Only the Poets se předvedli na své první open air show ve Žlutých lázních!

V neděli 7. srpna do Prahy již podruhé zavítala britská kapela Only The Poets. Poprvé se zde objevili na konci března letošního roku jako předskokani bývalého člena One Direction Louise Tomlinsona, a u fanoušků zabodovali! Během Louis Tomlinson World Tour si totiž po Evropě vybudovali vlastní, docela velkou, základnu, což se projevilo i u pražského koncertu, který proběhl ve Žlutých lázních. 


Fanynky, které údajně čekaly od osmé hodiny ranní, musely zažít velkou úlevu jakmile se v 18:00 otevřel vstup do areálu. V nekončící frontě, ze které se spousta lidí nedostala dovnitř ani na prvního předskokana Isaaca Andersona, jsem zaslechla mimo češtiny i polštinu. Zarazilo mě to, ale z Instagramu OTP jde poměrně znát, že v Polsku mají kluci značně silné ohlasy, a tak se asi není ani úplně čemu divit, že jsou fanynky ochotné kvůli nim cestovat. 


Isaac, který odjel tour s výše zmíněným Louisem jako kytarista, vystupoval v 18:30 a musím říct, že půl hodiny po otevření čekaly před vstupem ještě desítky lidí, kteří se vehementně snažili dostat dovnitř, ale marně. Jestliže dorazili na čas a šli například ke stánku s merchem, neměli šanci se dostat na prvního umělce. 


  


Po půl hodině vystřídal tohoto sympaťáka s kytarou Thomas Headon, jednadvacetiletý zpěvák z Londýna, jehož písničky jsou mezi fanoušky sledující britskou scénu docela populární. Nicméně největší ohlas obdržel, když zazpíval We are never ever getting back together od Taylor Swift.

 

Poslední vystupující před hvězdami večera byla britská pop–punková kapela Boy Bleach, která publikum rozhýbala. A není vůbec divu, už mají bohaté zkušenosti, když odjeli tour jako předskokani Yungblud. 


Přesně na čas se nakonec dostavili na stage Only The Poets. Na jejich první vlastní open air přišlo bezmála 1400 fanoušků, což můžou s jistotou považovat za úspěch. Ačkoli ani toto číslo není bůhví jak vysoké, tak hlasitost publika byla více než dostačující. Co musím ještě ohledně hlasitosti uznat je, že hysterie okolo těchto kluků začíná být veliká. Fanynky se mohly zbláznit a div si nevyřvat hlasivky při zpívání písniček. Přestože se hlavní zpěvák Tommy zranil ihned na začátku letního tour a skončil s nohou v ortéze, na jeho vložené energii to rozhodně nic nezměnilo. Samozřejmě i ostatní členové Clem, Andy a Marcus ze sebe vydali to nejlepší, což se skvěle odráží na fanoušcích. Při hitech jako Every Song I Ever Wrote, Looking at you, Emotional se v publiku skákalo o sto šest a podpora od fanoušků šla cítit s každou další písničkou. Jakmile začala hrát pomalejší píseň Ceasefire, snad všichni přítomní vytáhli mobily a světlo ze zapnutých blesků osvětlilo podium skoro více než samotné reflektory, což působilo neskutečným dojmem. S pokorou a dojetím se nakonec kapela rozloučila ze své největší první open air show.

  

Dokonalá atmosféra podél řeky doprovázená červánky a západem slunce dodávala celé akci neskutečné kouzlo, a tak mi nezbývá říct, že doufám (a troufám si říct, že v tom nejsem sama) v brzký návrat OTP do Česka.

Související obsah:

» Only the Poets zavítají v srpnu do Prahy   (Kristýna Michalčíková, 30. 06. 2022)
» Louis Tomlinson, hvězda One Direction, už příští týden v Praze   (Monika Jetelová, 24. 03. 2022)
» Louis Tomlinson, hvězda One Direction, bude mít v Praze premiéru   (Karel Souček, 15. 01. 2021)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Do Rock Café přijede metalcorová partička Our Hollow, Our Home.
03.10.

Do Rock Café přijede metalcorová partička Our Hollow, Our Home.

Je to sotva půl roku co se tu angličtí Our Hollow, Our Home objevili v Rock Café co by support švédské...


Pozvánka na narozeninový koncert Karla Bláhy, zpěváka, který svou pěveckou kariéru spojil s operetou a muzikálem
02.10.

Pozvánka na narozeninový koncert Karla Bláhy, zpěváka, který svou pěveckou kariéru spojil s operetou a muzikálem

Zazní podmanivý tenor Karla Bláhy nejen v písních ze slavných muzikálů V pražské Městské knihovně na Mariánském...


Velký showman a král coverů, Leo Moracchioli, vystoupil v pražském Forum Karlín
02.10.

Velký showman a král coverů, Leo Moracchioli, vystoupil v pražském Forum Karlín

Známý norský zpěvák, multiinstrumentalista a producent Leo Moracchioli zaměřující se na covery nejpopulárnějších...


Placebo rozjíždí evropské turné, v Praze se zastaví koncem října
02.10.

Placebo rozjíždí evropské turné, v Praze se zastaví koncem října

Britské duo Placebo konečně vyjíždí na evropské turné ke své poslední, v pořadí osmé...


Kapela Mirai již podruhé ovládne pražskou O2 arénu!
02.10.

Kapela Mirai již podruhé ovládne pražskou O2 arénu!

Jedna z nejposlouchanějších popových kapel Česka se před nějakou dobou rozhodla dva měsíce po sobě vyprodat naši...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Spass muss immer sein
23.09.

Spass muss immer sein

» Vltava

Spass muss immer sein hlásá názvem nového alba hudební skupina Vltava....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru