The Grogans přivezli do Café V lese pořádnou nálož žánrů

Do Prahy přijela Austrálie. Ne, nebavíme se teď o teplotách, které u nás panují. Řeč je o The Grogans, australském triu nejlepších přátel, kteří v pondělí 29. května 2023 vystoupili v pražském Café V lese. Jako support se představila zpěvačka Maella.

 

 

Večer odstartovala zpěvačka Maella, a ačkoliv byli hlavními hvězdami večera právě The Grogans, vězte, že tato talentovaná umělkyně si zmínku rozhodně zaslouží. Očekávání od koncertu byla vysoká, a není divu, umělkyně byla nominována na Eurovision Song Contest 2023. Během večera tedy zazněla také píseň Flood, se kterou se probojovala až do národního finále Eurovize. Velmi specifický a příjemný hlas, spojený s chytlavými melodiemi a propracovanou choreografií je perfektním balíčkem toho, co od kvalitní show člověk očekává. Publikum doslova hltalo každou vteřinu jejího vystoupení. Abych byla upřímná, na malou chvíli jsem úplně zapomněla, že sleduji show předskokanky. Vystoupení se ujala suverénně a s naprostou grácií. Máme se tedy v budoucnu na co těšit, Maella je bezpochyby obrovskou naději hudební scény.

 

Krátce po deváté hodině večer se na stage pomalu dostavili The Grogans. Australské trio ve složení Quin Grunden (vokály), Angus Vasic (kytara) a Jordan Lewis (bicí) se u nás představilo úplně poprvé, a prostředí pražského Café V lese jim z mého pohledu velmi slušelo. Mix žánrů, od surfu, punku, blues či garage přilákal desítky fanoušků. Bylo vidět, že klukům je v Praze příjemně. Na pódiu popíjeli vychlazené pivo, Angus v průběhu večera mezi songy komunikoval s fanoušky, a stejně jako Maella se je pokusil přilákat blíže k pódiu. To se mu bohužel nepodařilo, a byla škoda, že si fanoušci drželi od kapely takový odstup. I přes ostych se v prvních řadách našli tací, kteří znali téměř všechny texty písní. Komunikace se za celou kapelu ujal právě Angus, zpěvák Quin od začátku působil velmi tajemně a kromě zpěvu toho moc nenamluvil. Nutno však podotknout, že pěvecký výkon předvedl velmi kvalitní, srovnatelný se studiovou verzí. Za zmínku v neposlední řadě stojí bubeník Jordan, který má velmi specifický styl hry. Místy působil až komicky, což však vůbec nebylo na škodu. Večer provázela především melancholická nálada, došlo ale i na živější songy, během kterých publikum intenzivně kývalo hlavou, a odvážlivci z prvních řad radostně poskakovali. Zazněly jak písně ze starší diskografie, tak úplná novinka v podobě Nowhere To Be. Největší ohlas u pražských fanoušků měly právě songy No SleepGot A GirlNo Thanks (I´m Going Surfing) a nejoblíbenější píseň z celé diskografie The GrogansLemon To My Lime.

 

Na závěr The Grogans pražskému publiku poděkovali za přízeň, a slíbili, že se k nám brzy vrátí. Doslova se k příští návštěvě nabízí venkovní prostory pod širým nebem, kam by žánrové zasazení kapely v podobě surfu/punku perfektně sedělo. Ať se však The Grogans příště objeví kdekoliv, je jisté, že u nás mají dveře otevřené. Bylo velmi příjemné vidět, kolik věrných fanoušků v Praze mají. Je dost možné, že jejich příští návštěva se odehraje ve větších prostorech, The Grogans totiž neustále rostou, a s nimi i počet posluchačů. Doufejme tedy, že i přes rostoucí popularitu stále zůstanou třemi přáteli, kterým hudba dělá radost.


GALERIE

Související obsah:

» Tranzistor přivádí do svých řad mladou muzikantku, Maellu   (Jitka Fialková, 02. 06. 2016)
» „Čím je člověk starší, tím víc má co říct“, tvrdí písničkářka Maella   (Jitka Fialková, 08. 06. 2016)
» Maella šokuje návštěvníky čínské restaurace   (Karel Souček, 29. 10. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Ikan Hyu: Skladby skládáme podle toho, která z nás má ještě volnou ruku
02.10.

Ikan Hyu: Skladby skládáme podle toho, která z nás má ještě volnou ruku

Rozhovor s charismatickým švácarským duem Ikan Hyu vznikl už na post-covidovém ročníku Rock for People s podtitulem...


V MC Sklep Spálené Poříčí předvedly své playlisty Století a Gallileo
02.10.

V MC Sklep Spálené Poříčí předvedly své playlisty Století a Gallileo

Středa 27. 9. 2023 se stala termínem k zopakování společného koncertu domažlické skupiny Století,...


Černý stíny se vymykají obvyklé tvorbě Xindla X
02.10.

Černý stíny se vymykají obvyklé tvorbě Xindla X

Křehká, poetická balada Černý stíny písničkáře Xindla X  původně vznikla jako elektronická skladba. „I...


Dave Matthews Band se vrací po 5 letech do Prahy s novým albem
02.10.

Dave Matthews Band se vrací po 5 letech do Prahy s novým albem

Dave Matthews Band, často označována jako DMB, je americká rocková skupina, která byla založena v Charlottesville ve Virginii...


Václav Neckář slaví osmdesátiny novou písní a kompilací hitů
01.10.

Václav Neckář slaví osmdesátiny novou písní a kompilací hitů

Osmdesáté narozeniny oslaví 23. října zpěvák Václav Neckář. Při této příležitosti vychází komplet...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru