Přítel, který vás nenechá ve štychu

Recenze alba : Víc nehledám

Interpret: Bobek Pavel
Celkový čas: 00:44:05
Vydavatel: Universal
Rok vydání: 2010
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD

Snad každý interpret má sen nazpívat coververze svého oblíbeného autora. Jen málokdo se o to ale pokusí a jen výjimečně se podaří natočit kvalitní desku. Buď je moc pokorná a překypuje úctou nebo naopak ve snaze odlišit se za každou cenu nemá s originálem moc společného. Pavlu Bobkovi to vyšlo, album Víc nehledám je minimálně příjemné.Pavel Bobek, zpěvák s nezaměnitelným hlasem, natočil coververze legendárního Johnnyho Cashe. Jeho písně zná od 50. let minulého století a v roce 1978 s ním dokonce vystoupil na pódiu amerického velvyslanectví v Praze, kde si společně vystřihli písničku Will The Circle Be Unbroken.

Na desce si zahráli Cashovi spolupracovníci

Deska je zajímavá už jen svým vznikem. V legendárním nashvillském studiu Quad jej totiž nahrávali přední američtí muzikanti, kteří kromě Cashe v minulosti spolupracovali nebo nyní spolupracují s hudebními veličinami jakými jsou Sting, Norah Jones, Mark Knopfler nebo Bob Dylan. Navíc ale producent alba Luboš Malina přizval k nahrávání i známé české bluegrassové a country muzikanty, mimo svých spoluhráčů z Druhé trávy také Rudolfa Křesťana, Míšu Leichta, Wabiho Daňka nebo Pavlínu Jíšovou.

Právě oni se postarali o to, že nahrávka nezní monotónně. Pavel Bobek zpívá příjemně civilně, ale sugestivnosti a naléhavosti Cashova zpěvu samozřejmě nedosahuje. Proto mu velkou měrou pomohli právě hosté. Bobkův vokál se výborně doplňuje s temperamentnějším zpěvem Pavlíny Jíšové (Dokud budu žít, To já nejsem, Pohádka o dívce snů) nebo syrovějším, chraplavým vokálem Roberta Křesťana (Desperát, Dívka ze severu, Tenhle splín, Nedělní ráno).

Většinu ze čtrnácti skladeb lze zařadit do škatulky country, ale nechybí ani přesahy do popu (Desperát, Dívka ze severu) nebo rock´n´rollu (Velká řeka). Dominuje střední tempo, příjemné zpestření pak přinášejí energické, temperamentnější písničky To já nejsem, Velká řeka, Tenhle splín nebo Nedělní ráno.

Čeští muzikanti v ničem nezaostávají

Američtí muzikanti mají tuto hudbu v krvi, avšak nejen technikou, nýbrž i nasazením a citem za nimi čeští hudebníci nezaostávají. Výborný je kytarista a banjista Luboš Malina, hráč na tamburínu David Lanštof nebo trumpetista Miroslav Hloubal.

Hlavní postavou je však Pavel Bobek. Jeho hlas působí uklidňujícím dojmem, připomíná dobrého přítele, který vás nenechá nikdy ve štychu. Vyrovnaně a věcně, s velkou pokorou k Johnnymu Cashovi tak vypráví příběhy smutné, veselé i dojemné. O lásce, touze jít dál, věrnosti i samotě. A samozřejmě nechybějí ani příběhy z Divokého západu.

Deska Víc nehledám je určena především milovníkům americké country, ale může oslovit i vyznavače jiných hudebních stylů. Takový spolehlivý kamarád do nepohody.

DISKOGRAFIE

GALERIE

Související obsah:

» Pavlu Bobkovi vychází poprvé na CD kolekce původních singlů   (Petr Škrabánek, 09. 11. 2012)
» Víc nehledám   (Karel Souček, 26. 11. 2012)
» Bobek Pavel   (Jiří Klecan, 10. 11. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Pocit viny předznamenává nové album kapely Škwor
24.09.

Pocit viny předznamenává nové album kapely Škwor

Nové, v pořadí již jedenácté řadové album kapely Škwor s názvem Sobě věrnej vyjde již 9. října....


Rybičky 48 se na Oldschool Tour vrátí ke svým kořenům
23.09.

Rybičky 48 se na Oldschool Tour vrátí ke svým kořenům

Na dlouhou dobu naposledy se Rybičky 48 vracejí z velkých hal do bezprostřední atmosféry klubů a kulturních domů....


Roztančená Judit Pecháček (Bárdos) zve na Bestiální kusy tour
23.09.

Roztančená Judit Pecháček (Bárdos) zve na Bestiální kusy tour

Na koncertech Vypsané fixy se hodně tančí. A často stejně zběsile, jako to předvádí Judit Pecháček (Bárdos)...


5SOS zpátky v Praze!
23.09.

5SOS zpátky v Praze!

Australská skupina 5 Seconds of Summer se navrací i tento rok do Prahy a to již 12.10., kde vystoupí v Sportovní hale Fortuna. Tahle...


Novinku art-bluesových The BladderStones doprovází působivý videoklip
22.09.

Novinku art-bluesových The BladderStones doprovází působivý videoklip

Nad osudem jedince žijícího mimo systém a společenské standardy se pozastavuje art-bluesové trio The Bladderstones...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru