Špička české country si dá dostaveníčko v Lucerně

Nejvýznamnější představitelé tuzemské country a trampské hudby vystoupí na jednom koncertě, ze kterého vznikne DVD a pořad pro televizi. Druhý ročník festivalu Dvorana Country se koná 6. dubna ve Velkém sále pražské Lucerny. Na pódiu se od 16 hodin vystřídají mimo jiné Robert Křesťan a Druhá tráva, Pavel Bobek, Honza Vyčítal s Greenhorns, Wabi Daněk, Žalman a spol, Vojta Kiďák Tomáško, Pacifik s Tony Linhartem nebo Cop.

„Lucerna ve mně vyvolává odjakživa lehké chvění. Pro trampy či rockery to byl vždy vrchol. V tom sále je totiž cítit historie i genius loci. Velký prostor vám nic neodpustí a má zvláštní akustiku. Někdy s nadsázkou říkám, že se tam zvuk o ty balkony tak tříští, že se na pódium vrací o dvě sekundy později a o půl tónu níž. Přesto je zážitek tam být," zdůrazňuje Wabi Daněk.
Ten se na kolegy z branže velice těší. „Zase uvidím muzikanty, které jsem nějakou dobu nepotkal. Prohodíme spolu pár slov a užijeme si to stejně jako posluchači," dodává zpěvák.

Dvorana bude tentokrát ojedinělá tím, že všechna vystoupení budou zaznamenána na DVD, jehož režie se ujme Radan Dolejš. „Pro další generace tak zůstane záznam interpretů, kteří se stali už za svého života legendami," říká jeden z promotérů David Němeček. Vstupenky jsou k dostání v sítích Ticketportal, Ticketpro a na recepci Country rádia.

GALERIE

Související obsah:

» Přítel, který vás nenechá ve štychu   (Karel Souček, 28. 11. 2012)
» Pavlu Bobkovi vychází poprvé na CD kolekce původních singlů   (Petr Škrabánek, 09. 11. 2012)
» Víc nehledám   (Karel Souček, 26. 11. 2012)
» Wabi Daněk šturmuje s Ďáblovým stádem na Siouxy   (Joe Stramr, 03. 12. 2012)
» Ďáblovo stádo výrazně omladilo staré trampské hity   (Karel Souček, 12. 11. 2012)
» Wabi Daněk   (Karel Souček, 13. 11. 2012)
» Druhá tráva   (Karel Souček, 23. 11. 2012)
» Druhá tráva prosí fanoušky o pomoc   (Karel Souček, 23. 03. 2013)
» Druhá tráva připomíná svůj velký koncert v Telči   (Karel Souček, 23. 11. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
The Halo Effect: Úspěšnou scénu v Göteborgu tvořila mládežnická centra
07.03.

The Halo Effect: Úspěšnou scénu v Göteborgu tvořila mládežnická centra

Na festivalu Brutal Assault jsem si popovídal se zásadními švédskými hudebníky Niclasem Engelinem a Peterem Iwersem,...


OneRepublic se představí fanouškům na pražském letišti Letňany
07.03.

OneRepublic se představí fanouškům na pražském letišti Letňany

OneRepublic se 27. června vrací do ČR. Necelý rok po vyprodaném koncertu v O2 areně, se tentokrát kapela představí...


Jason Derulo přivezl do pražská O2 arény neskutečnou show
06.03.

Jason Derulo přivezl do pražská O2 arény neskutečnou show

V pondělí 2. března 2026 se potvrdilo, že Jason Derulo není jen autorem hitů, ale také výrazným showmanem. Jeho...


Vstupenky na koncert WYFE vyhrávají Martin a Jonáš
06.03.

Vstupenky na koncert WYFE vyhrávají Martin a Jonáš

Kapela WIFE, s níž jsme nedávno přinesli rozhovor, pokřtí své album Perfectly Ordinary 12. března v pražské...


Švédská deathmetalová mašina Lik v Praze i Brně
06.03.

Švédská deathmetalová mašina Lik v Praze i Brně

Brněnský klub Kabinet Múz a pražský sál Modrá Vopice bude na začátku dubna hostit večer zasvěcený syrovému...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Krushers of the World
18.02.

Krushers of the World

» Kreator

Krushers of the World je název šestnáctého studiového alba německé...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta