Pozdní sběr se spojil s Romanem Horkým

Na trati je název nového alba, které nabízí současný moderní folk v podání stálic naší hudební scény – Romana HorkéhoKamelotu a skupiny Pozdní sběr s hostující Blankou Šrůmovou.     
Za deskou stojí Jiří Pařez z Pozdního sběru. Ten pro album vybral tři starší, ale nikdy nevydané písničky z několika posledních let, které s Romanem Horkých přearanžovali. Společně také dotvořili další dvě písně, konkrétně Hodinu duchů a titulní Na trati, a Roman Horký sám napsal dvě nové skladby.    



Album nahrála kapela ve složení: akustická kytara Jiří Pařez, baskytarista Jíra Meisner (ex. Druhá Tráva a Kamelot), klávesy Štěpán Baloun, kytara a zpěv Karel Macálka (ex. Vlasta Redl, Rangers). Rytmiku doplnil Vladimír Třebický (ex. Kamelot). Roman Horký nastoupil na místo sólového kytaristy a zpěváka. Party dechových nástrojů natočil Milan Straka (Buty) a sbory vyztužila Blanka Šrůmová (Tichá dohoda).   
Křest alba proběhne 12. dubna v Brně v Rubínu a Roman Horký a Pozdní sběr podpoří album koncertním turné. Na koncertech zazní mimo písní z nového alba i starší písně Pozdního sběru v nových aranžích, stejně jako léty prověřené hity Romana Horkého.  

GALERIE

Související obsah:

» Butí Duperele čili Maličkosti od Ostravaků   (Joe Stramr, 03. 05. 2012)
» Vrátili se sprostí Buty   (David Malý, 26. 08. 2012)
» Dobeš Pavel   (Joe Stramr, 15. 07. 2012)
» Folklore   (David Malý, 27. 09. 2012)
» Osamělí písničkáři obsadí Kaštan   (Karel Souček, 08. 04. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Brasil Fest Brno přinese brazilskou energii do centra města
03.06.

Brasil Fest Brno přinese brazilskou energii do centra města

Čtyři dny hudby, tance, chutí Brazílie i aktivit pro celé rodiny nabídne Brasil Fest Brno, největší festival...


Alice Cooper se vrací do Česka: legendární show míří do Plzně
03.06.

Alice Cooper se vrací do Česka: legendární show míří do Plzně

Alice Cooper - ikona rockové hudby se vrací po dvou letech do České republiky a tentokrát se představí svým...


Rapper A$AP Rocky míří do Prahy
02.06.

Rapper A$AP Rocky míří do Prahy

Americký superstar, který stojí za hity jako „Praise The Lord", „Babushka Boi" nebo „HIGHJACK", vystoupí v neděli...


Emoce pod proudem napětí – Culture Wars míří do Prahy
02.06.

Emoce pod proudem napětí – Culture Wars míří do Prahy

Americká alternativně-rocková kapela Culture Wars vystoupí 19. července v pražském klubu Bike Jesus, kde fanouškům...


Beth Hart: „Budu tam, uvnitř tebe…!“
02.06.

Beth Hart: „Budu tam, uvnitř tebe…!“

Sál pražského Kongresového centra se 28. května velmi rychle zaplnil. Však také koncert měl svoje...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Megadeth
06.05.

Megadeth

» Megadeth

Megadeth je eponymní sedmnácté studiové album thrashmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

PODCAST TŘI DECI
Tři Deci #31: Festivaly 2026
24.05.

Tři Deci #31: Festivaly 2026

V dnešní epizodě se začneme pomaličku připravovat na nadcházející festivalovou...