Thom Yorke boduje s nejlepším vedlejším projektem Radiohead, brzy se představí v Karlíně

Nejnovější projekt v režii geniálního hudebníka Thoma Yorka, známého především díky mnohým úspěchům s Radiohead, míří do Prahy. The Smile představí své druhé album Wall Of Eyes již ve středu 12. června ve Fóru Karlín. Otevírat večer bude James Holden, se kterým má Thom Yorke bohaté zkušenosti z předchozího projektu Atoms For Peace, který v roce 2013 vydal album AMOK.

Začátkem letošního ledna vydali společně s videoklipem poslední singl zvaný „Friend Of A Friend", který se společně s předchozími „Bending Hectic" a „Wall Of Eyes" stali součástí stejně zvaného alba Wall Of Eyes, které vyšlo koncem ledna. Album je harmoničtější a máte z něj pocit větší plnosti a zajímavější energie. Jedině škoda, že obsahuje pouze osm stop.

Právě s vydáním druhého alba a na základě očividného úspěchu se dlouholetí fanoušci Radiohead začali obávat, že se kapela v původní sestavě na scénu již nevrátí. Proč? Basákovi se také daří u vedlejšího projektu, kdy spolupracuje s australským muzikantem Nick Cavem. A také je kapela poměrně déle neaktivní, když pomineme re-release OK Computer  (1997) po 20 letech s jedenácti songy navíc, a mistrovské dílo zvané KID A MNESIA, kde se jedná o spojení desek Kid A (2000) a Amnesiac (2001), ke kterým přidali dalších dvanáct skladeb a celé dílo je nyní 34 skladeb neboli 2 hodiny 5minut dlouhé. Poslední originální album, A Moon Shaped Pool, tedy vydali v roce 2016. Rádi vidíme, že se všem členům daří i po vlastní ose, ale naději ztrácet nemusíte, na to je brzy.

Sestavu The Smile tvoří i jazzový bubeník Tom Skinner další člen Radiohead, kytarista Jonny Greenwood. Začali společně tvořit v covidové izolaci a debutové album A Light for Attracting Attention vydali v roce 2022, za pomoci dlouholetého producenta Radiohead, Nigela Godriche, kterývzavsvou kariéru spolupracoval s dalšími významnými jmény jako je Roger Waters, R. E. M., U2 nebo Paul McCartney. Desce předcházel singl „You Will Never Work In TV Again", se kterým se vracejí k punkovějšímu stylu. Nicméně tato skladba je ojedinělá a zbytek alba je krásný symfonický chaos tak jak od Thoma známe. Skladba „The Smoke" je suveréně největším tahákem. Cyklus debutového alba uzavřeli posledním a zároveň jedním z mála vydaných videoklipů, a to ke skladbě „Pana-vision", ve kterém si dokonce zahrál irský oscarový herec Cillian Murphy.

The Smile se může pyšnit titulem nejlepší vedlejší projekt Radiohead k dnešnímu dni, a to těch projektů nebylo málo! Proto Vás tedy zveme 12.6.2024 do Karlína, jelikož rozhodně bude o co stát!



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Obscene Extreme nabídl v sobotu další nálož extrémní muziky
06.07.

Obscene Extreme nabídl v sobotu další nálož extrémní muziky

Čtvrtý festivalový den trutnovského Obscene Extreme přinesl od ranních hodin až do pozdních nočních hodin další...


Strašlivý Velký Developer si v klipu Prvního Hoře podmaňuje Karlín
06.07.

Strašlivý Velký Developer si v klipu Prvního Hoře podmaňuje Karlín

Syrový, nátlakový, tvrdý úvod s hravými samply a metalovým zpěvem otevírá Velkýho Developera, další pestrou...


Povaleč v obci Valeč na Karlovarsku slaví 20 let
05.07.

Povaleč v obci Valeč na Karlovarsku slaví 20 let

V letošním roce slaví festival Povaleč dvacáté narozeniny. Jubilejní ročník se odehraje od 6. do 8. srpna...


Natálie Tichánková se vrací do Československé televize šedesátých let
04.07.

Natálie Tichánková se vrací do Československé televize šedesátých let

Jak by vypadal televizní hudební pořad Československé televize v šedesátých letech, kdyby do něj místo dechovky...


A Perfect Circle si v Praze podali žádost o nejlepší koncert roku
03.07.

A Perfect Circle si v Praze podali žádost o nejlepší koncert roku

Začátkem července připravila agentura Live Nation lahůdku pro všechny příznivce prvotřídního progresivního rocku....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Silent Architect
26.06.

The Silent Architect

» Teramaze

13. studiové album Australanů Teramaze vyšlo pod názvem The Silent...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta