Sofi Tukker mají namířeno do Prahy se svým novým albem

Září už klepe na dveře, a to znamená, že americké duo Sofi Tukker je poprvé na své cestě k nám do Prahy. Ano slyšeli jste správně. Jak si mnozí myslí, a předpokládají, že Sofi Tukker je zpěvačka, tak jsou na omylu. Toto duo je složené ze zpěvačky Sophie Hawley-Weld a Tuckera Halpera, který má na starost především DJský pult, ale značně přispívá i svými vlastními vokály. Největším příkladem je jejich hit „Purple Hat", na který se moc těšíme, až zazní živě i před našima očima.

Jejich diskografie obsahuje mnoho žánrů, jako pop, dance, electropop a future house. Jejich tvorba se opírá o témata osvobození, jednoty, rovnosti a vlastního seberozvoje. Jejich texty nejsou pouze anglicky ale také často zaznívá portugalština, kterou Sophie studovala na univerzitě, kde se s Tuckerem seznámili. Portugalským příkladem je skladba „Kakee", která se stala jedním ze singlů pro jejich nové album WET TENNIS, které vyšlo začátkem tohoto roku. Jméno WET TENNIS je akronymem pro „When Everyone Tries to Evolve, Nothing Negative Is Safe". 

Najdeme na něm songy jako, „Forgive me", „Wet Tennis", „Freak" nebo „Larry Bird", do které duo využilo dokonce hlasu Tuckerova táty. Skladba „Summer In New York" se dokonce stala oficiálním soundtrackem pro tenisový turnaj US Open v New Yorku.Deska pojednává o momentech, které nás v životě posouvají kupředu. Je o pozitivním myšlení a optimismu: „Nezáleží na tom, jaké překážky musíme překonat, Wet Tennis je oslavou pozitivního přístupu a oslavou života. Brát život vážně a vlastně vůbec vážně ne."

Své první EP vydali v roce 2016 s názvem Soft Animals se songy jako „Drinkee", „Awoo" nebo „Moon Tattoo".  S písní „Drinkee" byli v roce 2017 nominováni na cenu Grammy. Jejich první studiové album s názvem Treehouse bylo také nominované na hudební cenu Grammy. Na tomto albu najdeme songy jako „Fuck They", „Good Time Girl" nebo „Best Friend". Pověstné byli také jejich živé streamy na platformě Twitch v průběhu covidové pandemie. 

Několik jejich skladeb se i objevilo v populárním seriálu Letuška, na HBO. Dále je proslavily remixy písní významných zpěvaček, konkrétně pak „911" od Lady Gaga a „COPYCAT" od Billie Eilish.

Jejich světové turné zavítá k nám do Prahy konkrétně 7. září v populárním klubu Roxy. Pokud ještě nemáte vstupenky, posledních pár kusů je stále možné zakoupit u prodejců. Začátkem tohoto týdne jich zbývalo pouze dvacet kusů!

Související obsah:

» Sofi Tukker a jejich nové album!   (Anežka Straková, 09. 05. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru