění střelce na FF UK a stále se zotavuje. Prošla si klinickou smrtí a rodiče nevěděli, zda bude žít. Máma Dora Čechová s tátou se u ní střídali každý den. Přežila a fyzicky se zlepšuje, i když ji ještě čeká dlouhá cesta. A najednou mi David B. povídá: já bych ji potřeboval nějak psychicky zvednout, co kdyby napsala námět k Naivné a její kamarádi, studenti Filmové školy Panská a FF UK by to natočili. Sešli jsme se ještě v Motole v kavárně a Terezka byla průhledná. Přesto jí svítily oči. Uplynulo pár měsíců a sešli jsem se na Kampě při natáčení. Terezka usměvavá a už ne průhledná. Přesto, že se ještě neobešla bez pomoci rodičů, zúčastnila se všeho dění a její tým pracoval profesionálně a bezchybně. Na počest Mekyho si zahrála i Lennonova zeď. Vše dokumentují fotky a video, které je věnováno všem dívkám a ženám z FF UK, aby stále mohly i po tom, co loni před Vánoci prožily, být ty „naivní a to je na nich fajn …"    

Maminka Terezky Dora Čechova o natáčení klipu napsala na sociální sítě:
„Katka vnesla do natáčení videoklipu Naivná na Kampě vřelou a pozitivní energii. Objímala Terezku i mě. Po dlouhé době jsme se od srdce smály. Katko, Miro Žbirka, děkujeme za letité přátelství!"
GALERIE



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Soutěž o volné vstupenky na Veveří
03.08.

Soutěž o volné vstupenky na Veveří

Putovní hudebně-kulturní festival Hrady CZ míří po Točníku, Kunětické hoře, Švihově a Hluboké nad Vltavou...


Moravská hudební spodina ovládla Melodku. The Scrambles lákali na debut, CHLEB!K rozdával chlebíčky a Rocket Bunny uzavřeli večer punkrockovou jistotou
03.08.

Moravská hudební spodina ovládla Melodku. The Scrambles lákali na debut, CHLEB!K rozdával chlebíčky a Rocket Bunny uzavřeli večer punkrockovou jistotou

Poslední červencový večer se na brněnské Melodce setkaly tři kapely reprezentující různé podoby moravské...


Within Temptation: Nové album bude dramaticky odlišné od všeho, co jsme kdy udělali
03.08.

Within Temptation: Nové album bude dramaticky odlišné od všeho, co jsme kdy udělali

Krátce před festivalem Rock for People jsem si popovídal se zpěvačkou Sharon den Adel z nizozemské kapely Within Temptation....


Lenny se už nedrží zpátky a nechává naplno rozkvést svoji lásku k rockové muzice.
02.08.

Lenny se už nedrží zpátky a nechává naplno rozkvést svoji lásku k rockové muzice.

Casanova je dalším singlem Lenny z připravovaného alba, které vyjde už na začátku podzimu. Energická a...


Festival Brod 1995 si užijí fanoušci různých hudebních žánrů i generací
02.08.

Festival Brod 1995 si užijí fanoušci různých hudebních žánrů i generací

V sobotu 22. srpna se Český Brod opět promění v dějiště jednodenní přehlídky toho nejlepšího z česko-slovenské...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Montáž 1996–2014
02.08.

Montáž 1996–2014

» Traband

Nová retrospektiva v dvaceti jedna písních přináší průřez proměnlivou...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta