Temní rockeři The 69 Eyes a mladičtí duchové Mister Misery strašili v Praze

Finští gotici The 69 Eyes poprvé po pandemii navštívili Prahu, aby představili nové písně z očekávaného nového alba a vzbudili alespoň trochu radosti v temných duších svých fanoušků. V Rock Café se jich na koncert už čtyřiatřicetileté kapely sešla slušná kopa. Ještě víc ale zaujala předkapela.

Mister Misery jsou čtyřčlenná kapela ze švédského Stockholmu, která se se svým horror metalem začala vepisovat do povědomí undergroundové scény už s prvním albem Unalive v roce 2019. Když ho o rok později přijeli představit do Prahy, velký zájem tehdy nevzbudili. S následujícím A Brighter Side Of Death se zastavili loni na Masters of Rock, kde se jim zřejmě podařilo získat poměrně početnou fanbase – v Rock Café je totiž čekal pěkně plný sál dychtivých fanoušků, kteří namačkaní na podium kapelu hlasitě povzbuzovali.

‘Neživí‘ metalisté představili svým novým Ghosts (fanouškům Mister Misery) hlavně novější z obou alb – zazněla chorálová We Don’t Belong, Buried, Mister Hyde nebo Ballad of the Headless Horseman na motivy známého příběhu o bezhlavém jezdci z městečka Sleepy Hollow. Z prvního Unalive si cestu do setlistu našla ikonická My Ghost a zpěvná hymna Rebels Calling. Nechyběl ani samostatný singl Strangeland. Muziku upíří hoši servírovali se vší parádou – tedy v kostýmech, ve strašidelných pózách, se stylovými hororovými rekvizitami a rudě nasvícenými bubny.

Kapela s publikem komunikovala více než na minulém pražském koncertě a fanoušci jí snahu opláceli. Zájem o potřesení rukou nebo chycení trsátka byl opravdu velký a po koncertu se Mister Misery dokonce dostalo větší pozornosti než headlinerům. Na focení s pózujícími ghúly se po skončení akce čekala slušná frontička.

Ani The 69 Eyes ale nepřišli zkrátka. ‘Goth’n’rolloví‘ mazáci se vytasili se skromnější pódiovou prezentací než jejich předchůdci, kladné ohlasy ale vzbuzovali i tak. Přesto byl jejich set trochu utahaný a po chvíli se všechny songy slily v jeden celek bez zvláštního náboje či energie. Sál se sice slušně zaplnil, během jejich setu ale spousta posluchačů proudila z místnosti dovnitř a ven a na hudbu kapely nijak zvlášť nereagovala.

The 69 Eyes zahráli staré hity Brandon Lee, Gothic Girl, Feel Berlin, Lost Boys, Never Say Die či Dance d’Amour, ale i něco málo z nejnovějšího alba West End, především Two Horns Up. Zazněl i cover na hit od Boycott Gotta Rock a hlavně dva nové songy z připravované desky Death of Darkness – první nazvaný příhodně Death of Darkness a také Drive.

Černá srdce gotických fanoušků odcházela z koncertu zjevně uspokojena. Dravost a kreativita mladé krve však tentokrát převážila nad zkušeností a moudrostí veteránů a Mister Misery tak vycházejí jako jasní vítězové večera. My jim věštíme skvělou budoucnost.

Související obsah:

» The 69 Eyes lákají na novou desku druhým klipem Dolce Vita   (Karel Souček, 12. 04. 2016)
» Známe první kapely na festivalech Masters Of Rock a Metalfest   (David Malý, 25. 11. 2012)
» Alice Cooper ozdobí pátý ročník Metalfestu   (Karel Souček, 15. 04. 2014)
» Léto je v plném proudu. Ještě nevíte, na který festival se vydat?   (David Malý, 18. 06. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Pocit viny předznamenává nové album kapely Škwor
24.09.

Pocit viny předznamenává nové album kapely Škwor

Nové, v pořadí již jedenácté řadové album kapely Škwor s názvem Sobě věrnej vyjde již 9. října....


Rybičky 48 se na Oldschool Tour vrátí ke svým kořenům
23.09.

Rybičky 48 se na Oldschool Tour vrátí ke svým kořenům

Na dlouhou dobu naposledy se Rybičky 48 vracejí z velkých hal do bezprostřední atmosféry klubů a kulturních domů....


Roztančená Judit Pecháček (Bárdos) zve na Bestiální kusy tour
23.09.

Roztančená Judit Pecháček (Bárdos) zve na Bestiální kusy tour

Na koncertech Vypsané fixy se hodně tančí. A často stejně zběsile, jako to předvádí Judit Pecháček (Bárdos)...


5SOS zpátky v Praze!
23.09.

5SOS zpátky v Praze!

Australská skupina 5 Seconds of Summer se navrací i tento rok do Prahy a to již 12.10., kde vystoupí v Sportovní hale Fortuna. Tahle...


Novinku art-bluesových The BladderStones doprovází působivý videoklip
22.09.

Novinku art-bluesových The BladderStones doprovází působivý videoklip

Nad osudem jedince žijícího mimo systém a společenské standardy se pozastavuje art-bluesové trio The Bladderstones...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru