Temní rockeři The 69 Eyes a mladičtí duchové Mister Misery strašili v Praze

Finští gotici The 69 Eyes poprvé po pandemii navštívili Prahu, aby představili nové písně z očekávaného nového alba a vzbudili alespoň trochu radosti v temných duších svých fanoušků. V Rock Café se jich na koncert už čtyřiatřicetileté kapely sešla slušná kopa. Ještě víc ale zaujala předkapela.

Mister Misery jsou čtyřčlenná kapela ze švédského Stockholmu, která se se svým horror metalem začala vepisovat do povědomí undergroundové scény už s prvním albem Unalive v roce 2019. Když ho o rok později přijeli představit do Prahy, velký zájem tehdy nevzbudili. S následujícím A Brighter Side Of Death se zastavili loni na Masters of Rock, kde se jim zřejmě podařilo získat poměrně početnou fanbase – v Rock Café je totiž čekal pěkně plný sál dychtivých fanoušků, kteří namačkaní na podium kapelu hlasitě povzbuzovali.

‘Neživí‘ metalisté představili svým novým Ghosts (fanouškům Mister Misery) hlavně novější z obou alb – zazněla chorálová We Don’t Belong, Buried, Mister Hyde nebo Ballad of the Headless Horseman na motivy známého příběhu o bezhlavém jezdci z městečka Sleepy Hollow. Z prvního Unalive si cestu do setlistu našla ikonická My Ghost a zpěvná hymna Rebels Calling. Nechyběl ani samostatný singl Strangeland. Muziku upíří hoši servírovali se vší parádou – tedy v kostýmech, ve strašidelných pózách, se stylovými hororovými rekvizitami a rudě nasvícenými bubny.

Kapela s publikem komunikovala více než na minulém pražském koncertě a fanoušci jí snahu opláceli. Zájem o potřesení rukou nebo chycení trsátka byl opravdu velký a po koncertu se Mister Misery dokonce dostalo větší pozornosti než headlinerům. Na focení s pózujícími ghúly se po skončení akce čekala slušná frontička.

Ani The 69 Eyes ale nepřišli zkrátka. ‘Goth’n’rolloví‘ mazáci se vytasili se skromnější pódiovou prezentací než jejich předchůdci, kladné ohlasy ale vzbuzovali i tak. Přesto byl jejich set trochu utahaný a po chvíli se všechny songy slily v jeden celek bez zvláštního náboje či energie. Sál se sice slušně zaplnil, během jejich setu ale spousta posluchačů proudila z místnosti dovnitř a ven a na hudbu kapely nijak zvlášť nereagovala.

The 69 Eyes zahráli staré hity Brandon Lee, Gothic Girl, Feel Berlin, Lost Boys, Never Say Die či Dance d’Amour, ale i něco málo z nejnovějšího alba West End, především Two Horns Up. Zazněl i cover na hit od Boycott Gotta Rock a hlavně dva nové songy z připravované desky Death of Darkness – první nazvaný příhodně Death of Darkness a také Drive.

Černá srdce gotických fanoušků odcházela z koncertu zjevně uspokojena. Dravost a kreativita mladé krve však tentokrát převážila nad zkušeností a moudrostí veteránů a Mister Misery tak vycházejí jako jasní vítězové večera. My jim věštíme skvělou budoucnost.

Související obsah:

» The 69 Eyes lákají na novou desku druhým klipem Dolce Vita   (Karel Souček, 12. 04. 2016)
» Známe první kapely na festivalech Masters Of Rock a Metalfest   (David Malý, 25. 11. 2012)
» Alice Cooper ozdobí pátý ročník Metalfestu   (Karel Souček, 15. 04. 2014)
» Léto je v plném proudu. Ještě nevíte, na který festival se vydat?   (David Malý, 18. 06. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Judas Priest se vrací do České Republiky
05.06.

Judas Priest se vrací do České Republiky

Dorazí se svou „Metal Masters 2024" tour do pražské O2 Arény 29. března 2024 a potěší tak své...


Italské operní trio Il Volo bude mít v Čechách premiéru
05.06.

Italské operní trio Il Volo bude mít v Čechách premiéru

Mezinárodně uznávaná hudební skupina Il Volo si konečně naplánovala zastávku v Čechách. Její první pražský koncert...


Jeleni oslaví narozeniny novou deskou a koncertem v O2 areně
04.06.

Jeleni oslaví narozeniny novou deskou a koncertem v O2 areně

Vygradovaná, melodická, silně emotivní, Takový je nový singl kapely Jelen s názvem Touha a pláč, jehož vyznění...


Mötley Crüe po čtrnácti letech zněli Prahou. Fanoušky vzali na cestu časem
04.06.

Mötley Crüe po čtrnácti letech zněli Prahou. Fanoušky vzali na cestu časem

Legendy amerického glam metalu Mötley Crüe se poprvé od roku 2009 vrátili do Česka v rámci...


Kosheen roztančili Riegrovy sady v Praze
04.06.

Kosheen roztančili Riegrovy sady v Praze

Britská skupina Kosheen se letos opět vydala na turné a jeho začátek byl naplánován na 3.6. v Praze. Letní scéna...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Bazilišek
31.05.

Bazilišek

» Divokej Bill

Čekání na nové album Divokýho Billa je u konce. Na den přesně po šesti...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru