Sabaton v rámci velkého evropského turné The Tour To End All Tours vystoupí v Praze

V roce 2019 oslavili Sabaton 20. výročí své existence, vydáním svého velkolepého opusu „The Great War". Je to koncepční záznam z trezorů fascinující vojenské historie, se kterým se ponořili do ponuré a krvavé atmosféry první světové války, která v letech 1914 -1918 způsobila ničivé následky, které se odrážejí dodnes. Oslavy byly zpečetěny velkým a velmi úspěšným světovým turné „The Great Tour", na kterém zavítali těsně před vypuknutím pandemie koronaviru také do České republiky. 

Jak všichni správně tušíte tak se Sabaton chystá na další velké turné a pražská O2 arena se ocitne opět v plné palbě této nezastavitelné válečné mašiny na jaře 12. 3. 2022

Formace má na svém kontě dost velkou hromadu zlata a platiny, např. 4x platinovou desku „Carolus Rex" z roku 2012! Jejich logo bývá tím největším na plakátech evropských festivalů, jako např. polský Woodstock, kde zahráli před půl milionem oddaných obdivovatelů. Turné po Austrálii, Asii, po obou amerických kontinentech…a ve vyjmenovávání všech jejich dobytých vítězství by se dalo pokračovat do nekonečna.

Sabaton si na turné pozvali speciální posily, mongolskou rockovou kapelu The Hu a populární finskou sestavu Lordi

Mongolská kapela THE HU je mladá, moderní rocková kapela, v jejichž tvorbě jsou zakořeněny tradice jejich vlasti. Uvidíte a uslyšíte zde takové nástroje, jako jsou Morin Khuur (koňská hlava), Tovshuur (mongolská kytara), Tumur Khuur (čelistní harfa) a hrdelní zpěv se současnými zvuky, čímž vytváří jedinečný zvukový profil, kterému sami říkají „Hunnu Rock". Hned svým debutovým albem „The Gereg" (2019) se katapultovali na samotný vrchol světového žebříčku nových kapel a získali víc než 250 milionů streamů po celém světě! Nyní připravují svoji druhou, velmi očekávanou desku, natočenou během domácí karantény, která vyjde počátkem roku 2022 a kterou představí v pražské O2 areně

Druhého speciálního hosta asi není třeba více představovat. Populární strašáci z Finska LORDI! Když jim pandemie koronaviru přerušila velké turné „Killectour", které jeli ke své nové unikátní desce „Killection" (2020), a zůstali najednou zavření doma, nezaháleli a vznikl nový materiál. Údajně je ho opravdu až neuvěřitelně, šíleně mnoho, takže nás opět překvapí něčím zbrusu novým!


GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
The Dead South v Praze potvrdili, že bluegrass je pro všechny
04.12.

The Dead South v Praze potvrdili, že bluegrass je pro všechny

Koncert okamžitě vyprodaný, odložený, přidaný druhý, vyprodaný, odložený, dva koncerty spojené v jeden, přesunutý,...


Nové album zpěvačky LP představuje sladké uvolnění po době temna
04.12.

Nové album zpěvačky LP představuje sladké uvolnění po době temna

Patnáct písniček obsahuje nové, v pořadí šesté album americké zpěvačky a skladatelky LP s názvem...


Australští The Rumjacks cestovali Českem
03.12.

Australští The Rumjacks cestovali Českem

Podzimní evropské turné australské celtic-punkové party The Rumjacks se odehrávalo v době, kdy agentury...


Zpěvačka Giudi láká diváky svého klipu do lesa magie
03.12.

Zpěvačka Giudi láká diváky svého klipu do lesa magie

Česká zpěvačka Giudi, které není cizí současná elektronická hudba ani nádech spirituality, natočila nový...


První interprety odhaluje i západočeský festival Basinfirefest
03.12.

První interprety odhaluje i západočeský festival Basinfirefest

Organizátoři festivalu Basinfirefest připravovali na rok 2020 velký comeback se zástupem jak moderních metalových kapel...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Poesis Beat
02.12.

Poesis Beat

» Pospíšil Luboš

Písničkář Luboš Pospíšil, který loni oslavil sedmdesátku LP reedicí kultovky...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru