Radek Banga je přesvědčený, že Nic není nemožné

Se svým debutovým sólovým albem udělal Radek Banga před dvěma lety stylovou otočku a vrhnul se do vod popu. Jak sám říká, konečně zase objevil lásku k hudbě. Nyní přichází se svým druhým albem s názvem Nic není nemožné, kterým na předchozí plynule navazuje. Oproti debutu, který řešil hlavně vážnější témata, je však novinka uvolněnější, nechybí typický humor, nadsázka a chytlavé refrény. Album vychází na CD i v digitální podobě v pátek 17. listopadu. 

V popu se pohyboval řadu let především jako skladatel. Psal pro takové hvězdy jako je Lucie Bílá, Hana Zagorová nebo Karel Gott. Být sám za sebe, neschovávat se za žádný pseudonym a být tak nejen popovým autorem, ale především interpretem, to byl vždy jeho sen. Zatímco první album vznikalo za pandemie v izolaci a pouze pod taktovkou samotného autora, to druhé se natáčelo ve studiu společně se skvělou muzikantskou partou. Díky tomu tak došlo nejen ke značnému posunu v aranžích, ale i ve výsledném zvuku celé desky.  „Věřím, že se mi podařilo to, na čem jsem ty dva roky pracoval – spojit všechno, co jsem se doposud v muzice naučil, se současným zvukem a najít si tak svůj vlastní popový zvuk," říká zpěvák.   

Současně s albem vychází videoklip k písni Otázky. „Neustále dostávám dotazy typu ´To jste vážně tak malej? No to v televizi vypadáte větší!´ Tak mě jednoho dne napadlo, že se zeptám svých fanoušků na sociálních sítích, jaké nejhloupější otázky v životě dostávají oni. Když se tam objevilo ihned několik desítek komentářů a přibývaly další a další, nemohl jsem se od jejich čtení odtrhnout. Přišlo mi to tak dokonalé, že jsem z toho nejlepšího sepsal text. Tak vznikla píseň Otázky. Spoluautory jsou tak vlastně moji fanoušci," vysvětluje Radek.     

Každý z nás jistě nějakou takovou otázku, která ho deptá, dostává. Jednoduše to napsal sám život. Stejně jako první song alba, který začíná sebeironickým refrénem „Kde jsou ty starý dobrý časy? Žádný starosti, všechny vlasy..." Dalším songem, který vás pobaví, je jistě skladba Mimozemšťan, která je výpovědí samotného zpěváka o tom, jak si celý život připadá jako podivín.   

„Když jsem byl malý, všechno jsem dělal tak nějak po svém, třeba jsem šel po ulici a prostě nahlas zpíval, což mi nepřišlo nic divného. Jenže mé okolí si často myslelo, že jsem asi trošku cvok. No a v tomhle duchu se ubíral celý můj život," říká s úsměvem Radek. Pop je ale především také o lásce, takže tu samozřejmě nesmí chybět ani balady jako jsou Prázdný místo nebo Kolik kroků. Autor však stále nezapomíná ani na motivační texty, jako je první již vydaný singl se stejnojmenným názvem, jako samotné album - Nic není nemožné.Motivaci totiž Radek šíří nejen svými texty a videi na sociálních sítích. Mladé lidi motivuje už přes dvanáct let také v rámci přednášek po celé ČR. Jeho životní příběh je pro mnohé velkou inspirací. Svůj příběh sdílí i v knize (Ne)pošli to dál. V mnohých čtenářích kniha posiluje vědomí, že ať se ocitají v jakkoliv náročné situaci, je možné se s ní vypořádat a neposlat „to" dál. I ta byla letos oceněna mezinárodní cenou E. E. Kische. Jak sám ale zpěvák říká, pro něj je tím největším ocenění, když jeho slova pomáhají.
Foto: Karolina Ryvolová
GALERIE

Související obsah:

» Motivační song Radka Bangy doprovází klip plný inspirativních osobností   (Karel Souček, 08. 06. 2023)
» Radek Banga pokřtil novinku a vydává další klip   (Karel Souček, 28. 06. 2021)
» Radek Banga mění hudební styl, vydává sólové album, ale i knihu   (Jana Kleinbauerová, 12. 04. 2021)
» Radek Banga se vydává jiným směrem a chystá sólový debut   (Karel Souček, 04. 05. 2020)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Line-up festivalu Fajtfest čítá už téměř dvacet jmen
04.12.

Line-up festivalu Fajtfest čítá už téměř dvacet jmen

Od ohlášení jednoho z headlinerů, kterým jsou britští While She Sleeps, přidávají organizátoři jedno jméno...


Krásný ztráty Live hlásí první jména
04.12.

Krásný ztráty Live hlásí první jména

Organizátorům, vystupujícím a především návštěvníkům festivalu Krásný ztráty Live se romantické prostředí...


7krát3 dal nový život téměř 40 let staré skladbě Gabriel
04.12.

7krát3 dal nový život téměř 40 let staré skladbě Gabriel

Před téměř čtyřmi dekádami nazpívala Hana Hegerová píseň Michala Horáčka Gabriel. Nyní přichází s volným pokračováním...


Kultovní alba Prouzy se vracejí na vinylu
04.12.

Kultovní alba Prouzy se vracejí na vinylu

K nejkultovnějším kytarovým kapelám 90. let bezesporu patřila frýdeckomístecká Prouza. Dnešní padesátníci...


Isaac Anderson; pražská zastávka jakožto jeho doposud největší sólo show
03.12.

Isaac Anderson; pražská zastávka jakožto jeho doposud největší sólo show

Nottinghamský rodák Isaac Anderson se 1. 12. vrátil znovu do Prahy, kde tentokrát pro své fanoušky vystoupil v MeetFactory....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Třetí
17.11.

Třetí

» něco něco

Třetí album s jednoduchým názvem Třetí vydávají něco něco u domovského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru