The Smile nezklamali, předvedli solidní výkon a neskutečné vokály

Minulý týden nás svým talentem obdařil legendární hudebník, Thom Yorke, známý nejen kvůli Radiohead nebo své sólo tvorbě, která se v podobě „Hearing Damage" stala nedílnou součástí úpířího světa díky filmové verzi Twilight Saga: Nový Měsíc, ale také díky vedlejším projektům jako Atoms For Peace nebo momentální kapela The Smile, která si rychle získala své publikum.

Právě pod názvem The Smile jsme mohli 12. června živě ve Forum Karlín nejen vidět, ale především slyšet dvě pětiny Radiohead. Kapela se u nás představila již podruhé za dva roky, a to tentokrát s nejnovějším dílem Wall of Eyes, které tvoří sice jen osm ale přesto krásných skladeb. Stejně jako nová deska i středeční koncert začali skladbou „Wall Of Eyes", kterou podbarvili agresivně červeným osvětlením. Právě originální sestava osvětlení zachovala po celou dobu koncertu poměrnou jednoduchost, jelikož každý song byl podbarven pouze jednou barvou a k moc zásadním změnám v průběhu jednotlivých skladeb nedocházelo. Namísto grafické vizualizace nad podiem promítali detailní záběry všech čtyř hudebníků na pódiu. Vedle vokalisty Thoma Yorkeho, který hrál také na kytaru a piano se představil další člen Radiohead, hlavní kytarista Jonny Greenwood, jazzový bubeník, Tom Skinner, a další muzikant, který občas kapelu doprovázel na saxofon a další nástroje.

Díky menšímu počtu nových skladeb, které krom jediné výjimky zazněly všechny, koncertu dominovalo první album zvané A Light For Attracting Attention, které uskupení talentovaných hudebníků vydalo v roce 2022. Vedle těchto skladeb jsme mohli slyšet také Yorkeho sólo tvorbu v podobě skladby „FeelingPulledApartByHorses", kterou společně s „TheHollowEarth" vydal v roce 2009.

Živě zazněly také skladby „A Hairdryer", „Teleharmonic", „Pana-Vision", „You Will Never Work in Television Again" nebo epické ztvárnění skladeb „Bending Hectic", „The Same" nebo „The Smoke". Stejně jako desku Wall Of Eyes i show uzavřeli skladbou „You Know Me!"

Mimo luxusní hudební výkony a pomalu nereálně přesný a dokonalý vokální výkon zpěváka byla show poměrně jednolitá, kdy člověk mohl zavřít oči a prostě si užívat kvalitně naservírovanou hudbu. Od pohledu se zas tolik nedělo, kromě sem tam menšího rytmického zavlnění se, kterým Yorke aspoň trochu ozvláštnil set. Fanoušci sice od pohledu působili, jak když stojí ve frontě na metro, ale hlučné potlesky a nadšení doprovázely každou jednotlivou skladbu. Opravdu bylo o co stát a při příští příležitosti doporučujeme zajít na koncert kapely The Smile, jež je označena za nejúspěšnější projekt Yorkeho, hned po legendárních Radiohead.


Foto - Libor GaliaZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice
17.07.

Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice

Groovy metalová kapela Hemlock odstartovala na začátku července své evropské turné. Tahle parta muzikantů...


Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu
17.07.

Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu

Během letošního léta přivítá Praha zbrusu nový festival. Nese název BadBoy Fest a uskuteční se 24. srpna na malebné Prague...


Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra
17.07.

Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra

V rámci koncertní série Prague Open Air vystoupí kytarista, hudební skladatel, uznávaný autor symfonické...


Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba
17.07.

Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba

Euforie z návratu na koncertní pódia i do studia v případě rockové kapely Imodium stále trvá. Po singlech Lampy, Tuláci a...


Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album
16.07.

Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album

„Země je kulatá a Bůh není. Vakcíny fungujou, klima se mění. Elvis už nežije, Měsíc byl dobyt, je prostě dobrý...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru