Sofian Medjmedj v Brně: vysněná Fléda

Ve čtvrtek 16. 3. do brněnského klubu Fléda zavítal český hudebník Sofian Medjmedj. Ten už několik týdnů dopředu sliboval na svých sociálních sítích fanouškům naprostý hell. A své slovo také dodržel.

 Klub otevřel dveře fanouškům už v sedm, samotná show začínala až v devět. Od půl osmé probíhal tzv. warm up v podání DJ, který čekajícímu publiku pouštěl zremixované písně. Těsně před devátou se na plátně objevil odpočet a fanoušci spolu s ním odpočítávali, kdy dorazí Sofian.

 Tři! Dva! Jedna! Padla devátá a na stage se jako první objevuje bubeník s kytaristou a po skandování a křiku fanoušků už i samotný Sofian. Nastává ohlušující uvítací vřískot a celá show začíná. Byla odstartována písní Až moc high, při které publikum ukázalo, že přišlo nabité energií a připravené ukázat Sofianovi, jak dobře jeho hudbu znají a mají rádi.

 Následovala píseň Čekám na zázrak a Sofianův nejnovější track Vice City, který vydal letos v únoru a jehož videoklip natáčel právě v Brně. Ačkoliv se jedná o pouze měsíc starou píseň, fanoušci i přesto znali její text a zpívali ho spolu s ním.

 

 

Po písni Tlak si Sofian k sobě na stage přizval prvního hosta, kterým byl ATMO. Společně pak zazpívali song Dokud nás smrt nerozdělí a Sofian po písni promluvil i k publiku se slovy mířenými na ATMA: „Chtěl jsem ti jenom poděkovat za to, že jsi mi věřil. Je to pro mě veliká čest sdílet s ním tady ten moment. Chtěl bych ti za to poděkovat." Následovala jejich další společná píseň Ty a já, při které crowd začal do rytmu skákat spolu s oba interprety.


ATMO ho pak na stage opouští, ale Sofian na ní nezůstává dlouho sám, protože během Nic neříkám za ním vybíhá Reginald, spolu s kterým odzpívají ještě i doubledate. Během jejich zpěvu všichni skáčou, mávají rukama a spolu s nimi zpívají texty obou písní.

 Pak zůstává Medjmedj na stage znovu sám a bere do ruky akustickou kytaru, kterou se doprovází k písni prej bude líp. Z publika několik lidí rozsvěcuje světla na svých telefonech a dodávají tak písni krásnou atmosféru pomalé serenády, kterou tenhle song je.

 Kde takzvaně začít?" Promlouvá Sofian znovu ke svému publiku. „(…) Doufám, že naše koncerty pro vás budou místem, kam se budete rádi vracet, kde zapomenete na všechny problémy a kde budete jenom plout s ostatníma lidma s tímhletím proudem. A hlavně, nechť na každém mém koncertu proudí láska!" Přičemž oznamuje další píseň, kterou byla P.S. z alba „19" a po ní následovala další z jeho pomalejších 21:00, při které tentokrát světlo rozsvítil každý a vzniklo tak „nebe plné hvězd", odpovídající textu písně. Sofian posléze stage i s kapelou opouští.

 Fanoušci nemuseli ale nijak dlouho čekat. Za chvíli byl Medjmedj i s kapelou zpátky a zazpívali Zpověď a Faded, obě také z alba „19". Další písní z tohoto alba, kterou jsme mohli během večera slyšet a která následovala, byla Poslední cigáro, při které si na její zpěv Sofian příležitostně jednu cigaretu opravdu tematicky zapálil. I tady bylo vidět, že píseň je mezi fanoušky velice oblíbená, jelikož se Flédou nenesl jen Sofianův zpěv, ale i ten jejich.

 Po relativně klidnějším úseku začaly hrát první tóny písně Cola Havana a celý crowd zešílel. Všichni tančili, mávali, křičeli a vřeštěli. Píseň všechny opravdu rozpumpovala a jejich energie pulzovala celým sálem Flédy. Dokonce během ní Sofian i pocákal vodou část publika. „Sorry za tu vodu, ale nechal jsem se unést, protože Brno, nejlepší crowd, co jsme za poslední dobu měli! Takže jste si zasloužili takzvaně vodou přes ksicht (smích)."

 Pro následující píseň si na stage Sofian znovu přizval Reginalda i ATMA. Společně všichni tři zazpívali okay. ATMO stage posléze opouští, Reginald ale zůstává a následuje track Easy Easy, při které publikum znovu tančilo a zpívalo spolu se zpěváky.

 Je známo, že na Sofianovi show kolikrát fanoušci jezdí z různých koutů Česka. Nebylo tomu jinak i v Brně, kdy za ním přijel někdo až z Prahy. „Zdravíme z Prahy! Baby! Obrovskej bordel pro Pražáky! Ale obrovskej bordel ještě větší pro Brňáky!" Jak řekl, tak publikum udělalo a bordel opravdu nastal. Pokračoval i během písně TV Shows, což je Medjmedjův úplně první singl, který nazpíval spolu s Benem Cristovaem.

 Znovu pak nastala menší pauza, kdy kapela odešla z podia spolu se Sofianem. Netrvalo to ani tentokrát moc dlouho a byli zpět. A ne sami. Sofiana tentokrát doprovázel ke společné písni Prázdno jeho další host Stein27. Po jeho odchodu Medjmedj svému publiku dopřál píseň Pryč, po jejímž dozpívání znovu opustil spolu s kapelou stage.

 

Crowd křičel a vískal. Všichni skandovali Sofianovo jméno a domáhali se přídavku. Ten jim byl dopřán v podobě písně VMBR, kterou si společně všichni zazpívali a fanoušci si užívali posledních chvilek celého koncertu.

 Poslední tóny a Sofian se i s kapelou uklání celé Flédě, děkují a jsou fuč. Znovu svým fanouškům dopřáli další velice povedenou show, na kterou mnozí jistě budou ještě dlouho vzpomínat. Zpěváka spolu s kapelou vyprovázel potlesk a výskot, který se ozýval celým sálem. Nakonec zhasla světla a Medjmedj si tak na konto mohl připsat další velice zdařilý koncert.

úvodní foto Lukáš Matoušek

text Rebeca Navrátilová

 

 

 

 


 


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Legendární Bryan Adams se vrací do České republiky
29.11.

Legendární Bryan Adams se vrací do České republiky

Zpěvák Bryan Adams se vrací do Prahy představit své nové album „So Happy It Hurts" v rámci stejnojmenné...


Isaac Anderson se vrací (letos již podruhé) do Prahy
28.11.

Isaac Anderson se vrací (letos již podruhé) do Prahy

Britský zpěvák Isaac Anderson se vrací letos již podruhé do Prahy. Naposledy u nás vystupoval v lednu a tentokrát...


Láska vydává druhé album, pokřtí ho v Malostranské Besedě
28.11.

Láska vydává druhé album, pokřtí ho v Malostranské Besedě

Písničkář Láska (Václav Vaňura) vydává nové, v pořadí druhé album. Nese lakonický název Druhá a...


Hozier vystoupí ve Sportovní hale Fortuna
28.11.

Hozier vystoupí ve Sportovní hale Fortuna

Hozier je irský hudebník a zpěvák. V roce 2013 debutoval se svým EP Take Me to Church, které obsahovalo stejnojmenný...


NO NAME vyrazí s novým albem na česko-slovenské turné
28.11.

NO NAME vyrazí s novým albem na česko-slovenské turné

Po osmi letech vydává oblíbená slovenská skupina NO NAME nové album s názvem V pôvodnom znení. Zároveň...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Třetí
17.11.

Třetí

» něco něco

Třetí album s jednoduchým názvem Třetí vydávají něco něco u domovského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru