Sofian Medjmedj nečekaně natočil novou desku Portimão

Jeden z nejvýraznějších mladých tváří české hudební scény, zpěvák a songwriter Sofian Medjmedj, po třech uvedených singlech Backstage, Mona Lisa a Issues překvapuje celým albem, které nazval podle portugalského města Portimão. Novinku provází také jednotná vizuální podoba, která vznikla v týmu Butterfly Kids, vzbuzující pocit přímořské lehkosti. Portimão je už nyní k dispozici na všech streamovacích platformách.   Své poslední album PROJECT|23 představil Sofian Medjmedj na konci loňského roku, nyní přichází s dalším hudebním počinem. Sofian se na desce objevuje v jiné své poloze a nabízí zcela nový sound. I přes to, že některá témata jsou vážnějšího charakteru, má deska odlehčenou atmosféru. „Podařilo se nám udělat zvukově konzistentní album, který udává jasný směr, ale zároveň je dost pestré, jak hudebně, tak tematicky. Nový fresh zvuk, kterým se deska ubírá, nebyl vůbec původní záměr, ale vyplynul přirozeně při tvorbě. Není ovšem příliš daleko od předchozích nahrávek," říká producent a kytarista David Kandler. O mix a mastering se postaral vyhledávaný sound engineer z labelu MikeRoft David Kopecký.   

Deska Portimão vznikla během soustředění Sofiana Medjmedj, Reginalda a Davida Kandlera. „Album jsme natočili naprosto nenásilně, přirozeně, neplánovaně. Bylo to to nejlepší tvoření tracků, co jsem kdy zažil. Jen já, Regi, Dejv, muzika a top vibe. Jsem pyšnej na to, jakej sound se nám povedl vytvořit,” říká k neplánované desce Sofian Medjmedj. Obsahuje celkem osm skladeb včetně již vydaných tracků – Backstage, který jako jediný vznikl ještě před soustředěním v šatně před koncertem v Děčíně, Mona Lisa, jenž se od vydání drží v TOP20 na Spotify a nasbírala více než 1mil. streamů a Issues. „Baví mě, že Portimão vzniklo za tak krátkou dobu a bez jakýhokoliv očekávání nebo tlaku. Prostě jsme odjeli s kámošema dělat songy a vznikla z toho celá deska. Takhle jsme to vždycky chtěli dělat," dodává producent Reginald.  Tým Butterfly Kids vytvořil jednotnou vizuální linku, která celé album provází. Letní vibe a odlehčenou atmosféru dokreslují také videoklipy, které byly natočené ve Francii a na Sicílii, kde vznikl i samotný cover a klip ke stejnojmennému singlu Portimão. „Vůbec poprvé jsme upustili od předešlého příběhového stylu k více lifestylovému pojetí. Nechali jsme se unášet emocemi a pocity při cestování po Evropě, kde celkový vizuál k desce vznikal. Jen jsme navázali na workflow, kterou kluci při tvoření desky nastavili," popisuje Nicolas Ullmann za Butterfly Kids. Cover představuje všechny tři autory společně ve studiu postaveném na útesu u moře jako odkaz na vznik desky na zmiňovaném soustředění.   

Přesně rok poté, co Sofian Medjmedj vyprodal dvakrát přažský klub Roxy, vystoupí ve Foru Karlín, kdy pokoří další koncertní metu.
Foto: Mojmír Ševčík
GALERIE

Související obsah:

» SOFIAN MEDJMEDJ V PLZNI: MALÁ SHOW S VELKOU ATMOSFÉROU   (Monika Jetelová, 06. 11. 2022)
» Sofian Medjmedj v Brně: vysněná Fléda   (Redakce, 18. 03. 2023)
» Sofian Medjmedj debutuje singlem Čekám na zázrak   (Karel Souček, 24. 10. 2018)
» Sofian Medjmedj vydává druhé album PROJECT 23   (Karel Souček, 22. 10. 2023)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze
15.06.

Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze

Australská indie folk country kapela Sons of the East znovu zavítala do Prahy, kde pro své fanoušky vystoupila ve středu...


Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla
14.06.

Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla

Jen pár týdnů po vydání úspěšného songu TU TU TU přichází zpěvák Jan Bendig s další novinkou. Ve skladbě...


Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People
14.06.

Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People

Necelých 24 hodin od zveřejnění nového songu Vlny, který vznikl jako titulní píseň ke stejnojmennému filmu Jiřího...


Keltové z Bostonu nám zahráli punk
14.06.

Keltové z Bostonu nám zahráli punk

Pražskou Lucernou zněl divoký zvuk keltského punku od bandy z Bostonu. Minulý víkend jste mohli být součástí...


Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky
13.06.

Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky

Křehká, jemná, melancholická. Taková je píseň Die Bäume – Stromy, která, stejně jako všechny předešlé...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Je všechno dobrý? Je to složitější.
13.06.

Je všechno dobrý? Je to složitější.

» Kieslowski Marie

Sólové debutové album "Je všechno dobrý?” v digitální podobě...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru