Maella šokuje návštěvníky čínské restaurace

Tudu Tudu Tu je název nového singlu Maelly, zpěvačky s českými kořeny v současné době žijící převážně v Anglii, kde studovala hudbu. Jedná se o úvodní skladbu chystaného EP, kterou doplňuje poutavý a vtipný videoklip z dílny talentovaného režiséra Ruye Okamury.    

Píseň je o momentu, kdy se v člověku probudí myšlenka „něco mi říká, že už k sobě nepatříme" a rozhodne se být sám. Skladba je symbolem úlevy, kterou zpěvačka pociťovala v období života poznamenaného těžkými rozchody, nenaplněnými románky a klaustrofobickou atmosférou lockdownu. Je hymnou okamžiku, kdy se člověk ucítí být osvobozen a smutné pocity vystřídá vzrušující dojem příchodu nového. Alt-indie hudba s prvky country nabízí kovbojské kytary, pulzující basové linky syntezátoru a bicí s cowbellem. Za textem a hudbou stojí Maella. Singl vznikl v koprodukci s producentem Stevenem Ansellem z Blood Red Shoes.  „Tudu Tudu Tu jsem napsala během pandemie v Londýně ve sdíleném malém bytě s naprosto cizími lidmi. Sama izolovaná v malém pokojíčku. Večer jsem si dala sklenku vína a najednou jsem měla chuť psát bez přemýšlení, nechat myšlenky jen tak volně plout. Neměla jsem žádný plán ani záměr o povaze psané skladby. Text ze mě prostě spontánně vypadl. Ráno, když jsem si ho přečetla, uvědomila jsem si, že jsem ventilovala svou frustraci z nefunkčního vztahu, v němž jsem byla," popisuje vznik singlu Maella.  

Stylizovaný a choreograficky laděný videoklip zavede diváky do čínské restaurace, kde Maella performuje svou píseň. „Primární myšlenkou bylo vyzdvihnout Maellinu jedinečnost začínající pop-umělkyně. Maellu ovlivňuje mnoho hudebních směrů, ale současně vytváří svůj osobitý zvuk. Video prošlo pěti různými verzemi a přepisováním scénáře kvůli různým omezením. Finální podoba je inspirována mým dětstvím, kdy jsme já a můj přítel jako děti trávili spoustu času v čínské restauraci jeho rodičů. Stejně jako Maella míchá hudební vlivy ve svůj vlastní žánr, rozhodli jsme se v klipu pracovat s různými motivy. A tak jsme Maellu ztvárnili v asijském prostředí, kde byste ji nečekali, oblečenou do outfitů se západními prvky a udělali z ní doslova outsidera," popisuje video režisér Ruy Okamura.    

Alt-popový zvuk a hudba Maelly zaujala také zahraniční televizní stanice jako BBC Introducing London, kde získala slot jako featured artist na BBC. Její skladby je možné najít i ve filmech, např. Bábovky a v databázích pro reality show Tempation (US) a Global TV (CAN).
Foto: Beáta Máthé
GALERIE

Související obsah:

» Tranzistor přivádí do svých řad mladou muzikantku, Maellu   (Jitka Fialková, 02. 06. 2016)
» „Čím je člověk starší, tím víc má co říct“, tvrdí písničkářka Maella   (Jitka Fialková, 08. 06. 2016)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Dokument, megakoncerty, festivaly – Rybičky 48 slaví i letos
25.03.

Dokument, megakoncerty, festivaly – Rybičky 48 slaví i letos

RYBIČKY 48 – 20 LET ROCK’N’ROLLU, VY BUZNY je název celovečerního filmového dokumentu, který přináší...


Depeche Mode vydávají patnáctou studiovku Memento Mori
25.03.

Depeche Mode vydávají patnáctou studiovku Memento Mori

Čekání je u konce, Depeche Mode vydali své netrpělivě očekávané patnácté studiové album...


Moody Moon Noize vol. 4: Unikátní koncerty v kostelech i zbrusu nová jména
24.03.

Moody Moon Noize vol. 4: Unikátní koncerty v kostelech i zbrusu nová jména

Čtvrtý ročník butikového festivalu Moody Moon Noize proběhne na konci srpna v severočeském Chomutově. Pořadatelé...


TŘI SESTRY SE VRACEJÍ DO BRANÍKA!
24.03.

TŘI SESTRY SE VRACEJÍ DO BRANÍKA!

Skupina Tři sestry ve středu odstartovala svoji 38. sezónu vyprodaným pražským koncertem v pražském Paláci Akropolis....


Po čtyřech letech se písničkářka Lauren Ruth Ward vrací do Prahy
24.03.

Po čtyřech letech se písničkářka Lauren Ruth Ward vrací do Prahy

Jako o spojení Janis Joplin, Florence Welch a Courtney Barnett mluví hudební kritika o americké multitalentované...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
LP XXIII
08.03.

LP XXIII

» Koller David

Necelých osm let po předchozí desce ČeskosLOVEnsko přichází David Koller s...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru