Tři Sestry v Akropoli aneb dobré dílo se podařilo

27. ledna 2013 se v prostorách pražského Paláce Akropolis konal charitativní svátek. Kapela Tři Sestry společně s hostujícími MZH uspořádala dobročinný koncert, jehož výtěžek jde do fondu Tři sestry pomáhají při nadaci VIA.

Tři SestryLoni kapela Tři Sestry podpořila částkou 50 000 Kč roční provoz babyboxu v benešovské nemocnici. Pro letošní rok se rozhodla podpořit občanské sdružení SKIBECK. Sdružení SKIBECK se zaměřuje na podporu aktivit zdravých i handicapovaných občanů ve všech sportovních odvětvích.

Ale zpět k včerejší akci. Do velice slušně zaplněného sálu se již od začátku zakousli MZH s jejich vypalovačkama jako třeba Bolívie, Jinočany nebo třeba Čórtův hrád a na úvod diváky náramně rozparádili. O zábavu ze starali zejména zpěvák Jirka Šimůnek a Pavel Martínek alias Mafuna, tedy basa a zpěv, ale také stále hostující Jaroušek (klarinet) ze Tří Sester.

To co začali MZH, dokončily Tři Sestry. Jestli se náhodou v publiku ještě někdo nebavil a nevrtěl do rytmu, tak nástupem Tří Sester propadl rytmu a doslova řval slova písní společně se skupinou každý. Mladí, ale i ti starší se nechali strhnout atmosférou a notoricky známými odrhovačkami a vše splynulo v jeden náramně se bavící organismus.

V krátkém okénku se také zavzpomínalo na jednoho ze stavebních kamenů Tří Sester, již zesnulého Františka Sahulu, ale rozhodně se netruchlilo!

Celý večer byl věnován dobročinnosti, a proto jedním z vrcholů bylo předání šeku na 30 000 Kč SKIBECKu. Celého předávání se ujal Pavel Martínek a šek předával, kdo jiný než, Lou Fanánek Hagen.

Kapela Tři Sestry se představila v tradiční sestavě a ani v repertoáru nebyly žádné výkřiky. Společně jsme si zazpívali hymny jako Láďa jede autobusem, Zelená, Homosexuál, Život je takovej, Lepší časy, Kovárna, Venda nebo třeba O strašlivé vojně s Turkem.

Podtrženo sečteno: Kdo nemusí hospodský rock, tak včera v Akropoli nebyl. Ostatní se náramně bavili a navíc pomohli dobré věci.

Tři Sestry podpořily dobrou věc

A na závěr ještě trochu čísel a poděkování skupiny. Výtěžek ze vstupného se uzavřel na krásné částce 83 700 Kč, generální partner pivovar Gambrinus přispěl částkou 50 000 Kč, nakladatelství Daranus 2 000 Kč, Omnif Consulting s.r.o. 1 200 Kč.

Tímto děkujeme vám fanouškům a uvedeným partnerům. Poděkování patří též organizaci OSA, že odpustila poplatky z koncertu, Paláci Akropolis za snížené nájemné a vůbec všem, co měli s touto akcí co do činění.
Tři sestry
i MZH vystoupili zcela zdarma, bez nároku byť na sebemenší honorář. Náklady akce, včetně nesmyslně vysokého DPH (Ministerstvu financí ČR rozhodně NEDĚKUJEME) činí v tuto chvíli 50 627 Kč. Proto do dobročinného fondu Tři sestry pomáhají přibude částka 88 273 Kč.

Ještě jednou díky!
Kapela Tři Sestry

Kompletní fotogalerii najdete na našem FaceBooku.

GALERIE

Související obsah:

» Tři sestry uspořádají charitativní koncert   (Petr Škrabánek, 12. 01. 2013)
» Tři sestry otevřely hokejovou Starou ránu, Fanánek vhazoval buly   (Joe Stramr, 07. 12. 2012)
» Tři sestry v létě dražily a už začínají připravovat nové album   (Joe Stramr, 20. 09. 2012)
» Tři dny do charity Tří sester   (Joe Stramr, 24. 01. 2013)
» Letošní Barvy léta se už vybarvily   (Joe Stramr, 17. 01. 2013)
» Deskografie Tří sester   (David Malý, 23. 09. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Jacob Collier je první hvězdou festivalu JazzFestBrno
21.04.

Jacob Collier je první hvězdou festivalu JazzFestBrno

Jacob Collier. Ještě nedávno zázračný teenager, nyní oceňovaný všestranný hudebník. Právě tento britský multiinstrumentalista...


JAF 34 debutuje albem Empty
20.04.

JAF 34 debutuje albem Empty

Empty je název debutového alba hudebníka, malíře a grafika, který vystupuje pod maskou a jménem JAF 34. Hlavním tématem...


Prague Summer Festival přesouvá The Offspring na červen 2022
20.04.

Prague Summer Festival přesouvá The Offspring na červen 2022

Nová koncertní série Prague Summer Festival, kterou pořádá Ameba Production (Rock for People, Kefír, Nouvelle...


V novém klipu společně s Klárou Vytiskovou uslyšíte i Eriku Stárkovou
19.04.

V novém klipu společně s Klárou Vytiskovou uslyšíte i Eriku Stárkovou

Minimalistický, ale o to působivější videoklip či částečně lyric video je jakýmsi odlehčeným kontrastem k samotnému...


Tragikomickou skladbu  SíťOFFka věnuje Láska především dětem školou povinným a jejich rodičům
18.04.

Tragikomickou skladbu SíťOFFka věnuje Láska především dětem školou povinným a jejich rodičům

Název písně vybrali sami fanoušci během Láskova pravidelného livestreamu. Písničkář Láska je aktivní i v současné...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
XCR-9
16.04.

XCR-9

» Nevermore & Kosmonaut

Nové album skupiny Nevermore & Kosmonaut, které se jmenuje XCR-9...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru