Sicilské indie techno pop skladatelky Gioli & Assia odstartují evropské turné v pražském klubu Roxy

Sicilské indie techno pop skladatelky, producentkya zakladatelky hudební společnosti Diesis Records, Gioli & Assia, chystají evropské turné, které 8. března odstartuje v pražském klubu Roxy. Multiinstrumentalistky spojují strhující klubové techno a afro house do jedné velké electro-popové krásy.

Partnerky nejen v profesionálním světě u nás ovšem nebudou prvně! Staly se jedním z největších jmen druhého dne vítkovického festivalu Colours Of Ostava, kde si zahrály po boku jmen jako The Killers, Franz Ferdinand nebo Phoebe Bridgers. Od té doby ovšem stihly vydat nové album, zvané Fire, Hell and Holy Water, které prvně představí i u nás. Album obsahuje 16 skladeb které na sebe volně navazují. Dá se tedy říci, že nejde o konvenční hudební album ale spíše o zážitek, který ve správném podání může působit až spirituálně.

Mají za sebou dvě hitová alba Istantanee a Night Experience, která obě vyšla v roce 2018. Producentka Giorgia "Gioli” Lipari hraje na piano, cello, bicí nebo handpan, zatímco umělkyně a fotografka Assia Nania se soustředí na zpěv a kytaru. Kariéru nastartovaly v roce 2017 singly „Stay Closer", „Endless" nebo „Paradise to Share". S debutovou deskou stihly zazářit na velkolepém festivalu v Indii, kde plánují další zastávku chvilku před evropským turné. Díky obrovskému úspěchu singlu „Something Special" si také vysloužily pozvání do legendárního největšího klubu na světě, kterým je Privilege na španělské Ibize. 

Bohužel ani v dnešním světě dámy nejsou všude vítány. Po tzv. coming-outu jako lesbický pár, nejen ten profesionální, v hudebních videích jako „Starry Nights” a „Borderline”, na ně čekalo několik zrušených show. Bohužel země jako Malajsie, která jim kvůli jejich LGBTQ+ identitě nedala potřebné vízum, v některých směrech stále potřebuje rozvíjet. Assia později vysvětlila, že úřady považovaly jejich životní styl za hrozbu pro národní bezpečnost a věřily, že „můžeme povzbudit lidi, aby byli gayové. Je zvláštní, že tento druh reality stále existuje a hudba by měla být univerzální, ale myslím, že to bude chtít čas."

Ať už jste ve studiu nebo na pódiu, Giolì & Assia vás vezme na emocionální horskou dráhu, která se nepodobá žádnému jinému vystoupení na světě. Vstupenky na jejich show 8. března v klubu Roxy jsou v prodeji od 2. prosince na webu GoOut. 

Související obsah:

» Sofi Tukker a jejich nové album!   (Anežka Straková, 09. 05. 2022)
» Sofi Tukker mají namířeno do Prahy se svým novým albem   (Natálie Havelková, 25. 08. 2022)
» FOTOreport: Sofi Tukker okouzlili Prahu, publikum je odvděčilo   (Natálie Havelková, 08. 09. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Pocit viny předznamenává nové album kapely Škwor
24.09.

Pocit viny předznamenává nové album kapely Škwor

Nové, v pořadí již jedenácté řadové album kapely Škwor s názvem Sobě věrnej vyjde již 9. října....


Rybičky 48 se na Oldschool Tour vrátí ke svým kořenům
23.09.

Rybičky 48 se na Oldschool Tour vrátí ke svým kořenům

Na dlouhou dobu naposledy se Rybičky 48 vracejí z velkých hal do bezprostřední atmosféry klubů a kulturních domů....


Roztančená Judit Pecháček (Bárdos) zve na Bestiální kusy tour
23.09.

Roztančená Judit Pecháček (Bárdos) zve na Bestiální kusy tour

Na koncertech Vypsané fixy se hodně tančí. A často stejně zběsile, jako to předvádí Judit Pecháček (Bárdos)...


5SOS zpátky v Praze!
23.09.

5SOS zpátky v Praze!

Australská skupina 5 Seconds of Summer se navrací i tento rok do Prahy a to již 12.10., kde vystoupí v Sportovní hale Fortuna. Tahle...


Novinku art-bluesových The BladderStones doprovází působivý videoklip
22.09.

Novinku art-bluesových The BladderStones doprovází působivý videoklip

Nad osudem jedince žijícího mimo systém a společenské standardy se pozastavuje art-bluesové trio The Bladderstones...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru