Nylon Jail hlásí návrat albem Irreversible Changes

Když Nylon Jail ukončili roku 2015 ze dne na den svou činnost, málokdo věřil, že se na pódia vrátí. Přesto se tak stalo, Nylon Jail právě vydávají druhé řadové album s názvem Irreversible Changes, kterým definitivně stvrzují svůj návrat. Zároveň ohlašují březnové turné spolu s Never Sol, v jehož rámci pokřtí novinku v Praze a Olomouci.

Vůdčí dvojice kytarista a autor hudby a textů Roman Vičík a zpěvák Jiří Jirák odmítla tento zajímavý projekt pohřbít. S producenty Ondřejem Ježkem a Petrem Mlynářem, jež stáli již za oceňovaným debutem My Heart Soars Like A Hawk (2013), začali před rokem ve studiu Jámor natáčet nové, postupně zveřejňované videosingly. Fanoušky potěšili klubovými a festivalovými koncerty během nichž ukázali, že škatulka electro - country je jim dávno těsná. Tvrdší kytarové riffy, emocionálně zabarvené balady i ostré taneční rytmy jsou důkazem nezvratných změn v kapelní historii.

„Naším cílem rozhodně není ustrnout na místě a hrát do konce života jeden žánr. Celé se to vyvinulo rockovějším směrem. I texty a hudba chtěly jít ven jako syrovější, uvědomělejší, hudba s kapkou deziluze," říká o nových písních Roman Vičík. „Celá ta deska má nesmírný smysl pro humor," dodává Jiří Jirák.



K hostování na desce přizvali Nylon Jail bubeníky Zdeňka Jurčíka (Priessnitz) a Romana Víchu (Muff, Toxique), klávesisty Jana Klempíře (OTK) a Václava Hrušku, nemohou chybět ani nové kapelní posily - bubenice Klára Böhmová a baskytarista Matěj Černý, prostor dostává i dívčí sbor. Album Irreversible Changes vyšlo u vydavatelství Červený kůň v prosinci, autorem ilustrace přebalu desky je výtvarník Pavel Forman.
Foto: Roman Černý
GALERIE

Související obsah:

» Na debut hodně suverénní   (Karel Souček, 05. 12. 2013)
» Singl One Word avizuje debut kapely Nylon Jail   (Karel Souček, 20. 06. 2013)
» Nylon Jail se vznáší vysoko a míří ještě výš   (Karel Souček, 02. 11. 2013)
» Zmrtvýchvstalí Nylon Jail chystají nové album i koncerty   (Karel Souček, 02. 11. 2017)
» Nylon Jail zažili v Kyjevě revoluční atmosféru   (Karel Souček, 20. 01. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Richard Krajčo chystá live album z loňského adventního turné
29.03.

Richard Krajčo chystá live album z loňského adventního turné

Na přelomu loňského listopadu a prosince zavítal Richard Krajčo za doprovodu Filharmonie Hradec Králové...


LØLØ přiveze do Prahy nové album i nekompromisní upřímnost
28.03.

LØLØ přiveze do Prahy nové album i nekompromisní upřímnost

Pop-rocková zpěvačka a autorka LØLØ, známá svým mixem vzteku, ironie a chytlavého humoru, dorazí do Česka...


Michal Pavlíček vydává osobní výpověď Na obzoru
28.03.

Michal Pavlíček vydává osobní výpověď Na obzoru

Pod názvem Na obzoru vydává kytarista Michal Pavlíček nové studiové album. Hráčská virtuozita se na něm...


Nanday v novém singlu V Bahně hledají (doslova) odpuštění
28.03.

Nanday v novém singlu V Bahně hledají (doslova) odpuštění

Zrodili se v co-vidovém rubáši, kdy bylo třeba prolomit svět lží a závislostí, vzepřít se přetvářce a zbořit brány...


Metalová princezna Poppy zazářila v Praze
26.03.

Metalová princezna Poppy zazářila v Praze

V rámci své tour Constantly Nowhere se Poppy objevila i u nás v Praze, a to konkrétně...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Ulož tmu
22.03.

Ulož tmu

» Nauzea Orchestra

Nauzea Orchestra vydává svou šestou řadovou desku Ulož tmu, na níž mísí...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta