Příběhy písní křtil Wabi čajem z trampské čutory

Zcela vyprodaný sál pražského Švandova divadla aplaudoval ve čtvrtek 13. listopadu Wabimu Daňkovi a kapele Ďáblovo stádo. Spolu s Jarkem Nohavicou a Radůzou zde čajem z trampské čutory pokřtili album Příběhy písní.

Muzikantskou sestavu koncertu i nové nahrávky tvoří kromě Wabiho kytarista Josef Štěpánek, bubeník David Landštof, baskytarista Jan Lstibůrek, přední hráč na varhany Hammond Jan Kořínek, saxofonista a klarinetista Bedřich Šmarda a trombónista Štěpán Janoušek spolu s vokalistkami Janou Rybníčkovou a Markétou Foukalovou.

Standovi to pořád skvěle zpívá

Dva výjimeční hosté - Radůza a Jaromír Nohavica – se na albu představují nejen jako interpreti, ale i autoři textů. „Pozvání do Ďáblova stáda jsem přijal moc rád. Jejich "jednička" se mi totiž moc líbila. A Standa Daněk je můj dlouholetý a dobrý kamarád. Navíc mu to pořád skvěle zpívá," vyznává se Nohavica. Ke Stádu se připojil písní Partyzán, kterou přetextoval již v osmdesátých letech, nahrána však byla až letos.

S kapelou je od počátku spjatá i Radůza. „Byla to neodolatelná nabídka jak přetextovat staré tradicionály, navíc mám ráda trampskou romantiku," vysvětlila písničkářka. Ta si zvolila k otextování dva slavné kusy, dvousetletý oblíbený námořnický zpěv Shenandoah a satiru Tam za Cukrovou horou.

Foto: Tomáš Moudrý

GALERIE

Související obsah:

» Ďáblovo stádo výrazně omladilo staré trampské hity   (Karel Souček, 12. 11. 2012)
» Ďáblovo stádo v říjnu znovu zaútočí   (Karel Souček, 24. 09. 2014)
» Proti proudu času. Od Ďáblova stáda k Rose na kolejích.   (Karel Souček, 07. 07. 2013)
» Wabi Daněk šturmuje s Ďáblovým stádem na Siouxy   (Joe Stramr, 03. 12. 2012)
» Všechny Wabiho hity pěkně pohromadě   (Karel Souček, 16. 05. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Ocean Sleeper dorazí do Prahy s moderním metalcorem
29.04.

Ocean Sleeper dorazí do Prahy s moderním metalcorem

Do Café V Lese dorazí 26. června 2026 australská kapela Ocean Sleeper, která patří mezi zajímavé zástupce...


V Braníku oslaví Fanánek ze Tří sester a Zdeněk z SPS 60. narozeniny
29.04.

V Braníku oslaví Fanánek ze Tří sester a Zdeněk z SPS 60. narozeniny

V pražském Braníku se 22. a 23. května uskuteční další opulentní večírek nejen Tří sester, ale – a to především...


Něžná syrovost - Sofia Isella míří do Prahy
28.04.

Něžná syrovost - Sofia Isella míří do Prahy

Americká zpěvačka Sofia Isella vystoupí 19. května v pražském klubu SaSaZu, kde nabídne fanouškům večer plný...


Hudební festival bez hudby: Doprovodný program festivalu Rock for People
28.04.

Hudební festival bez hudby: Doprovodný program festivalu Rock for People

Festival Rock for People letos znovu potvrzuje, že dávno není jen o hudbě. Doprovodný program pro 31. ročník nabízí...


Psychedelický večer s Tame Impala
26.04.

Psychedelický večer s Tame Impala

Nejlépe se týden odstartuje pořádným koncertem a shodou okolností v pondělí večer 20.4.2026  jeden takový...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Třísky
19.04.

Třísky

» Nanday

Třísky je název druhého studiového alba pražsko-liberecké...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta