Pozitivní Cocomanovy vibrace jsou nakažlivé

Recenze alba : Zázraky

Album: Zázraky
Interpret: Cocoman
Celkový čas: 00:34:59
Vydavatel: Coco Jammin
Rok vydání: 2014
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
„Ten, kdo nás viděl a slyšel naše cédéčko, ví, že budeme hrát reggae a ne regéčko," zpívá v úvodním songu svého debutového alba Zázraky zpěvák, skladatel, textař a producent Cocoman (Adam Lanči). A opravdu na celé desce nabízí s vydatnou pomocí své kapely Solid Vibes a několika hostů příjemné, ale místy i pěkně našlápnuté reggae, okořeněné prvky dancehallu, popu, rocku a folku.  Hitové melodie, chytlavé refrény

I když Cocoman vychází ve své produkci z reggae a dancehallu, není otrokem těchto původně jamajských stylů. Originálně je kombinuje s dalšími žánry, funkčně střídá jemnější houpavé pasáže s tvrdšími, nápaditě propojuje samply, smyčky a klasické nástroje a nebojí se ani úkroků ke vkusnému popu. Řada melodií je tak výrazně hitových a refrény nepostrádají chytlavost.  

Adamovi jde především o vibrace, které jeho hudba i texty u posluchačů vyvolávají. Pozitivní vibrace, to je třeba zdůraznit. Příliv energie i vřelá atmosféra jsou patrné i přes chladný CD nosič, rytmy se lehce usazují v hlavách a texty přinášejí nenásilná poselství, která rozhodně stojí za zamyšlení.  

Do prvního songu Vibrace si Adam přizval parťáka Dr. Karyho a společně jim to ladí parádně. Hlubší Karyho hlas si s jemnějším, civilnějším Cocomanovým výborně rozumí, skvěle jsou zakomponovány dechy, skladba prostě šlape. Ideální otvírák. V písni Stoupám zpívá frontman klasicky i rapově a ve spojení s velice příjemnou melodií a pohodovým rytmem je tu velký hit. „A tak jsem vděčnej/za každou chvíli, co tu jsem/protože vím, že tady nebudeme věčně," zní pozitivní poselství písně Vděčnej.  Klidnější reggae pasáže, střídající se s energičtějšími, vygradovanými přináší Stopaři. V Krysách se Cocoman prezentuje jako ostrý, nekompromisní písničkář. Počáteční střídmý hudební doprovod se postupně rozrůstá, v popředí je však stále zpěv a chytrý text. Stejně barevná a stylově pestrá je i druhá polovina alba, která končí jediným songem v angličtině Real Vibes a bláznivou, roztančenou písničkou Karnevalová.  

Živé nástroje vítězí nad elektronikou

Výbornou práci odvedla kapela Solid Vibes a celkovému zvuku nahrávky prospělo, že Adam ustoupil ve prospěch živých nástrojů od elektroniky. V textech se prolínají osobní a společenská témata. Vzít život do svých rukou, nepodléhat stádnosti, nevyhýbat se odpovědnosti, neschovávat se v davu, vyhýbat se jednoduchým řešením, nezavírat oči. Na papíře možná působí trochu moralisticky, ale v přesvědčivém zpěvákově podání vyznívají naprosto přirozeně a místy naléhavě.  Cocoman našel vlastní cestu, jak prostřednictvím nápadité hudby a textů předat své názory. Myšlenky, ve které věří, problémy, které mu vadí. Díky vstřícné muzice má ambice (a schopnosti) oslovit mnohem širší publikum, než pouze fanoušky reggae.
DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...

GALERIE

Související obsah:

» Cocoman   (Karel Souček, 03. 07. 2014)
» Cocoman změnil reggae scénu, desku však vydává až nyní   (Karel Souček, 27. 01. 2014)
» Cocomanovy Zázraky už klepou na dveře   (Karel Souček, 26. 03. 2014)
» Zázraky   (Karel Souček, 03. 07. 2014)
» Ještěže Polemic nespoléhá jen na reggae   (Karel Souček, 09. 05. 2013)
» Polemic oslaví narozeniny deskou i tour   (Karel Souček, 28. 03. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
DRTIKOL fest vol. 2 nabídl v Záboří kvalitní muziku a dobrou festivalovou atmosféru
18.07.

DRTIKOL fest vol. 2 nabídl v Záboří kvalitní muziku a dobrou festivalovou atmosféru

Cílem fanoušků heavy-metalových vypalovaček se v sobotu 13.7.2024 stal areál hasičské zbrojnice v obci Záboří...


The Atavists avizují singlem Here It Comes Again nové album
18.07.

The Atavists avizují singlem Here It Comes Again nové album

Energická kapela The Atavists dává singlem Here It Comes Again nahlédnout, jak bude znít její čtvrté album....


Na Kunětickou horu se mohou těšit Jakub a Monika
18.07.

Na Kunětickou horu se mohou těšit Jakub a Monika

Putovní festival Hrady CZ pokračuje o víkendu na Kunětické hoře. V naší soutěži jste moli vyhrát 2x1 volnou...


The Midnight přivezli do Prahy kus 80. let
18.07.

The Midnight přivezli do Prahy kus 80. let

The Midnight, jedna z předních synthwave skupin, se vrátila do Prahy po pěti letech a podruhé (nejen) tuzemským fanouškům...


V Medvědovi se pařilo - Slaughter Session přilákal početné publikum
18.07.

V Medvědovi se pařilo - Slaughter Session přilákal početné publikum

Páteční večer 12.7.2024 měl v plzeňském Bílým Medvědovi punc metalového festivalu, který s názvem...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru