Přítel, který vás nenechá ve štychu

Recenze alba : Víc nehledám

Interpret: Bobek Pavel
Celkový čas: 00:44:05
Vydavatel: Universal
Rok vydání: 2010
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD

Snad každý interpret má sen nazpívat coververze svého oblíbeného autora. Jen málokdo se o to ale pokusí a jen výjimečně se podaří natočit kvalitní desku. Buď je moc pokorná a překypuje úctou nebo naopak ve snaze odlišit se za každou cenu nemá s originálem moc společného. Pavlu Bobkovi to vyšlo, album Víc nehledám je minimálně příjemné.Pavel Bobek, zpěvák s nezaměnitelným hlasem, natočil coververze legendárního Johnnyho Cashe. Jeho písně zná od 50. let minulého století a v roce 1978 s ním dokonce vystoupil na pódiu amerického velvyslanectví v Praze, kde si společně vystřihli písničku Will The Circle Be Unbroken.

Na desce si zahráli Cashovi spolupracovníci

Deska je zajímavá už jen svým vznikem. V legendárním nashvillském studiu Quad jej totiž nahrávali přední američtí muzikanti, kteří kromě Cashe v minulosti spolupracovali nebo nyní spolupracují s hudebními veličinami jakými jsou Sting, Norah Jones, Mark Knopfler nebo Bob Dylan. Navíc ale producent alba Luboš Malina přizval k nahrávání i známé české bluegrassové a country muzikanty, mimo svých spoluhráčů z Druhé trávy také Rudolfa Křesťana, Míšu Leichta, Wabiho Daňka nebo Pavlínu Jíšovou.

Právě oni se postarali o to, že nahrávka nezní monotónně. Pavel Bobek zpívá příjemně civilně, ale sugestivnosti a naléhavosti Cashova zpěvu samozřejmě nedosahuje. Proto mu velkou měrou pomohli právě hosté. Bobkův vokál se výborně doplňuje s temperamentnějším zpěvem Pavlíny Jíšové (Dokud budu žít, To já nejsem, Pohádka o dívce snů) nebo syrovějším, chraplavým vokálem Roberta Křesťana (Desperát, Dívka ze severu, Tenhle splín, Nedělní ráno).

Většinu ze čtrnácti skladeb lze zařadit do škatulky country, ale nechybí ani přesahy do popu (Desperát, Dívka ze severu) nebo rock´n´rollu (Velká řeka). Dominuje střední tempo, příjemné zpestření pak přinášejí energické, temperamentnější písničky To já nejsem, Velká řeka, Tenhle splín nebo Nedělní ráno.

Čeští muzikanti v ničem nezaostávají

Američtí muzikanti mají tuto hudbu v krvi, avšak nejen technikou, nýbrž i nasazením a citem za nimi čeští hudebníci nezaostávají. Výborný je kytarista a banjista Luboš Malina, hráč na tamburínu David Lanštof nebo trumpetista Miroslav Hloubal.

Hlavní postavou je však Pavel Bobek. Jeho hlas působí uklidňujícím dojmem, připomíná dobrého přítele, který vás nenechá nikdy ve štychu. Vyrovnaně a věcně, s velkou pokorou k Johnnymu Cashovi tak vypráví příběhy smutné, veselé i dojemné. O lásce, touze jít dál, věrnosti i samotě. A samozřejmě nechybějí ani příběhy z Divokého západu.

Deska Víc nehledám je určena především milovníkům americké country, ale může oslovit i vyznavače jiných hudebních stylů. Takový spolehlivý kamarád do nepohody.

DISKOGRAFIE

GALERIE

Související obsah:

» Pavlu Bobkovi vychází poprvé na CD kolekce původních singlů   (Petr Škrabánek, 09. 11. 2012)
» Víc nehledám   (Karel Souček, 26. 11. 2012)
» Bobek Pavel   (Jiří Klecan, 10. 11. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Na nové album si fanoušci Poletíme? museli počkat šest let
19.06.

Na nové album si fanoušci Poletíme? museli počkat šest let

Šest let čekali fanoušci kapely Poletíme? na nové album. Na desku Chce to hit! nyní osmičlenná banda okolo výtvarníka...


The Offspring chystají na říjen nové album
19.06.

The Offspring chystají na říjen nové album

Minulý čtvrtek uchvátili američtí The Offspring festival Rock for People svým divokým koncertem. Fanoušci těchto punk...


Kapela MIRAI zahájila sérii Summer Festů v Riegrových sadech
19.06.

Kapela MIRAI zahájila sérii Summer Festů v Riegrových sadech

Oblíbená kapela MIRAI má za sebou první zastávku z dlouhé série vlastních festivalů. Velkolepý program...


The Offspring na Rock for People opět vsadili na nostalgii a dali vzpomenout na 90. léta
18.06.

The Offspring na Rock for People opět vsadili na nostalgii a dali vzpomenout na 90. léta

Kultovní kalifornská pop-punková skupina The Offspring si znovu po osmi letech našla cestu na Rock for People. Jejich letošní...


Druhému dni Rock for People dominovaly mimo jiné výroční koncerty
18.06.

Druhému dni Rock for People dominovaly mimo jiné výroční koncerty

Můj program byl během druhého dne festivalu Rock for People trochu volnější, ale zároveň jsem byl svědkem hned...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Sobě věrnej
17.06.

Sobě věrnej

» Škwor

Po desáté jubilejní desce Tváře smutnejch hrdinů, kterou kapela...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru