Thom Yorke boduje s nejlepším vedlejším projektem Radiohead, brzy se představí v Karlíně

Nejnovější projekt v režii geniálního hudebníka Thoma Yorka, známého především díky mnohým úspěchům s Radiohead, míří do Prahy. The Smile představí své druhé album Wall Of Eyes již ve středu 12. června ve Fóru Karlín. Otevírat večer bude James Holden, se kterým má Thom Yorke bohaté zkušenosti z předchozího projektu Atoms For Peace, který v roce 2013 vydal album AMOK.

Začátkem letošního ledna vydali společně s videoklipem poslední singl zvaný „Friend Of A Friend", který se společně s předchozími „Bending Hectic" a „Wall Of Eyes" stali součástí stejně zvaného alba Wall Of Eyes, které vyšlo koncem ledna. Album je harmoničtější a máte z něj pocit větší plnosti a zajímavější energie. Jedině škoda, že obsahuje pouze osm stop.

Právě s vydáním druhého alba a na základě očividného úspěchu se dlouholetí fanoušci Radiohead začali obávat, že se kapela v původní sestavě na scénu již nevrátí. Proč? Basákovi se také daří u vedlejšího projektu, kdy spolupracuje s australským muzikantem Nick Cavem. A také je kapela poměrně déle neaktivní, když pomineme re-release OK Computer  (1997) po 20 letech s jedenácti songy navíc, a mistrovské dílo zvané KID A MNESIA, kde se jedná o spojení desek Kid A (2000) a Amnesiac (2001), ke kterým přidali dalších dvanáct skladeb a celé dílo je nyní 34 skladeb neboli 2 hodiny 5minut dlouhé. Poslední originální album, A Moon Shaped Pool, tedy vydali v roce 2016. Rádi vidíme, že se všem členům daří i po vlastní ose, ale naději ztrácet nemusíte, na to je brzy.

Sestavu The Smile tvoří i jazzový bubeník Tom Skinner další člen Radiohead, kytarista Jonny Greenwood. Začali společně tvořit v covidové izolaci a debutové album A Light for Attracting Attention vydali v roce 2022, za pomoci dlouholetého producenta Radiohead, Nigela Godriche, kterývzavsvou kariéru spolupracoval s dalšími významnými jmény jako je Roger Waters, R. E. M., U2 nebo Paul McCartney. Desce předcházel singl „You Will Never Work In TV Again", se kterým se vracejí k punkovějšímu stylu. Nicméně tato skladba je ojedinělá a zbytek alba je krásný symfonický chaos tak jak od Thoma známe. Skladba „The Smoke" je suveréně největším tahákem. Cyklus debutového alba uzavřeli posledním a zároveň jedním z mála vydaných videoklipů, a to ke skladbě „Pana-vision", ve kterém si dokonce zahrál irský oscarový herec Cillian Murphy.

The Smile se může pyšnit titulem nejlepší vedlejší projekt Radiohead k dnešnímu dni, a to těch projektů nebylo málo! Proto Vás tedy zveme 12.6.2024 do Karlína, jelikož rozhodně bude o co stát!ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze
15.06.

Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze

Australská indie folk country kapela Sons of the East znovu zavítala do Prahy, kde pro své fanoušky vystoupila ve středu...


Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla
14.06.

Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla

Jen pár týdnů po vydání úspěšného songu TU TU TU přichází zpěvák Jan Bendig s další novinkou. Ve skladbě...


Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People
14.06.

Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People

Necelých 24 hodin od zveřejnění nového songu Vlny, který vznikl jako titulní píseň ke stejnojmennému filmu Jiřího...


Keltové z Bostonu nám zahráli punk
14.06.

Keltové z Bostonu nám zahráli punk

Pražskou Lucernou zněl divoký zvuk keltského punku od bandy z Bostonu. Minulý víkend jste mohli být součástí...


Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky
13.06.

Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky

Křehká, jemná, melancholická. Taková je píseň Die Bäume – Stromy, která, stejně jako všechny předešlé...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Je všechno dobrý? Je to složitější.
13.06.

Je všechno dobrý? Je to složitější.

» Kieslowski Marie

Sólové debutové album "Je všechno dobrý?” v digitální podobě...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru