Slunovrat ohlásil spoluhráče King Crimson či Stinga

Tři dny přátelských a nízkoprahových setkání muzikantů, osobnostností z debatní scény, návštěvníků a pořadatelů čekají od 19. až 21. června na obyvatele i návštěvníky Opavy. Organizátoři dvanáctého ročníku festivalu Slunovrat oznámili další velké jméno.  

Jako členové legendárních King Crimson psali zásadní kapitoly rockové historie. Nyní přijíždějí bubeník Pat Mestelotto a kytarista Trey Gunn spolu s italským trumpetistou Paolem Rainierim a slovenským kytaristou Davidem Kollarem do Opavy, aby v projektu KOMARA vystoupili na závěr Slunovratu.       

Projekt KOMARA doplní například irsko-britské duo The Breath, Stingův kytarista Rufus Miller, Pražský výběr, Dan Bárta and Robert Baltazar trio, Jana Kirschner, akordeonistka Rozálie, Ventolin  či izraelská zpěvačka, skladatelka a hudebnice Nani Vazana. To je ochutnávka z bohatého hudebního playlistu, do něhož budou postupně přibývat další domácí i zahraniční jména.  



Nejinak to bude i s nabídkou osobností v debatní scéně, z níž jsou již nyní známi herec Tomáš Hanák a Moravské klavírní trio, spisovatel Miloš Doležal, Marek Orko Vácha a Sarah Haváčová, polární výzkumnice Marie Šabacká, spisovatelka Renata Kalenská či novinářka Kristina Ciroková. Chybět nebudou ani autoři úspěšného podcastu Vlevo dole. A ozdobou Slunovratu bude bezesporu setkání s legendárním hercem Divadla Járy Cimrmana Miloňem Čepelkou. Ke Slunovratu také patří nový cirkus či pouliční divadlo. Dvanáctý ročník festivalu obzvláštní akrobatická highline, kdy se budou vysoko nad hlavami diváků mezi Hláskou a Slezským divadlem procházet provazochodci.   

Každá generace si najde něco pro sebe… 

Slunovrat je již tradičně místem setkávání všech generací. Opět bude přichystán program nejen pro malé děti, ale i pro mladé, s nimiž přijde debatovat herec Josef Trojan. O tom, jak se projevuje šikana a jak se jí bránit prozradí kickboxerka a semifinalistka soutěže StarDance Martina Ptáčková. Atraktivní program a místo pro prezentaci neziskovým organizacím nabídne volně přístupná Zóna charitní inspirace v Sadech svobody. Zde se návštěvníci mohou těšit na pořádnou porci hudby na Welcome stage, na níž dostane možnost se prezentovat deset nadějných muzikantů a kapel vybraných v konkurzu, do něhož se přihlásilo více než 150 kapel z několika zemí. 

Prohlídky legendárního obchodního domu Breda… 

Atmosféru Slunovratu vždy spoluvytvářejí místa, kde se konají jednotlivé koncerty, besedy či divadla. Ke kostelu sv. Václava, Historické výstavní budově Slezského zemského muzea, kostela sv. Janů či Městského domu kultury Petra Bezruče příští rok navíc přibude konkatedrála Nanebevzetí Panny Marie, kde vystoupí fenomenální varhanice Katta, a také interiér mnoho let nepřístupného obchodního domu Breda. Pokračovat budou také atraktivní komentované prohlídky míst, která jsou pro veřejnost za jiných okolností uzavřená.   
GALERIE

Související obsah:

» Slunovrat se stěhuje, ale zaměření a vyznění zůstávají zachovány   (Karel Souček, 13. 04. 2022)
» Nový festival Slunovrat ozdobí Richard Müller   (Karel Souček, 29. 11. 2016)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Třetí den Pop Messe spojil generace
25.08.

Třetí den Pop Messe spojil generace

Třetí den Pop Messe ukázal snad největší rozpětí celého festivalu. Od českého indie popu přes rapovou...


Savatage: impresivní vrchol moravsko-krumlovského Rock Castle 2026
25.08.

Savatage: impresivní vrchol moravsko-krumlovského Rock Castle 2026

Legendárních kapel jako jsou floridští Savatage by člověk pohledal. Ještě před několika lety se to zdálo neuvěřitelné,...


Red Leather: Anonymní show v zaplněné MeetFactory
25.08.

Red Leather: Anonymní show v zaplněné MeetFactory

V sobotu 22. srpna 2026 se v pražské MeetFactory uskutečnil koncert amerického hudebníka Red Leather. V 20:00...


První den na Valníku se pankáčové točili, navzdory počasí.
25.08.

První den na Valníku se pankáčové točili, navzdory počasí.

Na festivalu Valník, jehož 27. ročník se ve slánském letním kině uskutečnil o víkendu 21. a 22. srpna, mám...


Pátý den: Poslední velká party a pomalé loučení se Szigetem
24.08.

Pátý den: Poslední velká party a pomalé loučení se Szigetem

Pátý den už měl trochu jinou atmosféru. Bylo znát, že festival se pomalu blíží ke konci a největší hvězdy...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Nemilovaný svět
12.08.

Nemilovaný svět

» Už jsme doma

Nemilovaný svět na vinylu. Druhé studiové album legendární české...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta