Sofi Tukker mají namířeno do Prahy se svým novým albem

Září už klepe na dveře, a to znamená, že americké duo Sofi Tukker je poprvé na své cestě k nám do Prahy. Ano slyšeli jste správně. Jak si mnozí myslí, a předpokládají, že Sofi Tukker je zpěvačka, tak jsou na omylu. Toto duo je složené ze zpěvačky Sophie Hawley-Weld a Tuckera Halpera, který má na starost především DJský pult, ale značně přispívá i svými vlastními vokály. Největším příkladem je jejich hit „Purple Hat", na který se moc těšíme, až zazní živě i před našima očima.

Jejich diskografie obsahuje mnoho žánrů, jako pop, dance, electropop a future house. Jejich tvorba se opírá o témata osvobození, jednoty, rovnosti a vlastního seberozvoje. Jejich texty nejsou pouze anglicky ale také často zaznívá portugalština, kterou Sophie studovala na univerzitě, kde se s Tuckerem seznámili. Portugalským příkladem je skladba „Kakee", která se stala jedním ze singlů pro jejich nové album WET TENNIS, které vyšlo začátkem tohoto roku. Jméno WET TENNIS je akronymem pro „When Everyone Tries to Evolve, Nothing Negative Is Safe". 

Najdeme na něm songy jako, „Forgive me", „Wet Tennis", „Freak" nebo „Larry Bird", do které duo využilo dokonce hlasu Tuckerova táty. Skladba „Summer In New York" se dokonce stala oficiálním soundtrackem pro tenisový turnaj US Open v New Yorku.Deska pojednává o momentech, které nás v životě posouvají kupředu. Je o pozitivním myšlení a optimismu: „Nezáleží na tom, jaké překážky musíme překonat, Wet Tennis je oslavou pozitivního přístupu a oslavou života. Brát život vážně a vlastně vůbec vážně ne."

Své první EP vydali v roce 2016 s názvem Soft Animals se songy jako „Drinkee", „Awoo" nebo „Moon Tattoo".  S písní „Drinkee" byli v roce 2017 nominováni na cenu Grammy. Jejich první studiové album s názvem Treehouse bylo také nominované na hudební cenu Grammy. Na tomto albu najdeme songy jako „Fuck They", „Good Time Girl" nebo „Best Friend". Pověstné byli také jejich živé streamy na platformě Twitch v průběhu covidové pandemie. 

Několik jejich skladeb se i objevilo v populárním seriálu Letuška, na HBO. Dále je proslavily remixy písní významných zpěvaček, konkrétně pak „911" od Lady Gaga a „COPYCAT" od Billie Eilish.

Jejich světové turné zavítá k nám do Prahy konkrétně 7. září v populárním klubu Roxy. Pokud ještě nemáte vstupenky, posledních pár kusů je stále možné zakoupit u prodejců. Začátkem tohoto týdne jich zbývalo pouze dvacet kusů!

Související obsah:

» Sofi Tukker a jejich nové album!   (Anežka Straková, 09. 05. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Ash vs. The Subways v Lucerna Music Bar
30.11.

Ash vs. The Subways v Lucerna Music Bar

Už túto sobotu 02.12.2023 vystúpi severoírska rocková hviezda 90-tych rokov Ash v pražskom Lucerna Music Bare....


Mikulášská s The Tap Tap se z Prahy přesouvá do pivovaru Bizon
30.11.

Mikulášská s The Tap Tap se z Prahy přesouvá do pivovaru Bizon

Státní opera, Forum Karlín, Divadlo na Vinohradech a KD Barikádníků. To byla místa, kde se v minulosti konal oblíbený...


Tomáš Boček vyměnil angličtinu za češtinu a folk za pop a RnB
30.11.

Tomáš Boček vyměnil angličtinu za češtinu a folk za pop a RnB

Zpěvák a skladatel Tomáš Boček dosud vydal tři singly v angličtině a jeden z nich, Don't Know Why, prošel sítem do...


Oskarový herec se s kapelou Thirty Seconds To Mars vrací po pěti letech do Prahy
30.11.

Oskarový herec se s kapelou Thirty Seconds To Mars vrací po pěti letech do Prahy

Americká rocková kapela Thirty Seconds To Mars vyráží na celosvětové turné se svým nejnovějším...


„Chtěli bychom teď hlavně hrát naživo…“  říká kytarista skupiny Meredith Hunter.
30.11.

„Chtěli bychom teď hlavně hrát naživo…“ říká kytarista skupiny Meredith Hunter.

Liberecká skupina Meredith Hunter prošla v poslední době personálními změnami a vydala novou desku. Na to, co bude...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Třetí
17.11.

Třetí

» něco něco

Třetí album s jednoduchým názvem Třetí vydávají něco něco u domovského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru